Неділя, 19.01.2025, 06:04Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Корисне

Взуття для туриста або "У що взутися, щоб не посковзнутися? "


Перш за все, взуття має виконувати своє пряме призначення, тобто повинна бути зручною, міцною, здатною винести всі умови подорожі, повинна а так само забезпечувати легке пересування і створювати комфортний температурний режим для ніг. Внаслідок цього можна назвати два основні чинники, на які слід в першу чергу звернути увагу при виборі. По-перше, взуття слід підбирати, враховуючи особливості майбутньої подорожі. 
Наприклад, для легкого трекінгу за літнім Криму цілком підійдуть кеди, для літнього походу в Карпатах можна надягти кросівки, а от якщо ви зібралися в спортивний похід і на вашій карті прокладений більш складний маршрут, тоді, звичайно, не обійтися без спеціальних туристських черевик. 
Ну а по-друге, крім географічних особливостей місцевості планованого походу, на вибір взуття, впливає фактор сезонності. Отже, про те, що, як і куди взути, детальніше. 
Спортивні кеди і кросівки 
Таке взуття годиться для простих походів з нескладним рельєфом місцевості в теплу пору року, якщо ви не очікуєте від природи будь-яких примх у вигляді багатоденних проливних дощів. Кеди або кросовки відмінно підійдуть для водних походів і сплавів, де серйозна непромокаємий взуття в будь-якому випадку виявиться безглуздою пересторогою. 
Основна перевага кедів і кросівок очевидно - легкість, вони додатково не навантажують ноги і в разі необхідності швидко сохнуть. Недоліки ж - легко намокають, слабо захищають ноги в разі складного рельєфу місцевості і абсолютно не фіксують гомілкостоп. Тому для серйозного походу високої категорії складності таке взуття годиться хіба що як другорядні, хоча багато туристів і тут вважають за краще використовувати прості шльопанці - і за вагою легше, і нога в них дихає.
В якості альтернативи кедам і кросівкам деякі фірми-виробники туристичного взуття (такі як Campus, Salomon і т.д.) випускають спеціальні туристські кросовки і напівчеревики. Виготовлена з міцного матеріалу, це взуття краще захищає ноги від води і механічних пошкоджень, а верх проходить на кордоні голеностопа, що зменшує ризик травмування. 
Купувати кеди і кросівки рекомендується на один розмір більше. Якщо ж взуття сидить на нозі упритул, в поході вона буде постійно натирати, так що краще відразу це врахувати і приміряти при купівлі взуття на товстий (махровий або вовняний) носок. Не полінуйтеся, добре зашнуруйте кросівок, пройдіться, і, якщо нарікань на комфорт у вас не виникає, значить, це взуття можна сміливо взувати в похід. 
Туристські черевики 
Якщо ви зібралися в складний спортивний похід, єдиний варіант взуття, який підходить вам - туристські черевики. Які саме підійдуть конкретно для вашого маршруту, будемо вибирати. Сучасні туристські черевики випускаються декількох типів: 
черевики для трекінгу і трекінгові кросівки; 
черевики для гірських походів; 
черевики для високогірних сходжень. 
Трекінгові черевики виготовляються за технологією, що передбачає наявність вставлених металевих або пластикових підтримуючих конструкцій. Всередині знаходиться теплий, влаговиводящій шар м'якої тканини, в який входить спеціальна мембрана (Gore-tex, Micro-tex і т.д.).
При виборі конкретної моделі черевика потрібно виходити з передбачуваних умов, в яких буде проходити похід. Наприклад, для походів в кліматі з підвищеною вологістю або по болотистій місцевості існує взуття з мембранними підкладками з суцільного шматка тканини, для літніх треків - з підкладками з сітки, для зимових піших або лижних рівнинних походів - з шкіри або нубука з додатковим утепленням. 
Трекінгові кросівки - це полегшений варіант тих же черевик, який можна застосовувати у літніх піших походах по пересіченій місцевості або невеликим горах. 
Чи варто згадувати, що купувати черевики і кросівки слід, знову ж, з урахуванням товстого носка? 
Черевики для гірських походів робляться утеплені та обов'язково надійно фіксують ногу. Таке взуття оснащена підошвою VIBRAM, яка посилюється сталевий пластиною (у народі їх називають просто - вібрами). У підошві є ранти для кріплення кішок і снігоступів. Верхня частина таких черевик виготовлена з м'яких матеріалів - виворотная шкіра, нубук з додатковим амортизуючим рантом по периметру черевика на рівні середини стопи, для захисту від зовнішніх впливів. Проте сучасні технології вже пішли вперед, і зараз широко використовуються черевики з синтетичних матеріалів, вони значно виграють за ваговими характеристиками. Судіть самі: пара шкіряних (нубукових) черевик важить 2-3 кг. У той час, як пара синтетичних - 1,5 кг. Різниця відчутна. 
Черевики для високогір'я, зазвичай, складаються з двох частин. Верхня частина виготовлена з міцного пластику і служить для захисту ноги від зовнішніх пошкоджень і для надійної фіксації ступні. Цю частину в разі необхідності можна відстебнути, залишаючи внутрішній черевик. У разі використання високогірних черевик в умовах низьких температур внутрішні черевики можуть бути спеціально утеплені і оброблені тепловідбивними сріблястими шарами. Підошва сконструйована таким чином, щоб до взуття можна було прикріпити кішки, лижі або снігоступи.

Категорія: Корисне | Додав: grunyk (26.02.2011)
Переглядів: 749 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |