Неділя, 19.01.2025, 09:23Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Корисне

Як метати ножі?

Уміння метати ножі - дуже чудовий навик. Звичайно, про його практичність у сучасному світі можна довго й нудно сперечатися, але, врешті-решт не все ж ми робимо для отримання корисливої вигоди ...? Хоча ... Якщо ви вправно кинете ніж і він увіткнете за півметра від голови вашого боса, то я думаю, це стане серйозною аргументацією вашого небажання вийти попрацювати на вихідних. Ще цей навик відомим чином, може серйозно допомогти вам у проведенні суперечок, дискусій, дебатів. І все-таки це не найгірший спосіб проведення часу, так би мовити, один з видів активного відпочинку. 

У міських умовах метанням ножів можна зайнятися як професійно, так і, відповідно, на аматорському рівні. Професійно цією справою найчастіше промишляють хлопці з всіляких рицарських клубів, які займаються військово-історичним реконструювання. У них є спеціальні тири, мішені, там вам можуть надати цілком професійне метальна зброя (зазвичай зроблене особисто учасниками клубу). Там розкажуть і навіть покажуть, як це правильно робити, ще, як бонус можуть запропонувати постріляти зі справжньої цибулі або лицарського арбалета. Там же ви зможете і порубати на мечах у лицарських обладунках, в загальному, як один із способів проведення вікенду, варіант походу у військово-історичний клуб дуже навіть не поганий, вражень залишиться ... Однак знайте, що за нього доведеться непогано і розщедритися. 

Заняття метанням ножів на аматорському рівні можна проводити будь-де, навіть в типовій квартирі. Для цього необхідний дерев'яний щит приблизно в метр квадратний площею, і відсутність поблизу легко псуються (що б'ються) предметів і побутової техніки. Проте ж найкращим місцем буде лоно природи, з наявністю парканів і відсутністю інтенсивного людського руху в окрузі. Тобто, дача, ось тут-то можна дати волю фантазії, зробити кілька мішеней різної форми конфігурації, розставляти їх у всіляких варіантах і вдосконалюватися стільки, скільки душі завгодно. Але ніколи не варто забувати про техніку безпеки, вже постарайтеся, щоб ваш «полігон» а точніше, та сторона, де розташовується мішень, була обладнана парканом метра в два. Найзручнішим місцем для розташування мішеней є кути дачних ділянок. По-перше, у них огорожа з двох сторін, а по-друге, найчастіше малопосещаеми іншими жителями дачі. 

Отже, місце вибрано, залишилося навчитися безпосередньо метання ножів. Для цього необхідний як мінімум ніж. Вкрай рекомендую не користуватися звичайними кухонними ножами, які до того ж використовуються в домашньому господарстві. Вони не призначені для метання, тому вони дуже легко ламаються, гнуться, у них кришиться рукоятка, дуже швидко приходить в непридатність заточка клинка. Та і відсутність їх на кухні неодмінно ставить у глухий кут готують в даний момент, вони, як правило, не поділяють вашого захоплення по влучності кидка, коли бачать, що ви робите з кухонним ножем, який вже майже годину вважається зниклим і по всьому будинку йдуть його активні пошуки. 

Краще всього використовувати спеціальні ножі для метання. Звичайно, їх не скрізь можна знайти у вільному продажу, але іноді вони зустрічаються в збройових магазинах. Ще набір таких ножів можна індивідуально замовити в лицарських клубах, вони будуть коштувати дорожче, але зате якість роботи краще заводського. Ще метальні ножі можна придбати на курортах, наприклад у Туреччині або в Болгарії цілком можна купити набір з п'яти ножів вартістю до 30 доларів, причому досить непоганої якості. В Іспанії чи Італії ви зможете придбати такий набір приблизно від 100 євро, але дуже гарної якості. 

Що ж собою являє собою ніж для метання. Це вузький клинок завдовжки від 10 до 20 см, половину з якої становить рукоятка, вона не обробляється деревом або кісткою, а залишається просто металевої, іноді обмотується линвою. Можна зустріти ножі взагалі без рукоятки, а мають два леза. Лезо має, як правило, двосторонню заточку, а кінець клинка гострий кут, для того щоб полегшувати вхід леза в ціль. Найголовніше в метальному клинку - це балансування, саме на неї потрібно звертати основну увагу при купівлі ножів. Центр ваги повинен знаходиться точно посередині, як по довжині так і по ширині. Тобто, узявши ніж, ви повинні покласти його на витягнутий вгору палець середньою частиною смужки, що розділяє рукоятку і лезо, в ідеалі ніж повинен лежати рівно, не відхиляючись. Хоча це не є обов'язкова умова, багатьом подобаються ножі з центром ваги зміщеним до вістря.

Ще я багато читав про ножі зі зміщується центр тяжіння, так званий завжди встромляють ножа. Конструкція приблизно наступна: всередині ножа є порожнина, в якій залита ртуть, причому її маса і розташування підібрані таким чином, що при метанні ніж робить півоберта, ртуть різко переміщається по порожнини і створює імпульс, спрямований уперед, так що ніж припиняє обертальний рух і рухається тільки поступально, тобто вперед вістрям прямо в ціль. Але таких ножів я в очі не бачив і в руках не тримав, однак багато чув. Це звичайно шедевр ковальського мистецтва і коштувати він буде не одну сотню євро. Для самого початку можна придбати і звичайний ніж, який підходить під опис з приблизно серединної балансуванням і міцною ручкою. 

Отже, ніж є, приступимо до метання. Ніж беремо обов'язково за лезо (якщо це не метальний ніж), тому що при метанні ніж повинен сковзнути по руці, а рукоятки робляться зі зворотною метою, для того що б виключити проковзування ножа в долоні, саме тому вони забезпечені різними нерівностями, гравіюванням, з ребрами поверхнею (в ножах для метання рукоятка робиться без цих пристосувань). Робимо замах так, щоб кисть з ножем у крайній мертвій точці знаходилася приблизно на рівні вуха. 

Потім кидок, рука йде м'яко але швидко, не в якому разі не потрібно докладати великих зусиль. Рука зупиняється, повністю розпрямившись, важливо щоб у момент зупинки вона була спрямована саме в намічену ціль, не вище, не нижче, ні праворуч, ні ліворуч. Запам'ятайте, що рука, відхилена від мети на сантиметр, дає промах сантиметрів на п'ятнадцять-двадцять мінімум. І ще, в кидку бере участь плече і передпліччя, але не кисть, кисть практично не рухається, найбільша помилка новачків - несвідоме задіяння кисті, кидок виходить вкрай нестабільним і дуже непередбачуваним. Пам'ятайте, що максимальна дистанція метання ножів становить 5-6 м (приблизно 3-4 обороти ножа).

Ось найважливіші теоретичні знання, все інше набувається шляхом тренувань. І ще кілька порад. Постійно міняйте відстань, як тільки навчилися стабільно потрапляти, наприклад, з двох метрів, підійдіть або відійдіть на півкроку і вчитеся далі. З самого початку звертайте більше уваги саме на правильність кидка, тобто дивіться, щоб ніж при кожному кидку втикали в щит, коли це у вас буде без праці виходити, тоді вже приділяй особливу увагу влучності. 

Отже, метання ножів - гарне заняття, непогано знімає стрес (особливо якщо фотографія винуватця стресу знаходиться на щиті замість мішені) посилює координацію, покращує настрій, розвиває окомір. Допомагає розвивати спокійний підхід до будь-якої проблеми. Бажаю удачі. 

Категорія: Корисне | Додав: grunyk (17.02.2011)
Переглядів: 2000 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |