Сьогодні спортивні магазини готові запропонувати покупцям величезний асортимент лиж. Але якщо досвідчені лижники можуть з легкістю підібрати потрібну модель, то для новачків це стає нерозв'язною проблемою. Тому постараємося розібратися в тому, які лижі існують і які їхні характеристики. Спортсмени-гірськолижники використовують спеціальні лижі, виготовлені з найсучасніших матеріалів з використанням новітніх наукових розробок. Лижі для спортсменів допомагають гірськолижникам показувати блискучі результати на міжнародних змаганнях. Їх можливості можуть по достоїнству оцінити інструктори і колишні спортсмени, які розуміють толк в красі маневрів і швидкості.
Лижі для досвідчених лижників, як правило, зроблені з тих самих матеріалів, що і спортивні, але припускають більш зручне і універсальне катання на менших швидкостях з різних гірських схилів. Лижі для початківців призначені для того, щоб ввести лижника в гірськолижний спорт, навчити його основним прийомам. Для серйозних навантажень вони не призначені. Крім цього, лижі можна розрізняти по жорсткості.
Жорсткі лижі користуються популярністю у лижників, які люблять швидку їзду з невеликою кількістю поворотів. Лижі середньої жорсткості здобули визнання гірськолижників за універсальність: їм не страшний будь схил. Головне, щоб лижник був у формі. Легкі лижі ідеально підходять для новачків. Вони навчать Вас повертати і гальмувати, але коли захочеться відчути справжню швидкість, на поворотах Вас буде зносити. Техніка катання на лижах не стоїть на місці. Не так давно в Європі стали модними стилі карвінгу і фрірайду.
Ці стилі припускають спеціальну підготовку схилів. Подібні траси можна побачити, наприклад, в Австрії, Франції та Болгарії. Крім того, слідуючи за спортивною модою, з'явилися і нові спеціалізовані лижі, які відрізняються від своїх попередників вузькою талією. Любителі поекспериментувати можуть отримати корисний досвід при їх використанні, так як карвінгові лижі здатні задавати певну кривизну і полегшувати поворот. Спеціалізовані лижі дозволяють нарощувати дуже гарну швидкість при зменшенні фізичних навантажень. У Карпатах можна знайти схили, на яких ці лижі можуть реалізувати свій потенціал повною мірою.
Купуючи лижі, зверніть увагу на те, щоб вони були довжиною по Вашому зростанню або коротше. Не варто економити на якості, тому розумніше довіритися відомим і перевіреним фірмам (Fisher, Salomon, Rossingol). Якщо гірськолижний спорт став частиною Вашого життя, і Ви плануєте займатися ним регулярно, то краще вибрати лижі, які не бояться серйозних навантажень. Якщо Ви хочете підтримувати себе у формі і цікаво проводити час з друзями, осягаючи ази лижної техніки, Вам підійдуть лижі для початківців. Особливу увагу при виборі лиж зверніть на якість кріплень.