Понеділок, 29.04.2024, 13:45Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Літній відпочинок в Карпатах

Що таке термобілизна?

Основне завдання термобілизни (базового шару одягу) в умовах Outdoor - відведення випаровувань від тіла і збереження тепла. Для даних умов традиційним матеріалом були бавовна і шерсть. 
Термобілизна - це функціональне нижню білизну, основним призначенням якого є збереження тепла та / або відведення вологи з поверхні тіла. Термобілизна використовується як для повсякденного носіння, так і для занять спортом, полюванням, рибалкою, активним відпочинком і т.д. Термобілизна може бути виконане з поліестеру, поліпропілену, вовни, бавовни або їх поєднання. Повністю синтетичні матеріали краще відводять вологу, вони більш довговічні. Додавання бавовни або шерсті робить термобелье комфортнішим, що більше підходить для повсякденного використання. 
Однак, бавовна занадто добре вбирає вологу і утримує її у тіла, що створює відчуття дискомфорту і перешкоджає терморегуляції. Вовна краще бавовни, але все ж промокає; мокра шерсть стає важче і холодніше. 
Наступним кроком стало використання для натільної білизни тканин з поліпропілену. Поліпропілен використовувався тому, що він володіє хорошими гідрофобними властивостями - в порівнянні з шерстю він майже не вбирає вологу; таким чином, поліпропілен залишається теплим і легким у вологих умовах. І так як плетіння подібної тканини вельми нещільне, її поверхня покрита мережею пір, через які вільно відводяться випаровування тіла. Недоліком поліпропілену є те, що він вбирає запахи тіла, скачується (утворюючи маленькі кульки на поверхні тканини) і оплавляється при сушінні в сушильній машині або поряд з вогнищем, викликаючи різкий запах паленої пластмаси. Тому поліестер, який менше скачується і володіє кращим опором до високої температури, замінив поліпропілен 
Але навіть поліестер не забезпечує комфортних умов для шкіри в теплу погоду в порівнянні з сухим бавовною. Чому? Волокна бавовни, на відміну від волокон поліестера, скручені з безлічі мікроволокон, що робить бавовна набагато більш м'яким і приємним на дотик; бавовна краще облягає тіло. Мікроволокон будова бавовни і його гідрофільність (здатність легко вбирати вологу) означає, що він як гніт вбирає вологу, відводячи її від тіла, до тих пір поки бавовна не промокне наскрізь. Намокнувши, бавовна починає утримувати вологу біля тіла, і дозволяє вже вбраної рідини вільно циркулювати від шкіри до поверхні бавовни і в зворотному напрямку, діючи як тепловий насос. Це добре в теплу погоду, але погано в холодну 
Виникла задача створити матеріал, який також зручний як бавовна, але який можна використовувати як в теплу так і в холодну погоду, і зберігає свою комфортність навіть при намоканні. Один із способів добитися цього - робити поліестер з дрібних мікроволокон, на зразок тих, з яких влаштовано бавовна. Це дозволить матеріалу бути приємнішим на дотик, краще облягати тіло і краще виглядати, і, в той же самий час, не вбирати багато води і не відводити тепло від тіла. Також можна "розчесати" матеріал, зроблений з мікроволокна, так, щоб він став ворсистим з одного боку, і носити виріб з такої тканини ворсистою стороною до тіла. При цьому зовнішня поверхня тканини покрита безліччю пір, що збільшує площу з якої відбувається випаровування. Матеріал Polartec (r) PowerDry (r) компанії Malden Mills - чудовий приклад подібної будови тканини. Завдяки особливому плетіння волокон Рolartec ® Power Dry ® висихає в 2 рази швидше натуральної бавовни 
Інший варіант мікроволокон матеріалу для термобілизни - тканина з волокон Coolmax (r). Coolmax (r) - Поліестерове волокно особливої конструкції, розроблене фірмою Invista (DuPont), з чотирижильний ниткою, що забезпечує розтягнення зовнішньої поверхні. Волокно CoolMax (r) має площу поверхні на 20% більше, ніж волокно круглого перерізу, і володіє підвищеними капілярними властивостями. Ця унікальна структура вбирає вологу, що виділяється тілом, набагато швидше, і відразу переносить її на зовнішню поверхню одягу, де вона тут же випаровується. Для екстремально низьких температур окрім завдання терморегуляції і відведення вологи від тіла термобелье також повинна виконувати функцію теплоізоляції. Зазвичай матеріали для теплої натільної білизни теж володіють двосторонньою конструкцією. При цьому дуже теплий внутрішній ворс не тільки добре вбирає вологу від тіла і переносить її назовні, але й утримує шар теплого повітря навколо тіла. А міцна зовнішня поверхня добре випаровує вологу назовні. Так, наприклад, влаштований матеріал Polartec (r) PowerStretch (r). Щоб захистити зовнішню поверхню від скочування і появи затягувань, до складу тканини додані міцні волокна нейлону 
Дуже важливо, щоб термобілизна було еластичним і добре облягало тіло - за рахунок цього збільшується ефективність відведення вологи та термобілизна не сковує руху при активних фізичних навантаженнях. Достатню еластичність дає наявність у складі тканин для термобілизни спеціальних волокон (Spandex (r), еластан, Lycra (r)). Оскільки термобілизна знаходиться в безпосередньому контакті зі шкірою, бажано щоб тканина була оброблена спеціальними антибактеріальними просоченнями, що перешкоджають розмноженню бактерій і вбирання запахів. Крім того, натільна білизна повинна бути виконана з використанням спеціальних, плоских швів, не натирають шкіру. Термобілизна для Outdoor виконало великий шлях від простих бавовняних фуфайок і кальсонів до високотехнологічних виробів із спеціальних матеріалів. Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть Вам у виборі якісного термобілизни. 
Що до чого або як підібрати термобелье? 
Припустимо, що ви наважилися піти в магазин і купити таки собі термобелье. При цьому, однак, виникає необхідність вибору потрібного варіанту. Термобілизна буває різним. Деякі моделі розраховані на більш інтенсивне відведення тепла, але майже не гріють, інші навпаки, гріють добре, а ось вологу відводять "середньо", відповідно кожна з моделей, розрахована на застосування в своїй області. Якщо ви йдете на зимову рибалку, то для вас все ж головне, щоб білизна гріло (потіти-то ви не збираєтеся), якщо ж берете участь в гонках, то навпаки. Про конкретні моделі вас проінформують продавці магазинів, проте їм слід задавати грамотні питання. 
Слід зазначити, що існують в світі і виробники термобілизни. Це відомі фірми MJ Sport (Фінляндія), Levron (Чехія), Marmot, MILLET (Франція), LOWE ALPINE (США), VAUDE (Німеччина), ODLO, HELLY HANSEN, Morgan Mills і інші. 
Дещо про догляд за термобілизна 
Термобілизна слід прати в теплій воді при температурі не вище +40 С з милом або пральним порошком вручну або в пральній машині в "дбайливому" режимі з додаванням ополіскувача з антистатиком. Після прання необхідно ретельно прополоскати. Віджимати не треба, необхідно дати воді стекти і сушити без застосування нагрівальних приладів. 
Білизна з поліпропілену категорично забороняється кип'ятити, гладити, сушити в сушильній машині, на батареї опалювання або над вогнем. Білизна не можна піддавати хімічному чищенню і обробляти будь-якими розчинниками. Матеріал нагрітий до температури більш + 60 З необоротно втрачає свої властивості.
Категорія: Літній відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (25.02.2011)
Переглядів: 1207 | Коментарі: 4 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |