Понеділок, 29.04.2024, 13:24Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Категорії розділу

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Обряди і Звичаї » Традиції, обряди і звичаї

Ніч на Івана Купала.


 
День Івана Купали - один з небагатьох язичницьких свят, які ми ще досить масово святкуємо. Палимо багаття, пускаємо свічки по воді ...не завжди знаючи навіщо і чому. Просто красиво. З приводу дати - різнобій. Хтось вважає, що святкується Купала в ніч з 23 на 24 червня.Хтось, що за старим календарем - з 6 на 7 липня. Хтось - що всі два тижні після літнього сонцестояння. 
Як розповідала бабуся Відьмі Галині, "в її молодість там обряд такий був на Купалу. Вибирають всім селом купальну наречену - найкрасивішу дівчину, миють її в лазні, волосся розчісують, вінок надягають і вночі вона сидить в річці, а неодружені хлопці на березі стоять , спиною до води. Наречена будь-якого собі вибирає, ну і робить з ним що заманеться. Хтось гуляє, хтось Бонча-Бруєвича разом читає, ну за інтересами загалом. Відмовитися він права не має. :-) Головне вінок незнімати, потім вона цей вінок у воду кидає, на судженого. За корч зачепиться - тут заміж вийде, попливе куди - звідти і чоловік буде, потоне - помре дівчина. Жах просто. ". 
З приводу залишення на собі вінка, це так ... ось Нянюшка Ягг завжди капелюх залишала - для пікантності ... 
Ще більша жах, якщо згадати, що по ряду тлумачень слов'янських звичаїв "купальну наречену" могли й у річці втопити в якості жертви водним богам. Брр ... 
З раціональної точки зору, народ у свята просто упивався в мотлох, що й призводило до нещасних випадків на воді. 
На цій сторінці - уривок з книги І.П. Сахарова Сказання російського народу, виданої в 1885 році І НОВЕ: про святкування Купали на Україну з книги Г. Бердник про мольфара 
ІВАН КУПАЛА НА УКРАЇНУ 
Цей матеріал Г. Бердник з коментарями Dancing Witch 
Картина: 
Клавдій Лебідь, "Ніч на Івана Купала" 
Про чарівні дні Літнього сонцестояння щось пишеться кожен рік. Цього разу - трохи з книги Громовиця Бердник "Знаки карпатської магії" ... Так вийшло, зі зміною календаря, що Івана Купала ми будемо святкувати ще тільки через два тижні, але сама суть свята перебуває тут і зараз - в самі короткі ночі і довгі дні, 20-21 червня, поворот Сонця на зиму.Саме час послухати старовинні історії і наповнені магією розповіді про колишні традиціях, а також довідатися, що ще зберігається сьогодні ..:) 

Мольфари-це карпатські шамани, відуни і цілителі. 

До них звертаються по допомогу в різних ситуаціях і вони зберігають традиції, що жили в цих краях задовго до Білого Христа. Послухаємо, чого вони можуть нас навчити .. я переведу з українського, хоча колорит трохи втрачається, але основне зрозуміло ..:) 

"І ось настає Івана Купала - одне зі свят, який зміцнює зв'язок мольфарів з небесними силами на цілий рік. Звичайно, кожен мольфар має власне" розклад "свят, яке він одержує в момент посвяти. Але ці літні дні сонцестояння - священні для кожного, хто йде шляхом мольфара. 
Літо - так само традиційна пора присвят. Колосяться трави, радіють усі світи, міросозідающіе сили природа отримують повну силу. І це найкращий час для того, що б мольфар вперше переступив поріг того невидимого світу, з яким відтепер буде стикатися постійно. І найкращий час для ініціації - буйні літні дні напередодні Івана Купала (після Купальської ночі проводити посвячення вже не рекомендовані). 

За день до Купала святкується день Гафії Купальниці, або як ще її називають, Гафії-Лютий Корень.Все трави і цілющі коріння в цей день найбільшу силу мають. 

Тоді мольфари йдуть до лісу, що б виконати ритуал збирання чудодійних трав і цілющого зілля і кореньев.В цей день так само настає час збирання лікарських трав і заготівлі віників для лазні. 

Інша назва свята - "лютий корінь" - говорить сама за себе, оскільки слово "лютий" у давні часи означало не тільки злість, а й силу наміри (порівняйте - "лютий до роботи"). Свято Гафії Купальниці розпочинає низку купальських свят, які символізували поворот Сонця, свято вогню та води. 

У купальському букеті обов'язково повинні були бути: іван-да-марья (Перестріч гайовий (Melampyrum nemorosum L.) 

... золототисячник (центурка, цвінтарка, центурія, Centaurium umbellatum, золототисячник звичайний) 

... Купальник (не знаю, що таке-DW), звіробій ... 

... межперснік (теж картинку поки не знайшла - DW), розрив-трава (родовика лікарського, кровоголовка) 

... Медунка (медунка, Pulmonaria molissims L.) 

... Чистотіл, сльози богородиці, мокрець (Stellaria media, золототисячник середній) .. 

Ці рослини берегли будинок від пожежі і біди, чаклунства і злого ока. Їх сушили і зберігали за ....... 

На наступний день починалося власне Івана Купала, містерія, що була одним з ключових моментів річний містерії - кругообігу життя наших предків. 
Цей вирішальний момент, час найвищої кульмінації Сонця - життєствердного Божества. З іншого боку, основою світотворення, як про це йдеться в старовинній пісні, є Вода - велика Богиня-Мати, праісторична Мати життя, яка посилає вологу на землю, що б та всі пожвавила, це Богиня, з лона якої відбулося все живе. 
Вважалося, що саме в той час, коли дні найбільші, а ночі темні і росяні, Мати-Вода заручається з Батьком-Вогнем. 

Вся природа оживає в Купальську ніч. Пробуджуються духи стихій, чарівні істоти, які населяють ліси, гаї, поля, озера, річки. 

Праслов'яни, які сприймали всю природу як єдине ціле, ділилися своєю радістю, запрошували всі сили природи приєднатися, що б разом святкувати урочистий момент священного шлюбу Вогню й Води. 

Іван Соколов Ніч на Івана Купала 

Купальські праздненства завжди супроводжувалися іграми, сміхом, забавами, які незмінно носили ритуальний характер. Зокрема було потрібно очищатися водою, причому воду потрібно було брати з колодязя, викопаного якраз напередодні Купала. 

А ще - стрибати через багаття, щоб там згоріли всі хвороби, проблеми і невдачі. 


Потім дівчата спускали на воду вінки, ворожили на суджених, а найсміливіші хлопці йшли в ліс шукати чарівну квітку папороті. 


Кажуть, що сміливця зупиняють при цьому всі сили мороку, всі лісові духи і нечиста сила. Якщо знайшов квітку, говорять / потрібно зашити його під шкіру на руці - тоді тобі відкриються всі скарби. 

А ще цього щасливцю стануть відомі всі таємниці неба і землі. Тому й бережуть цю квітку парфуми, тому й влаштовують шукачеві всілякі пастки і випробування. Розцвітає папороть на один-єдиний мить, і потрібно володіти і справді шаманським зором, щоб його побачити ... 
Крім духу-покровителя і духів-помічників, крім рослин-союзників, у кожного мольфара є ще тварина-помічник. Як правило, домашнє або приручене тварина, яка живе в будинку мольфара і є його сполучною ланкою з іншими світами, особливо світом природи. Це ріднить мольфарство з південноамериканської шаманської традицією, де кожне плем'я і кожна окремо взята людина мали свій тотем у тваринному світі, що відображається навіть у традиційних індійських іменах. 
А в мольфарской символіці кожне тварина мала ще й своє таємне значення. 
Баран - символ творчої енергії і чоловічого начала, плодючості і гідності. Зображення баранячих рогів прикрашали чоловічі пояси і ножі, керамічну і шкіряну посуд. Баранячі роги були одним з основних оберегів для вівчарів. 
Ще один чоловічий тотем, символ сили, мужності і хоробрості - бик, який крім усього іншого символізує і творчу силу Всесвіту. 


Трипільський амулет-бик знайдений в печері Вертеба біля села Більче-Золоте на Тернопільщині. 
У колядках згадуються золоторогого-златохвостие тури, предки-слов'яни сміливих воїнів називали буй-тур, яр-тур ... У Карпатах дохристиянських часів був культ Бога-Тура, бога воїнів і смельчакоа, про що свідчить хоча б такий топонім як Турова гора. 


Важливим жіночим тотемом була корова. У давні часи Богиню зображували у вигляді корови. Гуцули корову називають мамою, вона завжди була священною твариною. Раніше її приносили в жертву лише найвищим богам, забороняли вживати в їжу - тільки у виняткових випадках. Про молоко корови говорили "Божа роса". Значна частина мольфарскіх обрядів прикладної магії спрямована на захист корів від відьом і збільшення кількості молока: під час першого вигону корову обливали свтой водою. Не можна бити корову палицею, якою били вужа, а то вим'я висохне. Але іноді корова виступає як демонічний персонаж: у неї перетворюється відьма. 
Особливе значення в гуцульській традиції має коза або козел.Найдавніша символіка козла, як втілення плодючості і життєвої сили відображена у різдвяних забавах, коли хлопці "водять козу" по селу, бажаючи газда добробуту та гарного врожаю, і приспівують: "Де коза рогом, там жито стогом". 


Мольфари кажуть, що відьма ніколи не відбере молоко у кози, тому козяче молоко часто використовується в магічних і цілительських обрядах. У християнській традиції коза стала втіленням бісівських сил (напевно тому, що нагадує про чорта з християнських уявлень), але на Гуцульщині до цих пір зображення козла часто зустрічається на пічному кахлі або у народних картинках, - напевно, це відгомін тих часів, коли ця тварина було символом родючесті і добробуту ... 
Поважають мольфари і кота. Він живе на межі двох світів, у нього можуть перетворюватися ведьми.Но одночасно кіт - оберіг від них. У кого в господарстві живе чорний кіт, кажуть мольфари - там нікого ніколи не "зіпсують" ... Триколірна кішка ж береже будинок від пожежі.Гуцули вважають кота священною твариною, тому що він "колись з'їв чорта". Хто вб'є кота, кажуть у Карпатах, тому не буде щастя в житті ... 
Значним повагу оточують мольфари та рептилій: змій, вужів і земноводних, особливо черепаху, про яку говорять прислів'я, що вона - "всім гадам староста". (Я бачу в цьому відзвуки якихось космогонічних теорій ..:) не зовсім слов'янських, але все ж .. DW) 

Мольфари поважають так само і жабу, яка символізує підземне царство духів і предків, дощ, який предки дарують землі. Крім того, жаба несе приховану мудрість. Але жаба - це й один з тотемів відьом: вони самі перетворюються на жаб або за допомогою жаби насилають на кого-то порчу. Що б відвести біду, мольфари ловлять велику жабу і саджають її в глиняний горщик. Жабі не дають ні їжі, ні пиття, а мольфар спостерігає за нею: коли жаба загине, тоді відьма теж втратить свою силу, а наговір розвіється. 

Трипільська Велика Богиня і тварини, пов'язані з нею - тут і бики, і птахи, і змії-вужі. (Фото з книги "Трипільська культура. Спогади про золотий вік" Н. Б. Бурдо, М. Ю. Відейко) 
Шаною оточені в Карпатах і летючі миші. Гуцули раніше називали кажана "будинковим духом" і намагалися не чіпати, якщо летюча миша оселиться десь на горищі. А ще горяни вірили, що якщо вбити в день святого Юрія летючу мишу і покласти в скриньку з грошима або закопати під порогом, то гроші почнуть прибувати. 
Присвячується Сонця і Богу-громовик півень. Першим криком (близько 10 вечера0 півень проганяє злих духів, другим (опівночі) - мерців, а третім (о третій годині ночі) - відьом і злих чаклунів. Особливо небезпечний для нечисті "Початун" - півень, який починає кричати ще в яйці. Якщо біля курей буде чорний півень - відьма не зашкодить, тому що чорний півень - це символ перемоги над нечистю. Півень і курка в мольфарской космогонії - це ще й символи богів-деміургів, які породили світ. 
Подвійну магічну символіку має і сова, птиця, яка у багатьох народів оточена містичним ореолом за нічний спосіб життя і особливості поведінки. У гуцульських повір'ях сова не тільки символ страху і вісниця небезпеки - вона так само символізує зв'язок з нічними силами і влада над ними. Крім того - сова оберіг від нечисті і символ віщунів і магів.Вона відганяє злих духів і вважається, що якщо поблизу будинку живе сова, ніколи злий дух не переступить порога цього житла. Мертву сову вішали в стайні, що б домовик не їздив на конях. 
У козаків сова - ще й символ уважності та обережності. Мольфари кажуть: якщо серце сови покласти на груди сплячій людині, то він розповість всі таємниці. 
Після Купальської ночі настає пора "горобиних ночей", коли часто над горами гримлять громи і спалахують блискавки. Це дні, коли гуляють грозові духи, посилаючи на землю блискавки - цілющі розряди, які несуть на землю особливу енергію. І тоді між темним небом і верхівками гір виростають вогненні дерева, єднаючи небо і землю .. І так буде аж до дня Іллі, старовинного Громового свята, після чого, як кажуть "громи стають не бойня". У цей час мольфари проводять обряди, спрямовані на захист полів від побита градом, а людського житла від пожеж, викликаних блискавками. Так само мольфари-заклинателі зброї проводять відповідні ритуали. У давні часи опришки ходили до мольфара, що б ті заприсяг бойові сокири "на успіх у битвах, на силу непереможну і на смерть ворожу". " 

