Зважаючи на особливості вітчизняних трасc дана тема особливо корисна для освоєння. Потрібно усвідомити, що по горбах треба спочатку навчитися їздити повільно. Потрібно незалежна робота верхньої і нижньої частин тіла. Важливо домогтися, щоб ви спокійно могли долати схил будь-якої крутості, з буграми будь-якого розміру.
Звичайно, горби - не найпривабливіша поверхню. І ви швидко зрозумієте одне твердження: на горбах набагато важче їхати повільно, ніж швидко. Не варто відразу лізти на великі горби - потренуйтеся спочатку на відносно рівній ділянці схилу.
Для того щоб навчитися руху абсорбації (обробки) горбів, зробіть прямий спуск, сідаючи на маківці горбів і випрямляючись в ямі між ними. Не так вже й складно, правда? Варто загострити увагу на одному моменті: скочуючись з горба і розпрямляючись, опускайте носки лиж у яму. Можливо це не вийде відразу, але впадати у відчай не варто: спробуйте зробити це з силою. Цей прийом використовується для того, щоб погасити наростання швидкості, зберегти центральну стійку і контроль над лижами. Тільки не варто побоюватися, що таким чином ви «уткнется» в зустрічний бугор! План дій такий:
Розгинається - шкарпетки лиж вниз - виїзд на верхівку - глибоке присідання.
Проведіть так кілька спусків. Ваша мета - навчитися виконувати руху «вгору - вниз», не виходячи зі стійки і відчути, як гаситься швидкість.
Тепер варто задуматися про роботу з палицею. Укол в потрібний момент і потрібної частини бугра - 90% успіху! Для цього вам необхідно якомога далі витягнути руку вперед. Найкраща позиція для уколу розташовується на задній поверхні горба, відразу за його верхівкою. У точці «на вершині горба» ви починаєте витягати вперед руку для уколу. Це допомагає вам змістити центр ваги вперед і опустити шкарпетки в яму між горбами. Далі знову все за планом:
Розгинається - укол - шкарпетки лиж вниз - виїзд на верхівку - глибоке присідання - розпрямлення - укол - присідання і т.д.
Поворот з прослизанням по схилу горба на лижах, розгорнутих перпендикулярно схилу, з перекантовкі на фронтальній (та, яку видно зверху) частини горба. Це найбільш оптимальний і безпечний метод контролювання швидкості. Він підійде новачкам. План дій у цьому випадку виглядає так:
Виїзд на верхівку горба укол палицею - розгинається - шкарпетки лиж вниз - поворот - виїзд на верхівку - глибоке присідання - укол палицею - розгинається - шкарпетки лиж вниз - поворот - виїзд на верхівку ...
І ось ще спосіб, який використовують професіонали - могулісти. По суті, це пряма їзда з деяким включенням поворотообразних рухів. Грунтується вона, в основному, на величезній амплітуді абсорбування горбів колінами і стегнами, а також - на використанні динаміки лиж в якості гасителя швидкості. Це проста і дієва система, але щоб домогтися автоматизму в її застосуванні необхідно витратити деякий час.
У кінці статті виділимо головне:
Їзда по горбах сполученими поворотами неможлива без яскраво вираженої фронтальної стійки. Всі відхилення назад чреваті падіннями. Іншими словами, ви завжди повинні відчувати гомілкою мова черевика.
Фронтальну стійку допомагає зберегти випереджаюче укол палицею в задню поверхню горба.
Для більш м'якою та ефективної обробки бугра використовуйте механічну м'якість лиж. Для цього опускайте зусиллям шкарпетки лиж у яму між горбами.
Чим жорсткіше схил, тим сильніше канти і не забуваючи про контрвращеніях тулуба, тим енергійніше абсорбує горби.
Дивіться вперед! Зверніть увагу на наступний бугор, а ще того краще, дивіться через два - три бугра.