Неділя, 19.01.2025, 06:30Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 13
Гостей: 13
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Буковель

Зоряні траси «Буковеля»

Зоряні траси «Буковеля» 
Автор: Світлана ІСАЧЕНКО 


Краще гір можуть бути тільки гори «Буковеля» - гірськолижного курорту навіть не європейського, а, можна сказати, світового рівня, який з нечуваною швидкістю, гідною Книги рекордів Гіннесса, виріс у Карпатах, поблизу знаменитої Яремчі. Хто спускався на його ідеальним трасах на ідеально заточених «росіньольскіх» лижах, у кого перехоплювало подих від гострого морозного повітря і краси врізалися в небо смарагдових схилів, хто, втомлений і щасливий, зігрівався глінтвейном у його затишних колибах після прогулянки по засніжених гірських стежках, поцяткованим слідами диких косуль, - той підтвердить істинність цих слів. 

Після однієї не дуже вдалої поїздки на закордонний гірськолижний курорт, коли покататися досхочу завадили раптова негода, старі лижі у прокатному пункті та неякісно підготовлені траси, у яких ще й скупчувалися довгі черги, Олександр Шевченко (тепер він директор «Буковеля») зібрав друзів, і всі разом вирішили: досить поневірятися по чужих туристично-рекреаційним комплексам, час створювати свої. Тим більше маючи такі, Богом дані, природні можливості. Причому відразу поставили високу планку - використовуючи найкращий світовий досвід та найсучасніші технології, створити в рідних Карпатах щось грандіозне за розмахом і якістю послуг, чого ще не бачили стоптані туристами Альпи і Піренеї. 

Залишалося вибрати місце для будівництва. Зупинилися на дивно гарній місцевості, де між горами Довга, Буковель і Чорна Клева петляє річка Прутець. Крім усього, поблизу розкинулося село Поляниця, назва якого начебто сама просилася в рекламні проспекти: новий український високогірний курорт зустрічав гостей хлібом-сіллю в прямому і переносному сенсах. Оглянувши з вертольотів територію, фахівці канадської фірми «Екозайн», яка проектувала більшість світових курортів, одразу напророкували «Буковелю» велике майбутнє. Унікальний клімат без сильних вітрів (із-за чого страждають багато гірськолижних центрів) із тривалою сніжною зимою і великою кількістю сонячних погожих днів протягом року, мальовничі краєвиди, а головне - прекрасні гірські схили, немов спеціально створені під траси різних видів складності: від пологих - для «чайників» до надзвичайно крутих - для «крутих» екстремалів. 

До речі, досвідчений лижник мчить зі швидкістю 120 км / год, і бажано, щоб ніхто не плутався у нього під ногами. Тому дуже важливо розвести початківців та профі у просторі та часі. Чого гірськолижні курорти, як правило, не враховують. «Буковель» врахував. На інтерактивній карті сайту www.bukovel.com можна заздалегідь познайомитися з його системою спусків і підйомів і вибрати собі найкращі лижні маршрути відповідно до рівня спортивної підготовки. 52 км лижних трас з'єднані між собою 14 підвісними канатними підйомниками таким чином, що, не знімаючи лиж, можна за бажанням потрапити на будь-який схил і протягом одного дня з кожного з'їхати. Якщо, звичайно, вистачить сил. 

      - Наші траси - наша гордість. Запевняю, таких по світу ще пошукати, - каже Олександр Шевченко. - Вони досконалі у всіх аспектах. Тим ми і відрізняємося від інших гірськолижних курортів, принаймні українських, що дуже серйозно ставимося до підготовки трас і підйомників для катання, і в загальному до рівня обслуговування лижників. Все продумано до найдрібніших подробиць. Наприклад, комфортна посадка на підйомник, щоб люди не боялися зайти на нього і вийти, що, як з'ясувалося, дуже істотно. Про черги взагалі мова не йде, хоча за день через турнікети проходить у середньому 80 тис. чоловік. Це свідчить, зокрема, про відмінну якість трас, кататися на яких - саме задоволення, і про їх високої пропускної здатності. Спеціальна комп'ютерна програма відстежує всі спуски. Так ось, окремі лижники, уявіть собі, протягом дня встигають з'їхати по 60-70 разів! Одним словом, у нас є де розвернутися серйозним спортсменам. 

- А несерйозним? І взагалі не спортсменам? 

- Для них «Буковель» - справжній райський куточок. Було б бажання стати на лижі. Всього іншого навчать наші інструктори, і через кілька днів, повірте, ви вже будете дивуватися, як досі могли жити без гір, лиж і нашого курорту. Хто хоч раз відчув ні з чим не порівнянний драйв швидкісного спуску, тим більше на хороших лижах і на хорошій трасі, той мене зрозуміє. Ну а для тих, хто ще вагається або взагалі не має наміру змінювати, скажімо, шахів, кросвордами та тенісу, а хоче просто добре відпочити, - у нас теж є все необхідне. «Буковель» усім радий, все тут знайдуть заняття до душі в будь-який час року. Але я особисто обожнюю гірські лижі і хочу, щоб їх полюбило якомога більше людей. 

Саме тому на «Буковелі» велику увагу приділяють дітям. Загалом сюди часто їдуть сім'ями, коли батьки прагнуть прилучити своїх дітей до елітного гірськолижного спорту і разом з тим - дати їм з малих років відчути смак ризику, екстриму й перемоги над висотою, швидкістю і самим собою. Можна сказати, «Буковель» орієнтований на сімейний відпочинок. Затишні і комфортні шале серед ялинника, чисте повітря, всякі дитячі розваги. Незабаром відкриється справжній дитячий садок. Зовсім не для того, щоб діти не заважали дорослим насолоджуватися життям, а якраз навпаки - аби їм ніхто не заважав добре і шумно відпочивати. Цієї зими, наприклад, тут побував Віктор Ющенко з родиною. Всі залишилися задоволені, особливо діти. Зараз будують спеціальну дитячу трасу, де малечу навчатимуть стояти на лижах, перш ніж вийти на складні дорослі схили. 

    На «Буковелі» діє лижна школа, учнем якої можна стати в будь-якому віці і з будь-яким первинним поданням про лижі взагалі. Там працюють 40 досвідчених інструкторів під керівництвом майстра гірськолижного спорту, учасниці Олімпійських ігор у Нагано Юлії Клюкова. На трасах інструктори теж перебувають поруч зі своїми підопічними, даючи рекомендації, так би мовити, прямо на ходу. У тому числі - і як правильно падати. Триметровий сніговий покрив приймає всі види «посадок». Якщо зима не дуже сніжна, її відкоригують спеціальні снігові гармати-напилювачі, «настріляв» скільки потрібно снігу для хорошого катання. До речі, в минулому році в травні на «Буковелі» ще каталися. Лижний сезон зазвичай триває з грудня по квітень. 

Звичайно, приємно говорити про зиму і сніг у таку спеку, як зараз, за кілька днів до червня. Але хтось може запитати: який сенс? Втім, для любителів гірських лиж, які сприймають літо лише як невеличку перерву між катаннями, це буде корисна інформація, яка допоможе зорієнтуватися і правильно спланувати наступний сезон. Хоча і зараз їм є заради чого їхати на «Буковель». У його магазинах саме неймовірні знижки на фірмову спортивний одяг та спорядження. Сім'я з трьох чоловік цілком може придбати повну екіпіровку - від різних кольору і фасону гірськолижних костюмів, масок та окулярів до лиж і навіть гірськолижних годинників провідних фірмах світу - за гроші, які в сезон довелося б викласти, тільки щоб спорядити, скажімо, доньку або сина . Італійська фірма «Vist», що спеціалізується на гірськолижній одязі, пошила на замовлення костюми з логотипом українського курорту. 

Втім ... прокатні пункти «Буковеля» забезпечать усім необхідним. Лижі тут виключно знаменитих фірм - французької «Rossignol» та австрійської «Volki». Їх змінюють кожні два роки, як і все інше спорядження. Не на багатьох гірськолижних курортах в сервісних пунктах перед виходом на траси допомагають одягатися. Черевики підберуть індивідуально, ще й допоможуть правильно закріпити. Досвідчені лижники знають, наскільки це важливо. Але особливо вражає їх на «Буковелі» рівень підготовки лиж - вони завжди найкращим чином заточені і змащені відповідно до погоди, що забезпечує ідеальне ковзання. 

Хоча «Буковель» позиціонує себе насамперед як транснаціональний міжнародний гірськолижний курорт, тут і влітку - суцільне задоволення. Маунтенбайк, пішохідні прогулянки, тенісні корти ... І при цьому ціни в готелях в чотири рази нижче, ніж взимку. Можна зняти номер, можна - дерев'яний будиночок з усіма зручностями. Можна взагалі з наметами піти на кілька днів у гори, уникаючи ефекту звикання до розкоші цивілізації. До речі, гірська засмага не має собі рівних. Він береться повільно, але тримається дуже довго. На Новий рік такий вигляд, наче тільки вчора з середземноморського круїзу. 

Зараз, наприклад, вигідно придбати абонементи на прокат спортивного спорядження і на катання в наступний зимовий сезон. До всього, влітку треба готувати не лише лижі, а й свій організм, оскільки гірськолижні розваги потребують доброї фізичної підготовки. Тренажерним залами та саунах «Буковеля» позаздрять багато знамениті київські клуби. Фахівці з фітнесу та бодібілдингу, крім програм з нарощування м'язів та корекції фігури, запропонують ефективні системи схуднення. Як свідчить практика, вони безвідмовно діють, правда, якщо не дуже засиджуватися за смачними стравами буковельські ресторанів і барів. Ось де справжній бенкет для гурманів - кухні, мабуть, усіх народів світу. Переважає своя, українська з гуцульським колоритом. 

На курорті є особливі бари - так звані панорамні, на самих гірських вершинах. Пішки не дійти - краще на підйомнику. Види - казкові! Вночі там сузір'я - як сяючі грона, навісили на Чумацький шлях, а вдень зовсім поруч - хоч рукою дістань - пливуть білі пасма хмар, розчесані верхівками смерек. 

Нещодавно Одеський інститут курортології дав офіційний висновок про лікувальні властивості місцевих мінеральних джерел. Вода виявилася типу «Нафтусі». Назвали її, ясна річ, «Буковельська». Тепер тут планують відкрити бальнеологічну оздоровницю. 

У «Буковеля» в загальному грандіозні проекти, виписані конкретними і чіткими планами дій. Завершується будівництво п'ятирівневого паркінгу і п'ятизіркового готелю. Таких у країні - одиниці. А також готельних комплексів економ-класу для студентів з дансингами і аквапарком. Буде свій льодовий палац. Нові траси піднімуться ще вище в гори, щоб забезпечити стабільне катання з хорошим снігом. Для тих лижників, у яких звичайні спуски, навіть зі швидкістю автомобіля, вже не викликають вибуху адреналіну, - найсучасніші «заморочки»: хафпайп (хто в темі - той знає, хто ні - нехай приїде і подивиться, а ще краще - спробує, адже описати словами цю божевільну різновид фристайлу майже неможливо), трампліни з польотами вище самих гір. Один із трамплінів буде навчальним - з величезним надувним матрацом особливої конструкції внизу, щоб лижник, шльопнувшись на нього, не підскакував знову вгору. 

- Але найзаповітніша мрія засновників «Буковеля» - провести тут зимові Олімпійські ігри, - зізнається Олександр Шевченко. - І привітати з перемогою на них наших українських спортсменів, вихованих на буковельські зоряних трасах.

Категорія: Буковель | Додав: grunyk (26.01.2011)
Переглядів: 1121 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |