Неділя, 19.01.2025, 09:35Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Корисне

РУХ ПО БОЛОТІ. ВИДИ боліт.


Уникайте переходів через болота на маршруті Вашого походу. І робіть це з максимальним ретельністю. Якщо Вашої групи на шляху зустрілося болото, до переходу через нього потрібно ретельно підготуватися: 
Застебніть одяг і взуйтеся, заправивши при цьому штани. Це робиться для того, щоб штани не заважали при ходьбі і не чіплялися за різні перешкоди; 
Верніться ж, що з вантажу може бути зіпсовано вогкістю (одяг, продукти, спорядження). Такі предмети краще всього скласти в поліетиленові пакети і помістити в середину рюкзака; 
Проведіть обережну розвідку місцевості на предмет обходів драговин, розташування надійних купин і сухих острівців і т.д. Краще довірити розвідку одному-двом досвідченим туристам, які з полегшеними рюкзаками або без них пройдуть по болоту, шукаючи безпечний шлях. 

Якщо розвідка встановила, що ділянка болота має під шаром води є тверда надійна грунт, то можна рухатися вперед слід у слід за ведучим; 
Заготовте які-небудь помітні засоби для міток: віхи, шматочки матерії або бинта, щоб при необхідності вийти за ним назад; 
Крім того, Вам знадобляться міцні жердини і, по можливості, жердини. 
ЯК ПРОЙТИ БОЛОТО НАЙБІЛЬШ БЕЗПЕЧНО: 
Перед виходом на болото перевірте підгонку спорядження, ослабте лямки рюкзака; 
Переходьте болото повільно, не роблячи різких рухів; 
Дотримуйтесь дистанцію при русі в групі; 
Перед виходом відзначте орієнтири, він допоможуть Вам уникнути непотрібних блукань по болоту; 
Турист, що йде попереду групи, пересувається до наміченого орієнтиру. Потім група намічає наступний орієнтир і починає рухатися до нього. Коли Ви йдете по болоту тримаєте перед собою в горизонтальному положенні жердину. При попаданні в трясовину постарайтеся швидко підтягти жердину до себе і лягти на нього грудьми. 
НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ робити різких рухів! 
Вони можуть призвести до остаточного розриву сплавин (килима, утвореного живими рослинами). Якщо впав Ваш товариш і не може піднятися сам - обережно, але швидко постарайтеся загатити місце ближче до нього гілками, жердинами, жердинами і т.д. Потім обережно підберіть до нього, допоможіть зняти рюкзак і вибратися. 
По прохідності БОЛОТО ділять на три групи: 
Прохідні болота. Їх можна без проблем проїхати в сухий час. Зазвичай вони покриті густою травою і осокою; 
Труднопрохідні болота - зазвичай покриті мохом, травою, чагарниками, а між ними зустрічається вода. Такі місця проходять по одному, ступаючи по горбиках з невеликими кущами і смужках моху. 
Непрохідні болота - болота з плаваючим трав'яним покривом, або покрите очеретами. Перед проходженням такого болота необхідно провести розвідку. 
Проходьте такі болота ланцюжком, біля стовбурів дерев, кущів або по купині. Рекомендований інтервал між людьми 4-5 метрів. Ногу опускайте всією ступнею на середину купини і плавно переносите тіло. Додаткова опора, у вигляді жердини, полегшить і забезпечить Ваше проходження. 
Якщо купини на болоті високі, вкрай не рекомендується стрибати з однієї на іншу. Це загрожує втратою рівноваги, падінням і можливими травмами. 
Якщо в дорозі Ви зустрінете заростаючи водойму, покритий яскраво зеленою травою будьте обережні - це багно. Тонкі місця рекомендується обходити стороною. 
Якщо ж Вашої групи необхідно пройти через багно, рухайтеся з інтервалом 5-7 метрів, намагаючись не потрапляти у слід. Постарайтеся також триматися подалі від «вікон» - ділянок води посередині сплавин (у таких місцях сплавина надірвана або її шар дуже тонкий) і мочажін - ям, наповнених болотної водою. 
Мочажін глибиною до півметра найзручніше проходити по гатям. Робиться це так: перший учасник укладає на грунт жердини по напряму руху і виходить на них. Ті, що йдуть за ним передають вперед ще жердини, потихеньку просуваючись вперед. Після проходу всією групою по жердин, останні учасники знімають гать і передають жердини вперед. Проходити по гати рекомендується приставними кроками, спираючись на жердину. 
У випадку, якщо Ваш похід проходить взимку, пам'ятаєте про те, що першими замерзають трав'янисті болота. Лід на них суцільний і міцний, витримує людини. Потім замерзають болота Кочкувате і мохові. Останніми замерзають болота вкриті чагарниками. 
Категорія: Корисне | Додав: grunyk (26.02.2011)
Переглядів: 1394 | Рейтинг: 1.0/1

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |