Помилка № 1: "Рюкзак великий і важкий. Я не зможу його нести ..."
Те, що рюкзак великий, зовсім не означає, що він важкий. Адже в ньому лежить безліч легких об'ємних предметів - спальний мішок, одяг і т.д. А якщо він для когось здається важким, то ще не факт, що його буде важко нести. Вага рюкзака на початку семиденного походу становить близько 16 кг. В кінці - менше 10 кг.
З рюкзаком
І це зовсім небагато, тому що сучасні рюкзаки побудовані з урахуванням анатомічних особливостей людини і мають спеціальний розвантажувальний пояс. Завдяки йому майже вся вага рюкзака лягає на тазові кістки, а через них - прямо на ноги. І лише трохи залишається на плечі і хребет.
У результаті Ваші ноги отримають приблизно 15% додаткового навантаження, що дуже сприятливо позначиться на їх тренованості і фізичній формі.
Про те, що рюкзак перестав бути проблемою, красномовно говорить той факт, що учасники наших проектів без особливих труднощів предолевают разом з ним вельми непрості ділянки маршруту. А люди до цього рюкзак в житті не надягали і в гори теж не ходили ...
Помилка № 2: ".. Там немає душу. Я не зможу так жити ..."
Дійсно, спочатку так здається всім. Але під час пішохідного подорожі відбувається потужна переоцінка цінностей. Ми починаємо цінувати те, що вже давно розучилися цінувати: ковток води і сонячне світло, дружню підтримку і хороше спілкування ... І навпаки:
У водоспаді
Те, що в місті здається найнеобхіднішим, тут може просто втратити сенс.
Немає під боком умивальника або ванною з гарячою водою? .. Не біда. Є інші, не менш ефективні способи задовольнити свою потребу бути чистими, наприклад, купання у водоспаді. Повірте, джакузі тут і поруч не стояла. А для гігієнічних цілей не проблема нагріти пару літрів води.
Незаперечний факт: У самих мальовничих місцях планети немає гарячої води!
Задумайтесь! Чого Ви себе позбавляєте, і скільки всього можете не побачити, прив'язуючись виключно до наявності теплого душу.
Помилка № 3: "Я не зможу спати в наметі. Там жорстко і холодно ..."
Люди думають про те, що ліжко жорстка, тільки в умовах міста.
А після активного дня на свіжому повітрі цінність починає представляти вже не форма ліжка, а просто її наявність. А Ви знаєте, що земля з трав'яним покровом є кращим природним ортопедичним матрацом? Вона дуже м'яка і приємна, просто ми з Вами не здогадуємося про це.
І простудитися, ночує в наметі, дуже важко, тому що спати ви будете в теплих спальних мішках, лежачи на спеціальних килимках, не пропускають холод і вогкість (це вже нюанси екіпіровки). І ще одна важлива деталь: У наметах є днище, тому там чисто і немає комах.
На краю землі
Як Ви вважаєте, про що думає людина, сидячи на краю трьохсотметрової прірви? .. Спробуйте уявити собі хід його думок ... Чи думає він про ті цінності, які прийнято вважати головними в цьому світі? .. А що він відчуває? ..
Повірте, друзі мої, це варто спробувати кожному. Адже те, що Ви отримаєте, у багато разів компенсує будь-які незручності. Я не був би таким упевненим у своїх словах, якби не бачив сам, як змінюються люди, які вирішуються, незважаючи на страх і сумніви, відправитися в пішохідна подорож. І змінюються вони в кращу сторону.
А ось приклад походу, в який Ви можете відправитися вже в цьому році. Причому Ви можете не мати попереднього досвіду і спорядження ...
Удачи Вам і побільше прекрасних подорожей ...