Ще в літні дні і ночі-від Трійці (Зелених Свят) і до Купала-слід було збирати і заготовляти трави .. 
"У ці літні дні трави наповнюються сонячної і земної силою і настає час їх збору. 
Мольфарів, які володіють таємницями трав і "лютого кореня", вміють лікувати зіллям і готувати чудодійні настої, називають "травознавцамі" ... Існують чітко позначені години, коли брати траву - після сонцестояння, в певну фазу Місяця, місячний день, при світлі Сонцяабо в сяйві Місяця, на світанку чи опівночі .. 
"Золотий корінь" (родіола рожева), карпатський женьшень, перед силою якого гуцули схиляються і сьогодні. 
"Джінджура" (тирлич жовтий, тирлич жовтий) - відганяє нечисту силу, але і відьми його активно використовують у своїх обрядах. Наприклад, в мазі для польотів. 


Свічнік, гінзура, тирлич жовтий, Gentiana lutea L. 
Відваром джінджури мили обличчя, щоб не було зморшок. Теплими літніми ночами гуцульські дівчата шукали тирлич і виймали його з коренем, примовляючи "тирлич, тирлич, до мене хлопців прікліч!".Скільки кущів дівчина знаходила - стільки і наречених до неї посватає ... Сік тирлича входить до чарівницьких зілля, що може зробити людину перевертнем ... Одночасно тирлич - це сильний захист від потойбічного коханця: перелесника або вогняного змія, або іншого духу, який спокушає дівчат, які втратили невинність або молодих жінок на любовний зв'язок з ним. Для того, щоб не піддатися перелесник, не можна було збирати на дорозі знайдених косинок, перснів і інших речей, так улюблених дівочим серцем, тому що якщо дівчина чи жінка візьме в руки підкинуту річ, вона стане "доступною" для любові містичних істот.(Це цікаво ..:)) І всього-то потрібно, що підібрати якусь цяцьками на землі? Треба буде згадати про це, якщо звичайні улюблені про мене забудуть ..:))) DW) Для захисту ж варто було носити з собою заговорений шматочок кореня тирлича ... Взагалі, корінь рослини, будь то трава або дерево - завжди пов'язаний з магією. Наприклад, під корінням поваленого бурею дерева живуть біси. Біля старих пнів мешкають лісові духи. Дерево ніколи не викорчовували з коренем - його залишали підземним духам. 
Коли мольфар копає корінь, він імітує намір, з яким беруть це рослина: якщо мета використання недобра - лається, якщо хороша - примовляє ласкаві слова ... 
У любовній магії використовується корінь любистка, викопаний у певні дні: його слід було застосовувати для зміцнення подружнього зв'язку. 

До того ж, у купіль новонароджених дівчаток клали коріння і листя любистка, що б хлопці любили. Любисток взагалі вважається сильним оберегом будинку і господарства, травою-захисницею любові і сімейного життя. (А в мене росте Любисток - метра півтора вже у висоту, більше, ніж я сама ..:)) От закінчиться Сонцестояння - можна буде викопувати ..:) DW) 
Однією з найсильніших любовних трав є вербена. 

