Уявіть ситуацію. За якою-небудь причини Ваша група залишилася без сірників і запальничок. Прийшов час розвести багаття. Що ж робити в такій ситуації? Спробуйте скористатися наступними порадами. Щоб приступити до добування вогню первісними способами, насамперед приготуйте труть. Це може бути: корпію з матерії; спори висохлого гриба-трутовика; гнилиці; деревний пил, яку можна взяти з під кори поїдених комахами дерев; сухий мох; подрібнена суха кора; ворсисті частини сухих рослин. Не забувайте, що труть необхідно зберігати від вогкості. Як запалити труть чи власне СПОСОБИ ОТРИМАТИ ВОГОНЬ: Використовуйте кремінь. Озирнувшись, майже завжди можна знайти камінь, який при ударі залізом дасть сніп іскор. Кремінь прагніть тримати якомога ближче до труту. Для висічені іскор використовуйте, наприклад, ніж. Допомога від сонця. Найчастіше туристи беруть з собою підзорні труби, біноклі, фотоапарати. Використовуйте лінзи від оптичної техніки для фокусування сонячних променів на губку. Лінзу можна виготовити з двох опуклих стекол від годинника, заповнивши проміжок водою і замазавши стик глиною. Добудьте вогонь тертям. Для того, щоб добути вогонь цим способом насамперед потрібно виготовити лук. Візьміть стволик молодої берези, ліщини або тиса товщиною 2-3 см і завдовжки в 1 метр. Натягніть між кінцями тятиву з мотузки.
На наступному кроці Вам знадобиться свердло - соснова паличка товщиною з олівець і довжиною приблизно 30 см. Крім того, не забудьте підібрати поліно з твердої породи дерева (дуб, береза і т.д.) - опору. Вогонь тертям добувають так:
У очищеної від кори опорі роблять лунку приблизно 1,5 см глибиною; Тятиву лука обводять навколо свердла в один оберт; Свердло одним кінцем вставляють у лунку, а інший притискають рукою через прокладку (рукавичка, шматок тканини, кора), щоб не поранити руку; Навколо свердла на опору викладають труть; Вільною рукою цибулю потрібно швидко пересувати взад-вперед так, як ніби Ви намагаєтеся розпиляти свердло пилкою впоперек.
Через якийсь час трут розігріється від тертя і почне тліти, тоді обережно роздмухайте полум'я і перенесіть його на розтоплення. Якщо Ви взяли з собою патрони, то можна вчинити так:
Складіть невеликий багаттячко з трісок; Трохи пороху висипте на нього, а решті на камінь поряд так, щоб порох стикався; Швидко потріть порох на камені іншим каменем. При терті порох спалахне, а від нього загоряться тріски. Є ще один спосіб, пов'язаний з тертям. Візьміть дерев'яний брусок, захлестніте його сталевим дротом і швидко перетягуйте дріт. Від тертя дріт сильно розігріється і можна буде від неї підпалити фотоплівку, порох або інші легкогорючі матеріали. Нехай у вас завжди знайде чим розпалити вогонь!
|