Піші походи - один з кращих видів відпочинку. Що не варто брати з собою в похід. Вибір продуктів.
Поганий той походніка, який не подумає про цю важливої частини докладно, і абсолютно не має рації той, хто надіявся, що на свіжому повітрі все смачно, навіть хліб і вода.
Звичайно, похід походу бувають різні, і те, що згодиться для 1-2 денної прогулянки по околицях, може бути причиною зіпсованого настрою і інших неприємностей під час багатоденної гірської прогулянки. Давайте орієнтуватися на піший похід нечисленної (2-5 чоловік) групи протягом тижня з короткими стоянками. Такі піші походи - один з кращих видів відпочинку в красивій гірській місцевості. Вони не вимагають спеціальної підготовки і часто здійснюються міськими жителями в Кримських горах і в передгір'ях Кавказу. Заздалегідь варто визначити, чи буде це похід однієї нероздільної групою або це просто компанія одинаків і пар, що йдуть в одному напрямку і готових в будь-який момент розділитися. Від цього буде залежати багато чого: наявність спільного казана і розрахунку продуктів індивідуально або на всю групу. Обидва підходи мають плюси і мінуси. Одиначкам доводиться розраховувати тільки на свої сили, але є можливість підібрати меню відповідно до своїх смаків. Харчуватися в групі може бути набагато простіше, але в цьому випадку не до різноманітної їжі.
Почати краще з того, що не варто брати з собою в похід.
Скляний посуд: склянки, чашки, пляшки і банки - краще залишити вдома. Все, що може тріснути, потекти, має крихку структуру - теж. Металеві термоси (якщо тільки ви не йдете в гори чи це не холодну пору року), фляжки, бідони і т.д. Не беріть швидкопсувні продукти: варену ковбасу, смажену курятину, варені яйця, копчену рибу, тушковані або свіжі, м'які і соковиті овочі, готові салати і м'які тістечка.
Вибір продуктів і їх кількість завжди залежить від місця передбачуваного відпочинку, а також часу в дорозі і наявності магазинів або інших джерел поповнення припасів.
Кількість, а іноді і принциповий склад продуктів для походу залежать від його тривалості, складності, типу місцевості й особистих переваг. У похід люди йдуть, як правило, не для того, щоб багато є. Домашня їжа залишається вдома, нехай думки про неї будуть стимулювати повернення і приємно гріти душу. Їжа в поході служить для підтримки сил, для того щоб похід проходив успішно, а настрій і здоров'я зміцнювалося, а не псувалося і слабло. Виходячи з цього, потрібно підібрати збалансований набір продуктів, не забуваючи про те, що весь цей баланс доведеться нести на своїх плечах. В якості основи харчування в поході необхідні вуглеводи: гречка, рис, кукурудзяна, перлова крупа або макарони (краще спіральки - вони злипаються менше за інших). М'ясо в поході потрібно в невеликій кількості. Це може бути сухе, в'ялене або консервоване м'ясо. Якщо ви вирішили побалувати себе ковбасою - беріть сирокопчену, запаяну в вакуумну упаковку. Довго і добре зберігаються бастурма й суджук (смак - на любителя). Консерви краще купувати в невеликих жерстяних банках або мати по одній великій у кожного учасника походу. М'ясо навіть при важких навантаженнях можна їсти лише зрідка - раз на 3-4 дні або ще рідше.