Існує кілька правил, від виконання яких залежить Ваша безпека при переправі по воді:
Ні за яких обставин не починайте переправу в штормову погоду і при можливому її наближенні;
Якщо Вам належить переправлятися на матрацах, катамарані або Салік (один з різновидів плоту), не забудьте виставити нижче за течією перехоплювачів - учасників, які допоможуть впав і знесеним плином вибратися на берег;
Обов'язково перевірте надійність і вантажопідйомність засобу переправи, а при зв'язуванні декількох плавзасобів - надійність їх з'єднання;
Звертайте увагу на те, наскільки додано ваш засіб переправи. Перевантаження човна або плоту може привести до їх просідання у воду і, як наслідок, до перекидання.
Для подолання водних перешкод звичайно використовується кілька видів сплавних засобів, а саме: надувні матраци, човни та байдарки, катамарани і Салик.
Надувні матраци найбільш зручно використовувати як парою. Робиться це двома способами:
1) Два матраца жорстко зв'язуються між собою, до плоту кріпиться допоміжна мотузка, другий кінець якої залишається на березі у страхує групи. Форсувавши річку перепливти група прив'язує до другої сторони плоту ще одну мотузку. Так утворюється поромна переправа, на якій перевозять решту групи і речі, перетягуючи мотузками пліт від одного берега до іншого.
2) Також можна закріпити мотузку між двома берегами і переміщатися уздовж неї за рахунок течії. Для цього пліт кріпиться за допомогою карабіна і короткого (приблизно 1 метр) репшнура, прив'язаного до плоту. З метою безпеки при цьому способі переправи переправлялися по одному.
Човни або байдарки. У човен сідайте так, щоб корми була нижче носа. Завантаження човна (байдарки) повинна бути рівномірною. Речі бажано складати так, щоб вони лежали посередині човни і невисоко висовувалися над бортами.
Катамарани і Салік (розбірні) також іноді використовуються для переправ. Для безпечного подолання водних перешкод в цьому випадку бажано поступати так само як при переправі на матрацах.
Удачи Вам в подоланні водних перешкод!