Субота, 20.04.2024, 15:36Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Оздоблення дерев'яних садиб 15

Характерним для такої різьби є велика рельєфність елементів орнаменту 1 плащчна, майже скульптурна обробка балки, орнаментуються одночасно нижня і бічні площини.

Різьблений декор використовується також для оздоблення внутрішніх дверей.Елементи орнаменту часто виділяються кольором, що значно посилює декоративні властивості різьби. екоративною різьбою прикрашають також вішалку для одягу. Тут основна увага приділяється різьбленому оздобленню вертикального елемента. У сільській місцевості присадибна ділянка крім житлових будинків забудовується ще й господарськими спорудами. В прийомах архітектурного їх вирішення можна відзначити як типові для всієї України, так і специфічні місцеві особливості, характерні лише для окремих районів. Так, в основних зерносіючих районах України, а також на Закарпатті основна увага приділялась архітектурному вирішенню комори, призначеної для зберігання зерна та речей, які в певну пору року не використовуються. І їх робили рубленими з кращого матеріалу, переважно з дуба. Старанно прикрашали балку, яка сприймає навантаження від покрівлі і спирається на стовпчики або кронштейни. Найбільш характерним прийомом оздоблення цих елементів є глуха та контурна різьба нижнього ребра балки або дошки, прибитої до балки під звисом покрівлі (лиштви). Значну роль в архітектурно-художньому оздобленні комори:відіграють стовпчики, прикрашені декоративною різьбою, які спираються на поручень огородження галерейки. Невеликі господарські споруди, призначені для утримання та відгодівлі свиней та птиці — теж можуть мати привабливий вигляд, якщо його дерев'яних елементів торкнеться рука майстра. Для оздоблення дверей використовують скромні елементи різьби, добиваючись гармонійного поєднання функціональних та художніх завдань.

Одним ізігосновних елементів забудови садиби є погріб. Народні майстри, підкреслюючи його особливе значення в побуті сільського населення, прикрашають завершення погреба вирізаними  фігурами геометричної     іноді у вигляді квітки, бутона. Найбільший інтерес являють погреби, в яких стіна або невеликий фронтон, що її завершує, прикрашені рельєфними і багатоколірними орнаментами.  Поряд з спорудженням погреба на півдні та заході України для садиби обов'язковим елементом є літні кухні.

Для оздоблення! літньої кухні застосовують практично всі засоби декору, що й. для житлового будинку. Це і кольорове пофарбування стін, що часто поєднується з елементами пластичного орнаменту,- та оздоблення фронтонів при двоскатних дахах, фігурні переплетення веранд, різьба по дереву.Використання всіх наведених засобів робить літню кухню одним з основних архітектурних елементів при забудові садиби. Характерною особливістю забудови присадибної ділянки є спільність прийомів архітектурного вирішення житла та господарських будівель, в результаті чого окремі розрізнені будови садиби пов'язуються, в єдиний ансамбль.Малі господарські будівлі, такі Іяк огорожі, ворота, хвіртки, колодязі та інше не лише : створюють благоустрій, але і значною мірою доповнюють і збагачують архітектурне вирішення житлового будинку. Архітектура малих господарських будівель залежить від місцевих будівельних матеріалів, а також від архітектурно-художніх традицій, що склалися. Тепер дерев'яну огорожу роблять, як правило, нижчою. В нижній частині вона має глуху обшивку (2/3 висоти), а в верхній — просвіти (1/3 висоти). Дошки внизу прибивають горизонтально, зверху — вертикально. У західних районах таку огорожу покривають невеликим дашком. Огорожі такого типу не тільки економічні, але й красиві.

ГОЛОВНА  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

 11 
12 13 14 15 16 17





Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |