Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Каталог статей
Школа сноуборду Урок № 2
Урок № 2
Підйом по схилу з пристебнуті ногою
режде ніж відправитися на схил, послухай, як підніматися по схилу.Зовсім не обов'язково кожен раз відстібати передню ногу. Тим більше, що забиратися дуже високо ти поки не збираєшся. Просто крокуй наверх приставним кроком. Крок вільної ногою вгору - приставний крок дошкою. Врубається кантом у сніг, якщо він жорсткий. Не дуже зручно?Зате сідло не мерзне, і вдосконалюється почуття канта. Ось.
Пряме ковзання на пологому схилі
Добрався до схилу? Він дійсно пологий? Спустися (або Порушся) пішки да точки, спуск з якою тебе не лякає (або майже не лякає). Подивися вниз по схилу - чи достатній викочування для зупинки, чи немає там чого-небудь занадто великого і твердого. Зверни увагу, що схил повинен бути прямим, без вираженого зниження в яку-небудь одну сторону. Справа в тому, що дошка, плоско лежить на снігу, прагне вниз по лінії найбільшого ухилу - так назаваєтся лінії схилу. Якщо схил, наприклад, знижується в бік розташованої праворуч діброви крутіше, ніж у бік що знаходиться ліворуч споруджуваного будинку турбази - на арматуру ти точно не набіжиш. Ти вріжеш в дуб.
Пристебни передню ногу, прийми правильну стійку і приготуйся здійснити перший в твоєму житті спуск на дошці. Направ дошку вниз по схилу. Якщо ти займаєшся один, дошка може вирушити в дорогу, коли ти ще не готовий. Щоб цього не сталося, відразу ж після того як розгорнув дошку до схилу, постав задню ногу безпосередньо перед заднім кріпленням так, щоб носок черевика звисали з краю дошки. Це буде твій гальмо. Як тільки зберешся з духом, задвінь ногу на дошку повністю, притиснувши її впритул до заднього кріпленню - це допоможе тобі в деякій мірі контролювати дошку і задньою ногою. Залишайся в центральній стійці, не напружуйся, просто насолоджуйся своїм першим спуском. Не намагайся повертати, гальмувати або ще як-то змінювати положення дошки. Не відхиляйся тому! Дошка повинна рухатися прямо і плоско лежати на снігу. Дочекайся повної зупинки внизу. Відстібається і йди нагору. Тепер твоє завдання - повторити цю вправу кілька разів, збільшуючи по мірі набуття впевненості висоту узвозу. Через деякий час цю вправу здасться тобі занадто легким - значить, пора переходити до поворотів.
J-повороти
Ця вправа є подводящим до основних рухів сноубордиста, тобто поворотів з використанням канта. Треба зауважити, що катання на дошці на увазі як можна менше використання плоского ведення. Чіткий і однозначний контроль дошки можливий тільки за допомогою канта.Виняток становить тільки рух в глибокій цілині.
Але зараз твоя задача лише відчути, яким чином працюють канти дошки. Починай так само, як і в попередній вправі. Єдина відмінність полягає в тому, що тобі пора забратися трохи вище і поїхати трохи швидше. Рівновага в повороті залежить від швидкості, та й механіку повороту навряд чи можна відчути на швидкості меншою, ніж швидкість нешвидкого бігу.
Отже, ти розганятися у вже звичному плоскому веденні дошки. Твої ноги прісогнути, спина пряма, ти бачиш свої руки. Бачиш, але не дивишся на них! Тим більше не дивишся на ноги або під ноги. Дивитися туди, куди хочеш їхати - загальне правило для їзди не тільки на сноуборді. Дивись вперед!
Коли схил почне виполажіваться, приступай до повороту. Нехай для початку це буде поворот у бік мисков твоїх черевиків (ми навмисне не будемо плутати тебе специфічною термінологією, якщо цікавишся, ніж фронтсайд відрізняється від бексайд - відвідай відповідний розділ нашого сайту). Починай натискати на дошку миском свого переднього черевика. Цей рух дозволить тобі перенести вага, що доводиться на передню ногу, на кант дошки. Дуже важлива правильна стійка. Якщо ти відхилився назад, то твоя передня нога розвантажено, і про ефективне продавлюванні канта можна забути. Одночасно з дією ніг переведи погляд у бік повороту. Це все! Дошка почне повертати. Коли відчуєш це її рух, навантаж рівномірно шкарпетки передній і задній ноги і придивись акуратним поворотом. Стеж за тим, щоб зусилля на мисках було постійним. Якщо ти перестанеш задавлівать передній кант, дошка негайно встане плоско, а оскільки вона вже відхилилася на певний кут від лінії схилу, ти негайно "впіймаєш" задній кант і прикластися п'ятою точкою. Дочекайся повної зупинки дошки. Озирнися, подивися на свій слід. Якщо все вийшло, ти здогадаєшся, чому це вправу так називається. Тепер дуй нагору, повторення - мати навчання.
Спробуй тепер аналогічні повороти на іншому кант. Принцип, природно, той же, тільки задавлівать ти будеш п'яти, теж починаючи з передньою.Зазвичай новачки по-різному справляються з поворотами на різних кант. Кому-то легше дається передній, а задній ніяк не котить, у кого-то все навпаки. Це не важливо - в кінці кінців все вийде. Поступово збільшуй швидкість. Спробуй повернути на похилій ділянці.
Важливе зауваження: іноді можна чути рекомендації для початківців користуватися для введення дошки в віраж розворотом в ту ж сторону торсу. Дійсно, так змусити дошку повернути ще легше - за рахунок поперечного переміщення центру ваги. Однак техніка ця помилкова і буде здорово заважати тобі в майбутньому, коли ти перейдеш до ефективних поворотів. Краще відразу робити все правильно. Ініціація повороту на дошці повинна йти від ніг вгору до торсу, а не наооборот.Подивися на пролітають повз тебе карверів. Їх торс практично не повертається, тільки ноги малюють стрімкі дуги. Скоро ти будеш їздити так само.
Що ж, базові елементи ти освоїв - ти ковзати по прямій на рівному ділянці і по схилу, повертаєш і можеш зупинитися за рахунок повороту.Схоже, пора пристебнути задню ногу.
|
Категорія: Зимовий відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (26.01.2011)
|
Переглядів: 523
| Рейтинг: 0.0/0
|
|