Неділя, 19.01.2025, 09:38Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Літній відпочинок в Карпатах

Риболовля


Риболовля є одним з найбільш древніх занять людини, яке, по-перше, приносило справжнє задоволення і розслаблення, а й годувало людину з незапам'ятних часів. Так, безліч знахідок археологів, наскальні збереглися зображення первісних художників красномовно свідчать про те, що всілякі гачки, блешні, а також інші рибальські приналежності, виконані з кістки, каменю, а також бронзи і заліза, застосовувалися кілька тисячоліть тому. Як бачимо, час просто не владний над даними заняттям, адже і до цього дня мільйони сердець починають битися частіше при одній згадці про цей вид відпочинку, переваги якого полягають у тому, що в ньому не існує будь-яких вікових чи соціальних обмежень, на рибалці всі рівні. До того ж рибалка - це один з небагатьох видів по-справжньому сімейного відпочинку. Погодьтеся, немає нічого приємнішого, ніж у вузькому сімейному колі зібратися ввечері навколо багаття, на якому варитися ароматна юшка, взяти в руки гітару і під хорошу пісню чудово провести час. Та й діти на риболовлі не будуть нудьгувати: вдень можна вдосталь накупатися в морі або річці, після чого, за допомогою дорослих спорудивши дитячі гойдалки, весело покататися. 







Риболовля-це безпосереднє спілкування з природою, прекрасна можливість насолодитися її досконалістю і красою, чистим повітрям, спокоєм і заспокійливою тишею, і, звичайно, просте рибальське щастя, що полягає в улові з глибин водних великої здобичі. Саме азарт, захопленість, зачаровує очікування клювання, а також хвилююча боротьба з значного розміру рибами становлять саму сутність риболовної пристрасті і її нічим незрозумілу привабливість. Саме цей вид проведення часу дарує людині такий необхідний сьогодні душевний спокій, відмінний настрій і, головне, міцне здоров'я. 

Якщо ви тільки відкриваєте для себе світ рибалки, то без порад досвідчених вудильників ніяк не обійтися, а от розширити свої пізнання в цій області допоможе виключно практика. Тому прислухайтеся до старших товаришів по цеху, які зловили на своєму рибальському віку чимало риби. Але при цьому не варто забувати і про те, що як у звичайному суспільстві існують свої неписані етичні правила, так і в рибалці без них не обійшлося. І якщо ви хочете стати справжнім і шановним рибалкою, до якого згодом будуть приходити не тільки новачки, але й бувалі моряки за слушною порадою, то дотримуватися цих правил доведеться, подаючи приклад підростаючому поколінню. 


Зазвичай під етичними і моральними відносинами між рибалками розуміється обмежений звід правил, які колись були закріплені як у статутах рибальських товариств, так і в правилах поведінки на території риболовних баз. У першу чергу, правила містили загальновідомі і всіма визнані норми поведінки і моралі будь-якої людини в якому б то ні було громадському місці: не смітити, не курити, не використовувати нецензурну лексику, не пити і не шуміти. Крім перерахованих загальноприйнятих норм існують у рибалок і "свої" правила. Так, неетично присвоювати собі чужі трофеї. Ганьба для рибалки, якщо він скористається тяжким становищем риби для отримання улову, замість того, щоб, навпаки, допомогти їй (мова йде про лов риби під час так званих "заморів" і різкого зменшення рівня води). 


Вихований рибалка обов'язково поділиться зі своїм сусідом приманкою і власним досвідом. Завжди було табу зайняти вже підготовлене і підгодоване кимось, але тимчасово вільний «рибне» місце лову. На жаль, сьогодні сучасні рибалки зовсім забули такі елементарні правила поведінки на риболовлі як: не пропливати в безпосередній близькості від снастей вудильника і без дозволу поруч сидить рибалки не свердлити лунку на відстані, що не перевищує п'яти метрів. Етика не дозволить справжньому рибалці зайняти на березі місце на відстані мінімум десяти метрів від сусіда, а також розкидати снасті, наживку і спійману рибу на березі чи на льоду. Якщо ж ви пробили занадто велику лунку в льоді при витягуванні великої риби, то згодом її потрібно, або сприймати вішками, або закрити щільними гілками. Рибалка завжди прийде на допомогу тому, хто потрапив у біду на рибалці, при цьому сам не буде створювати небезпечних для своєї та чужого життя прецедентів (ходити вудити на тонкий лід і т.д.). 


Рибалки-професіонали в основному дотримуються цієї етики, будучи її носіями, при цьому дотримання цих правил (якщо ви, звичайно, справжній рибалка) рекомендовані для виконання як новачкам, тільки вступає на захоплюючу стезю рибальства, і навченим досвідом «вовкам», адже тільки так можна уникнути загального безладу, який все частіше спостерігається під час лову риби (так, діти, які не змогли поділити дитячі підвісні гойдалки, сваряться і сваряться між собою замість того, щоб по черзі насолоджуватися катанням).

Категорія: Літній відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (31.01.2011)
Переглядів: 902 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |