В даний час навряд чи Ви знайдете людину, хто ніколи не бачив сноуборд або не чув про такий вид спорту. Але якщо Ви насправді не уявляєте, що означає катання на сноуборді, уявіть собі скейтборд або серфінг, тільки на снігу. Катання на сноуборді є порівняно новим видом спорту. Основним принципом катання є підтримання рівноваги тіла під час руху вниз по сніжному схилу, при цьому ноги сноубордиста надійно прикріплені до сноуборду спеціальними кріпленнями.
На відміну від гірськолижників, які переносять свою вагу при русі з однієї ноги на іншу, сноубордисти переносять свою вагу з п'яток на носки і з задньої частини дошки на передню відповідно. Щоб зупинитися, вони спираються з силою на шкарпетки або п'яти, щоб край дошки врізався в сніг. І хоча багато хто порівнює сноуборд з гірськими лижами, він скоріше ближче до серфінгу або катання на скейтборді, ніж до лиж.
Навіщо йти кататися?
Люди зазвичай дізнаються про катання на сноуборді від друзів, які розповідають, наскільки багато це приносить задоволення, і теж вирішують спробувати. І в більшості випадків після першої спроби катання вони підсаджуються на цей вид спорту. Насправді, вам довго доведеться шукати таку людину, який спробував би покататися і був би після цього розчарований отриманим досвідом.
Однією з причин того, чому індустрія сноуборду досягла такого буму, є те, що цей вид спорту дає людині свободу вибору між високошвидкісними гонками з викидом адреналіну, складними трюками і розслабленим простим катанням. Ви можете вивчати різні стилі і техніки катання, вибирати різні види схилів від доглянутих до диких, кататися як на пухкому, так і на твердому снігу, подорожувати по світу, вивчати й порівнювати різні гірські схили, де можна удосконалюватися в будь-якому цікавому Вам напрямку.
Що Вам потрібно для катання?
Існує ряд необхідних приладів, які Вам будуть потрібні для катання на сноуборді. Правильний одяг дозволить Вам краще себе почувати і довше і краще удосконалювати різні стилі катання. У цілому в будь-якому зимовому виді спорту ідеальною формою одягу є одяг у декілька шарів, оскільки це дозволяє адаптуватися до раптових змін температури, просто позбувшись одного з шарів одягу. Для більшості зимових видів спорту оптимальною є 3-шарова система. Перший шар-базовий, що складається з нижньої білизни і шкарпеток. Цей шар дозволяє зберігати тепло і відводити вологу. Середній шар складається з звичайного одягу або фуфайки з флісу, який забезпечує додаткову ізоляцію і направляє вологу до останнього, зовнішнього шару. Зовнішній шар захищає тіло від дощу і вітру та відштовхує вологу.
Базовий шар:
Для мети збереження тепла і відштовхування вологи підходять синтетичні матеріали, такі, як поліпропілен. Хоча комбінації з вовною також підходять, вони зручні, тільки якщо Вас не дратує те, що від прилеглої до тіла вовни тіло може свербіти. Зверніть увагу на те, що базовий шар повинен покривати Вас з голови до кінчиків пальців ніг (верх з довгими рукавами, шкарпетки, довгі обтягуючі легенси). Також намагайтеся уникати бавовни, тому що якщо бавовна стає мокрим, він втрачає ізоляційні властивості, і Ви промокнете. Що стосується шкарпеток, перевагу слід віддавати тонким носків. Шкарпетки з тонкого синтетичного матеріалу є гарним вибором, тому що м'які всередині черевики вже забезпечують ізоляцію самі по собі, і нога в товстому шкарпетці буде потіти і швидко втратить тепло. Якщо це можливо, купіть спеціальні шкарпетки для сноуборду. Майте на увазі, що шкарпетки надягають поверх легенсов і повинні бути натягнуті хоча б на половину литок.
Другий шар:
Одяг для цього шару робиться з матеріалів, зшитих з метою збереження тепла Вашого тіла під час катання і відштовхування вологи. Кращими матеріалами для верху є вовна і фліс. Фліс-кращий вибір, тому що він дихає і має дуже легку вагу. Светр або фуфайку можна зняти залежно від температури і фізичної активності. Штани для катання повинні бути просторими, якщо вони Вам десь тиснуть, краще взяти на розмір більше. Гарна пара сноубордічеськіх штанів повинна охороняти Вас від холоду і вологи, і мати таку підкладку, яка захистить Вас від попадання снігу внутрь.Ботінкі для катання повинні бути підібрані ретельно, тому що якісні черевики служать довгий час. Черевики повинні добре бути підігнані до кріплень, щоб тіло відчувало себе в балансі з дошкою. Черевики підбираються будь-якого розміру, але навіть черевики одного і того ж розміру різняться в залежності від форми ноги і щиколотки.
Верхній шар:
Верхній шар служить бар'єром між Вами і навколишнім середовищем. З теплом, збереженим двома внутрішніми шарами, зовнішній шар дозволяє волозі випаровуватися і в той же час утримувати ефективний бар'єр у непопадання всередину води та снігу. Також важливо, щоб цей шар мав можливість дихати.
Шапка або шолом. Не піддавайте Вашу голову і вуха впливу низьких температур. Запам'ятайте, що Ви втрачаєте до 90% тепла всього тіла через маківку голови. Намагайтеся надягати шапку, прилеглу до вух. Для забезпечення захисту голови від ударів надягайте шолом.
Очі необхідно захищати від дії ультрафіолетових променів, снігу, вітру, льоду, гілок дерев, за допомогою спеціальних окулярів для зимових видів спорту. Такі окуляри не злетять під час падіння. Ви також у будь-який час можете підняти і закріпити їх на шапці, не знімаючи їх.
Куртка повинна бути водонепроникною та захищає від вітру. При покупці зверніть увагу на те, що структура тканини така, що куртка має можливість дихати. Це дасть можливість випаруватися вологи з внутрішніх шарів одягу.
При виборі самого сноуборду зверніть увагу на те, що сьогодні на ринку є можливість вибору одного з 3 типів сноубордів: фрістайловий, фрірайдовий і альпійський (розтинання). Кожна дошка має унікальну конструкцію і зроблені із спеціально підібраних матеріалів, має свою форму, розмір і гнучкість. Вид дошки на якій Ви збираєтеся кататися повинен відповідати стилю катання, який Ви вибираєте для себе.
Черевики кріпляться до сноуборду за допомогою кріплень, які також продаються окремо. Кріплення бувають 3 розмірів: маленькі, середні і великі. Розмір Ваших кріплень повністю залежить від черевиків, які Ви обрали. Зверніть увагу на те, щоб кріплення були правильного розміру, що дозволить Вам легко закріпити черевики, застібатися все має зручно, ремінці не повинні дуже сильно стирчати, черевики в той же час повинні щільно прилягати до кріплень як спереду, так і ззаду.
Щоб захистити Ваші руки від снігу та льоду, Вам необхідні рукавички, бажано сноубордіческіе. Вибирайте міцні водонепроникні рукавички, зроблені на основі флісу або інших синтетичних матеріалів. Рукавички повинні щільно сидіти на долоні, таким чином Ви захистите свої руки від попадання снігу, і рукавички не злетять.
Не купуйте дуже велику, важку або дуже тісний одяг, інакше всі переваги одягу дорогих марок зійдуть нанівець. Ретельно підібравши одяг для катання, Ви позбудетеся від основних проблем: потіння, дисбалансу температури тіла, корости і пухирів.
Курс для початківців: Ваш перший урок катання
Як тільки Ви придбали все необхідне сноубордіческіе приналежності й познайомилися ближче з основними аспектами Вашого сноуборду, черевик і кріплень, Ви практично готові до Вашої першій спробі катання.
Майже всі гірськолижні місця для катання мають так звані пагорби. Це широкі некруті гірки під кутом 10-15 ° з хорошим снігом і довгою широкою дистанцією. Відомі в народі як дитячі схили, пагорби спеціально призначені для початківців, тобто для тих, кому не потрібно турбуватися про мерехтливих тут і там просунутих сноубордистів і лижників.
Перш ніж іти на дитячу гірку
Перш ніж Ви підете кататися, абсолютно необхідно, щоб Ви знайшли час і зробили будинку наступні приготування:
1. Приведіть у порядок Вашу фізичну форму. Цілком можливо, що Ви будете багато падати в перші дні, і можливо не тільки в перші, так що Вам необхідно трохи розігрітися, перш ніж іти на схил. Якщо Ви в гарній формі, будьте впевнені, Вам більше сподобається кататися.
2. Приготуйтеся до змін у погоді. Справа в тому, що клімат на схилі може бути непередбачуваним. Не забудьте взяти з собою рукавички і шапку, інакше Ви втратите більшу частину тепла і швидко замерзнете.
3. Захищайтеся від сонця. На висоті сонце дуже небезпечно, сонячні промені відбиваються з великою силою від білого снігу. Обов'язково візьміть окуляри.
4. Уважно перевірте всі деталі Вашого спорядження. Іноді дрібниці псують цілий день задоволень, не кажучи вже про те, що з-за дрібниць і відбуваються більшість нещасних випадків, і важко усвідомлювати, що якщо б Ви уважно перевірили Ваше спорядження, цього б не сталося.
5. Одягніть захист, в першу чергу необхідно захистити куприк і нижню частину хребта спеціальними захисними шортами.
6. Одягайтеся в 3 шари. Найбільш важливим результатом такого методу одягання є збереження тепла, легка вага і захист від вологи.
Як розігріватися
Щоб звести до мінімуму можливість отримання травм на схилі, необхідно злегка розігрітися і розтягнутися перед катанням. Це не тільки зможе запобігти травми, але також і дозволить крові краще циркулювати, підготує до навантаження найбільш застиглі м'язи. Краще всього, звичайно, розім'яти все тіло. Проте особливо потрібно зробити акцент на ті м'язи, які більше за все будуть використовуватися при катанні: м'язах ніг, сідниць, спини та шиї. Добрими вправами є біг маленькими колами, підняття та спускання зі сходів (гірки), кроки вбік і стрибки. Це не повинно зайняти багато часу, просто достатньо для того, щоб Ви наповнилися енергією.
Як носити сноуборд
Коли все підготовлено і перевірено, Ви можете тепер спокійно йти на гірку. Хоча є безліч способів носіння сноуборду, є два основних найзручніших способу це робити. Ви можете просто нести сноуборд збоку однією рукою, притискаючи його до себе якраз посередині для підтримки балансу. У цьому випадку сноуборд буде дивитися у напрямку руху. Або Ви можете нести сноуборд за спиною, підтримуючи його обома руками. Перший спосіб є найбільш кращим у людних місцях. Використовуючи другий метод, будьте обережні, не зачепіть інших людей.
На схилі
Катання на сноуборді передбачає різні можливості та види катання. Незважаючи на те, як Ви збираєтеся кататися, в будь-якому з вибраних методів є елемент ризику, який можна знизити уважністю і дотриманням загальних правил:
1. Завжди контролюйте Ваші дії, щоб у будь-який момент відреагувати на виниклі перешкоди або людей;
2. Якщо Ви бачите людей попереду Вас, Вашої обов'язком є об'їхати їх, не зіткнувшись з ними;
3. Якщо Ви загородили трасу або Вас не видно згори, Вам не слід зупинятися або Ви повинні негайно зійти з траси;
4. Вступаючи на трасу в середині шляху, подивіться вгору та поступіться наближається людям;
5. Використовуйте пристібаються пристрою, щоб Ваша дошка не полетіла;
6. Зверніть увагу на всі знаки і попередження навколо. Уникайте закритих трас і областей;
7. Перш ніж сісти на підйомник, переконайтеся, що Ви знаєте, як ним користуватися.
Усвідомлюйте, що Ви робите, весь час, поки знаходитесь на схилі і особливо в горах.
Корисні поради
1. Не катайтеся поодинці;
2. Використовуйте схили, які відповідають Вашим здібностям та вмінню (початківцям краще кататися на дитячих гірках, щоб відпрацьовувати повороти і гальмування);
3. Зупиняйтеся тільки збоку, а якщо Ви впали, встаньте на коліна обличчям до вершини, щоб бачити наближаються людей;
4. Перш ніж змінювати напрям, особливо коли Ви повертаєтеся зі спини, оберніться і подивіться що було поза Вашою увагою;
5. Коли сноуборд відстебнути, він повинен лежати обличчям вниз, при цьому кріплення повинні бути в снігу;
6. Знайте свою межу. Якщо Ви втомилися, відпочиньте, якщо замерзли, сходіть в кафе погрітися і випити чашку кави.