Її беруть, коли "не бачать ні Сонце, ні Місяць" Перед тим, як копати вербену, навколо неї потрібно обвести кільце срібним предметом.Вербена - трава любові, що приносить любов і веселощі, мирить ворогів і заспокоює сварки. Її вважали травою виконання бажань.Кажуть, якщо натерти цією травою, можна отримати бажане. (Ах, згадую свою улюблену "Арадю" Леланда, як це все співзвучно .. Ось тільки коли ж я закінчу переклад нарешті ??!!! - DW ..:))) 
Приворотними властивостями володіють так само первоцвіт, папороть, барвінок. Відвар барвінку проливали в сліди того, кого хочуть приворожити (барвінок у мене теж є - так що обережніше тут зі слідами ..:) DW) 
БАРВІНОК МАЛИЙ (МАЛИЙ) - Vinca minor L. 

Магічні властивості має так само валеріана, яка зберігає мандрівників і пробуджує в людині таланти, і мак-самосійка 
Мак дикий - papaver rhoeas l. 

Його раніше використовували проти наклепів та відьомських хитрощів.Слід було брати головку маку так само вирушаючи до мольфара. 

Архетипова українська калина. 

Традиційною "дівчачої" травою була рута. Це був основний дівочий оберіг від спокусників. 

Важливим чарівним зіллям, яке застосовувалося для насиланія, а так само для захисту від мольфарскіх чар, був Аконіт (Aconitum variegatum), а гуцули називають його - тоя. 

Про це навіть пісенька є: 
На камені ноги мию, 
Категорія: Традиції, обряди і звичаї | Додав: grunyk (30.01.2011)
Переглядів: 5490 | Коментарі: 5 | Рейтинг: 2.7/3

Всього коментарів: 3
3 JAMES JENKINS  
0
BITCOIN RECOVERY IS VERY MUCH REAL, AM A LIVING TESTIMONY!!!!

Have you ever gotten your bitcoins stolen from your wallet or invested in an ICO that turned out to be a scam, you are not alone because this happened to me too. I initially lost $340,000 in just 3 months from Cryptoallday, I contacted the authorities and they referred me to a bitcoin recovery company who helped me recover all my funds within less than 2 days... I`m speaking out to improve our awareness of these cryptocurrency thieves and help you if you have been a victim yourself. Simply send them an email wzardgarryspeedhack@gmail.com
Whatsapp +1 928 534 9618, website: https://wzardgarryspeedhac.wixsite.com/my-site-1

2 Francisco  
0
HE SPECIALIZE ON THE BELOW PROBLEMS

(1) If you want your ex back.
(2) To cure HIV/AID or related illness
(3) You want to be promoted in your office.
(4) You want women/men to run after you.
(5) If you want a child.
(6) Are you a contractor and you want to win contracts
(7) You want to tie your husband/wife to be
yours forever.
(8) If you need help spiritually.
(9) How you been scammed and you want to recover you lost money.
(10)Stop Divorce
(11)Invoking of Money Ritual
(12)To verify if your online lover is real
(13)To verify if your online loan is real
(14)To be very brilliant
(15)If you are looking for a good job
(16)If you are old and want to look young
And many more..

Mobile number...+2348167266437

Email...magicalhuriyah@outlook.com

1 michael  
0
хто коли-небудь читає це свідчення сьогодні повинні ласка святкувати зі мною
і моя сім'я , тому що все це почалося як жарт для деяких людей і інших
сказав , що це було неможливо. мене звуть Майкл , я живу в Чикаго я щасливо
одружений, має двох дітей і кохана дружина щось страшне станеться з моїм
сім'я по лінії , я втратив роботу , і моя дружина упаковані з мого дому
тому що я був не в змозі піклуватися про неї і моїх дітей у тому , що особливості
Час . я управляти через п'ять років , не дружина , щоб підтримати мене , щоб піклуватися
дітей і не прийде вірний день , що я ніколи не забуду в
моє життя я зустрів старого друга , який я пояснюю всі мої труднощі , і він
взяв мене до заклинателя заклинання і та ім'я храму називається , ДР
Okundonor , я був запевнити , що все буде добре , і моя дружина прийде
тому до мене після чудового роботі д -ра Okundonorgreatspell , мою дружину
повернувся до мене , і сьогодні я є одним з найбагатших людей в моїй країні. я
радимо вам , якщо у вас є які-небудь проблеми електронною поштою його з цієї електронною поштою :
dr.okundonorgreatspell @ gmail.com і ви будете мати кращий результат. приймати
як належне , і він буде приймати від вас . я бажаю вам всього самого найкращого.

Контакти: dr.okundonorgreatspell @ gmail.com

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |