Субота, 18.01.2025, 21:55Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

терасса / відпочинкової садиби "Груник"


Терасса

     
Піднімаючись дерев'яними сходами із подвір'я на другий поверх відпочинкової садиби, ви можете побачити терасу. Чудовий краєвид карпатських гір, ліси, зелені дерева побут місцевого населення - все це можна побачити із вікон нашої терасси. Її стіни та стеля обшиті дерев'яною вагонкою різних порід дерев. На терасі знаходиться куток для відпочинку (столик, крісла та диванчик із лози). Тут ви можете випити чашку цілющого чаю із карпатських рослин та просто насолодитися красою Яремчанщни
                                    Про вироби із лози                                                     
Дерево — поширений матеріал, який використовувався і використовується зараз для будівництва житла, виготовлення домашнього начиння, художніх виробів. До одного з найбільш поширених різновидів обробки дерева відноситься плетіння виробів з деревних лозин, особливо вербових (лози). Існують багаточисельні виробництва і промисли, що професійно займаються виготовленням плетеної продукції. В той же час безліч людей захоплюються плетінням на рівні любителів. Робиться це, як правило, у вільне від службових справ і домашніх турбот час — в період активного відпочинку. Улюблене заняття приносить людям величезну радість. Якщо хтось ще не має якого-небудь конкретного захоплення, пропонуємо зайнятися плетінням з лози. Техніку такого плетіння неважко освоїти. Треба лише виявити цікавість, старання, терпіння, а також трохи фантазії. У даному матеріалі не ставиться мета описати весь накопичений людством досвід виробництва плетених виробів. Мова тут піде лише про любительське заняття плетінням, про виготовлення в домашніх умовах красивих предметів, корисних для будинку: корзин, ваз, хлібників, шкатулок, кашпо, декоративних виробів і навіть скульптур . Причому для плетіння використовуватимуться не цілі вербові гілки, а стрічки, отримані з них.
 
    
Стрічки — зручніший для плетіння матеріал, що не вимагає вживання великих фізичних зусиль в процесі роботи. Вироби, виготовлені із стрічок рівної ширини і товщини, мають красивий вигляд, легкі, акуратні, елегантні. Плетіння стрічками доступно і школярам і людям літнього віку. Не викличе великих фінансових витрат і заготівля матеріалу, оскільки природа рясно забезпечує майстрів потрібною сировиною. Вербу дисить легко знайти біля річки, ставка, болота. Вони удосталь зростають уподовж дороги, в садах, ярах, біля будинку. Словом, сировина завжди «під руками». Заготовлені стрічки зручно зберігати згорнутими в бунти-мотки — так вони займають менше місця. В процесі роботи стрічки вистачає злегка зволожити, і вони готові до викорисння. При плетінні стрічками практично не утворюється відходів і, отже, сміття. Це дуже важливо при роботі в міській квартирі. Правильно підготовлені матеріали та інструменти, достатній запас терпіння і бажання, а головне, велика зацікавленість — гарантії успіху в освоєнні процесу плетіння. Техніку плетіння слід освоювати поступово і не прагнути відразу братися за складні вироби. Самі кращі вироби слід зберігати як зразки, а також для формування виставкової експозиції. Перші і найважливіші етапи роботи — виготовлення простих інструментів, заготівка лози, її обробка і виготовлення стрічок. Здолавши ці етапи, можна переходити до освоєння самого процесу плетіння. Плетіння з вербових стрічок дає необмежені можливості для творчості, а спостережливість і фантазія дозволять знайти цікаві теми для виконання.
     
 

 __________дерев'яні сходи__________
Сходи є найскладнішим об'ємним елементом житлового будинку, забезпечуючи його вертикальні зв'язки по різних траєкторіях. За століття свого існування усередині дому вони розвинулиья з тісної і крутої спіралі, захованої в товщі кам'яної стіни, в легку гофровану стрічку, що вільно летить у відкритому просторі. Дерев'яні сходи загального користування виготовляються одномаршевими і двохмаршевими. За умовами протипожежної безпеки їх використання обмежується переважно в одно - і двоповерхових будинкх. Всі частини дерев'яних сходів роблять з першосортного лісоматеріалу з вологістю не більше 12%. Спупеньки роблять з 3-5 сантиметрових соснових або дубових дощок, по можливості без сучків. Підступеньки робляться з соснових дощок завтовшки 2,5 см; тятиви - з дощок шириною 18-20 см і завтовшки 7-8 см. Сходи на косоурах значно красивіші, ніж на тятивах, але для косоура потрібні бруси великого перетину, оскільки вирізка для рівнів ослабляє косоури. Марші і майданчики дерев'яних сходів загального користування підшивають знизу тонкими дошками і штукатурять для зменшення небезпеки займання. 

   
 





Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |