Неділя, 05.05.2024, 14:53Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Зимовий відпочинок в Карпатах

Катання на гірських лижах. З чого все починається?


У більшості сучасних підручників з гірських лиж всі прийоми підносяться занадто складно і скрупульозно. Але в цій статті Ви не знайдете складних термінів - вона написана зрозуміло і доступно. 
У першу чергу, будь-якому новачкові слід знати, що, катаючись, потрібно кожен раз чомусь вчитися, аналізувати свої дії. Проте не соромтеся своїх незграбних маневрів у перший час - все, навіть великі чемпіони, починали з простих спусків і кострубатих рухів ... 
Для початку варто зробити те, що багато хто зазвичай нехтують - провести невелику розминку. Вона допоможе уникнути непотрібних розтягувань і травм. Наша розминка складається з кількох вправ: 
Розминка задньої поверхні стегна: плавні глибокі нахили вперед з прямими або трохи зігнутими ногами. 
Розминка передньої поверхні стегна (чотириголового м'яза) і зв'язки надколінка: виконуються присідання та випади вперед-вниз по черзі різними ногами. 
Розминка колін: ноги трохи ширше плечей, упор руками в коліна, обертання колінами в горизонтальній площині. 
Підготовка до роботи кульшового суглоба та опрацювання задньої поверхні стегна (без лиж): обертання зігнутого коліна назовні вгору і всередину. 
Верхній плечовий пояс і грудний відділ також потребує розминці. Почніть, з обертань головою: зробіть десяток обертань руками, а також кілька скручувань в різні боки. Для поперекового відділу зробіть декілька нахилів в різні боки. 
Отже, після розминки перейдемо безпосередньо до занять. Перше, чому вам варто навчитися - падіння на схилі. Справа в тому, що, не вміючи правильно падати, ви ризикуєте отримати досить серйозні пошкодження. Навчившись падати, ви забудете про страх перед трасою і зможете нормально тренуватися. 
Так як же це - правильно падати? 
Ніколи не слід розслаблятися під час падіння! Намагайтеся якнайшвидше зупинити вашу неконтрольований рух вниз. 
Якщо ви раптом відчули, що втратили рівновагу настільки, що на ногах уже не втриматися, постарайтеся відразу ж напружитися і подати себе як «жорсткої паличкою». Можна падати вбік, назад, вперед - все це краще, ніж котитися вниз, збираючи сніг. Отже, ви впали правильно і припинили обертання і свій рух вниз. 
Тепер варто задуматися над тим, як піднятися. Адже ви ж не збираєтеся пролежати на снігу весь час?! Варто відзначити, що спроби піднятися з положення «униз головою» приречені на довгі і тривалі муки. Все буде швидше і простіше, якщо ви приймете більш природне положення - ногами вниз по схилу. Далі, допомагаючи собі палицями, ви легко повернетеся у вихідне положення. Якщо вийшло так, що ваші ноги заплела, стоїть «розплутати» їх з бічного положення. Вообщем для того щоб встати необхідно спочатку сісти ... Спеціально практикуватися в падіннях не слід - попадати ще встигнете ... А кількість саме перейде в якість! 
Важливо! Перед тим як встати, за допомогою рук підтягніть до себе ноги якомога ближче і поставте лижі на схил строго горизонтально. В іншому випадку, як тільки Ви почнете переносити вагу на лижі, намагаючись підвестися, вони будуть виїжджати з під Вас, змушуючи знову і знову падати, поки Ви до кінця не усвідомите для себе елементарне слово "горизонтально". 
Перш, ніж переходити до гір, потрібно потренуватися на рівнині. Спробуйте поїздити коником, відштовхуючись двома палицями. Постарайтеся звикнути до свого спорядження. Тепер украй важливо запам'ятати положення правильної гірськолижної стійки. 
Правильна стійка - це коли плечі, коліна і стопи знаходяться на одній вертикальній осі. Особливу увагу рукам! Ви завжди повинні бачити свої кисті та передпліччя! 
Підйом в гору "драбинкою" - наступний прийом, який необхідно освоїти. Виконувати його легше, піднімаючись з невеликим просуванням вперед і з особливим упором на нижню палицю. Причому, руку тримаєте не як зазвичай, а спирайтеся на неї зверху. Якщо все пройшло нормально, то можна спробувати спуститися! 
Спуск "юзом". Перебуваєте в тому ж положенні, що і при підйомі, тобто коли лижі перпендикулярні лінії спаду схилу і «завантажені» по всій довжині. Щоб поїхати юзом злегка зігніть коліна і відхиліть їх у долину, щоб лижі стали на сніг всією площиною. У момент постановки лиж на слизьку поверхню ви почнете рухатися, ковзаючи боком у низ. Якщо захочете збільшити темп - допомагайте собі верхній палицею! Сповільнитися або зупинитися - нахиліть обидва коліна до схилу, закантуйте лижі. Потренуйтеся в обох вправах. 
На сьогодні все! Для першого разу буде достатньо двох годин занять. Удачи! 
Категорія: Зимовий відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (26.02.2011)
Переглядів: 651 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |