Неділя, 19.01.2025, 09:30Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Зимовий відпочинок в Карпатах

Школа сноуборду Урок № 4


Твої можливості зросли, тебе більше не лякає спуск з гори. А підйом?Поговоримо про користування підйомниками. Ці чудові пристосування діляться на три категорії: гондольні, вони ж фунікулери (вибери з цих двох назв більш милозвучне), крісельні та буксирувальні. Користування першими, що представляють собою звичайні підвісні вагончики, не становить проблем, стеж тільки за тим, щоб твій борд не пручався кантом в маску стоїть поруч німецького лижника. Втім, гондоли часто оснащені зовнішніми кріпленнями для обладнання. На техніці користування крісельними і буксировочними підйомниками ми зупинимося більш докладно. 

Буксирувальні підйомники 

Існує кілька різновидів таких підйомників, що об'єднуються парою загальних принципів. У будь-якому випадку ти будеш їхати вгору на буксирі, і також в будь-якому випадку тягти тебе буде сталевий трос.Різниця в способі кріплення до тросу. 

Дитячі підйомники 

Траси для початківців, "дитячі" схили найчастіше оснащуються дуже повільними підйомниками з закріпленими безпосередньо на тросі резінопластовимі скобами. Трос рухається паралельно землі на висоті близько одного метра. Такі пристрої найчастіше називають бебі-ліфтами. Починати знайомство з роботою підйомників найкраще саме тут. Ось загальні правила. 

• Встань на нижньому майданчику підйомника поряд з тросом. Передня нога пристебнута, задня - ні. Дошка розгорнута прямо вгору по схилу.Питання про те, відстібати чи задню ногу для підйому, досить складний.Досвідчені райдери частіше за все не вважають це за потрібне. Якщо ти відстебнув задню ногу, вона послужить тобі опорою, поки ти будеш чекати наближається скобу. Якщо пристебнуті обидві ноги, а біля основи підйомника є деякий ухил, тобі доведеться вжити заходів проти зісковзування вниз. У цьому випадку розверни дошку поперек схилу на достатній кут. 

• Дивись тому, на близьку скобу. 

• Коли скоба порівняється з тобою, берися за неї обома руками.Відштовхнуся вільною ногою, щоб зрушити дошку з місця. Якщо не відстібається - швидким стрибком розверни дошку точно вгору по схилу і просунемо її вперед рухом ніг. Це не так вже й складно. У будь-якому випадку ти повинен допомогти дошці рушити - точка прикладання сили підйомника занадто висока, якщо ти залишишся пасивним, ривок підйомника просто змусить тебе впасти вперед. 

• Рушивши, постав задню ногу перед заднім кріпленням, як ти це робив на першому уроці. 

• Тримай скобу ближче до себе, це допоможе тобі зберегти рівновагу. 

• Не згинайте в попереку. Якщо є необхідність опустити скобу нижче - а трос часто йде дуже низько, особливо якщо попереду ціла команда маленьких лижників - згинай коліна. 

• Вага твого тіла повинен бути рівномірно розподілений між передньою і задньою ногами. 

• Не лови гав по сторонах, дивися вперед. При необхідності керуй дошкою, злегка задавлівая відповідний кант задньою ногою. 

• Якщо підйомник зупинився, а ти тільки на півдорозі, прийми заходи проти зісковзування, тобто або виставив задню ногу, або розверни дошку. Стартувати доведеться заново. 

• Якщо ти впав, а це трапляється з усіма, постарайся якомога швидше покинути доріжку підйомника. 

• Діставшись до вершини, не затримуйся на доріжці підйомника, відпускай скобу і зісковзує убік. 

Якорі і тарілки 

Більш серйозним спорудою є підйомник, званий за формою буксирувальних штанг "якірним", або Т-підйомником в англійській термінології. Така штанга легко підхоплює під попки відразу пару симпатичних гірськолижниць. Поки ти початківець, користуйся цієї штуковиною поодинці, заводячи якір однією стороною за передню ногу.Пізніше, коли відчуєш себе впевнено, ти зможеш підніматися на одній штанзі разом з ще одним райдером, або навіть з однією з тих гірськолижниць, спершись на свій бік якоря верхи стегна задньої ноги.Є і суто індивідуальна різновид таких підйомників. На кінці буксирувальної штанги цих агрегатів закріплена невелика пластикова тарілочка, за що їх і прозвали тарельчатимі. За англомовної класифікації це підйомники системи Пома. Зрозуміло, що тарілочка призначена для розміщення між ніг. Ось деякі особливості використання Т і Пома підйомників: 

• Підйомники із середньою (близько 3 м / с) буксирувальної швидкістю забезпечуються витяжними котушками - пристроями, що полегшують старт і вирівнюють швидкість твого руху на перепадах рельєфу. Ривок троса ти відчуєш тоді, коли допоміжний трос повністю витравити з котушки. Тобі треба рушити з місця, не чекаючи цього моменту. Для цього або відштовхнуся непристебнутий задньою ногою, або злегка підстрибну для того, щоб розвантажити дошку. 

• Не сідай на якір або тарілку, вони для цього не призначені. 

• Дотримуватись штангу передній, а при необхідності і двома руками. 

• У випадку падіння негайно позбався від штанги, немає сенсу волочитися по снігу за тросом. Не турбуйся, штанга відразу піде вгору за рахунок котушки (те ж станеться з нею і на верху, коли ти відпустиш її і зісковзнеш в сторону). 

• Не напружуйся, розслаб м'язи плечового пояса, дихай рівно і глибоко, веди дошку спокійно. Уникай енергійних закантовок. 

• Підйомники з високою (близько 5 м / с) буксирувальної швидкістю забезпечені особливої стартовою системою. Штанги цих підйомників не закріплені на тросі жорстко. Команду виконавчого механізму, що фіксує штангу на тросі, дає спеціальний датчик, розташований у створі обладнаних на нижній станції стартових воріт. У цьому місці робиться невеликий ухил у бік схилу, що дозволить тобі просто викочуватися на доріжку підйомника. Як ти розумієш, в цьому випадку руху райдера з пристебнутим або відстебнутою задньою ногою нічим не відрізняються.Викочування, ти візьмеш у накопичувачі крайню штангу і помістиш її між ніг. Ривок буде дуже сильним, але за рахунок того, що ти вже рухаєшся, не створить тобі проблем. 

• Не лякайся високій швидкості підйому. Ти швидко помітиш, що стабілізувати дошку на таких підйомниках легше, ніж на будь-яких інших.Швидкість дозволяє дуже ефективно користуватися кантом. Енергійні закантовки, найчастіше призводять на повільних і середніх підйомниках до падіння, тут цілком проходять. 

• Ще швидше звільняй доріжку в разі падіння, що стартував слідом за тобою дев'ятирічний прорайдери цілком може, наплювавши на правила підйому, тренувати свої улюблені трюки на штанзі підйомника. 

• Намагайся не кидати штангу перед проміжною опорою, це може призвести до зупинки головного троса. 

Бугельні підйомники 

Тепер трохи про поширених анахронізму. Часто можна бачити підйомники, з вигляду нагадують тільки що описані, але не обладнані жодними полегшують життя пристосуваннями. На невеликих схилах їх застосування іноді виправдано. Принципи використання, зрозуміло, не відрізняються від викладених вище. 

Зовсім інша справа, якщо мова йде про бугельному підйомнику.Бугельний витяг - це голий трос, що рухається вгору по схилу. Кріпитися до нього ти будеш за допомогою так званого бугеля, брезентового (це кращий варіант) троса зі спеціальною скобою (саме вона, насправді, і є бугель) на одному кінці і невеликий дерев'яної перетинку на іншому. 

• Займи стартову позицію біля троса. 

• Накинь скобу на трос. Існує дуже багато різних конструкцій цього пристрою, що залежать від наявності або відсутності проміжних опор, фантазії виробника, найчастіше підпільного, і чорт знає чого ще.Правильне положення бугеля на тросі тобі підкажуть аборигени. 

• Головна хитрість полягає в необхідності натягу твого брезентового троса для зачеплення бугеля. Накинувши скобу на трос підйомника, злегка натягни свій трос. Зачепившись за основний трос, скоба почне почне рух вгору. Чи не накидав бугель на трос в місці з'єднання його кінців, так званої сплеткі. 

• перепускают брезентовий трос, злегка затиснутий в кисті передній руки. Відпустивши бугель на метр - півтора, міцно стисніть руку і ініціюй ногами рух дошки так, як ти це робив на бебі-ліфті. 

• Якщо тобі не вистачає рівноваги, а основний трос йде на зручній висоті, можеш схопитися за нього вільною рукою. Але май на увазі, що трос покритий мастилом (чорної, зрозуміло), і часто має разлохмаченние ділянки, про які можна пошкодити і рукавичку, і руку. 

• Стабілізувавши свій рух, заведи дерев'яну перекладину між ніг.Звільнилася передньою рукою знову взявся за брезентовий трос перед собою. 

• У випадку падіння негайно відпусти бугель! Розвантажений, він практично відразу падає з основного тросу. Щоправда, інколи цього не відбувається. 

• Абсолютно неприпустимо намотувати брезентовий трос на руку або ще як-то закріплювати його. У цьому випадку падіння майже напевно закінчиться травмою! На жаль, це не перебільшення. Тебе підстерігають вивихи та пошкодження сумок суглобів кисті. Ще більш похмура перспектива чекає порушника цього правила, якщо не спрацює відбійник на верхній станції підйомника і бугель почне йти на приводний шків основного тросу. Кажуть, бували смертельні випадки. 

• Піднявшись нагору, вивільнити, трохи не доїжджаючи відбійника, поперечину. Збери скинутий відбійником бугель і від'їжджають убік. 

• Якщо виникла необхідність покинути підйомник, не досягши вершини, підтягни свій трос ближче до себе, а потім різко відпусти його.Розвантажений бугель зіскочить з основного тросу. 

І остання рекомендація, загальна при використанні всіх буксирувальних підйомників: 

• Отримуй задоволення! Установка "класний узвіз - лякаючий підйом" в корені невірна! На схилі тебе повинно радувати все, в тому числі і рух вгору. 

Крісельні підйомники 

Використання крісельних підйомників багато простіше, ніж буксирувальних. Практично, тобі потрібно лише сісти в крісло підйомника внизу і залишити його на вершині. 

• Займи стартову позицію. Дошка у напрямку підйому, задня нога відстебнути. 

• Дивись тому, на що наближається крісло. 

• Візьмися за стійку підійшов крісла і сідай. 

• Підніми вільну ногу і носок дошки, щоб не зачепити сніг, поки крісло низько. 

• Опусти захисну планку (якщо вона є). 

• Скористайся опорою для ніг, а при її відсутності підтримуй дошку вільною ногою. 

• При наближенні до верхньої станції розверни дошку по напрямку схилу і трохи розвернися сам на кріслі. Підніми захисну планку. 

• Опинившись над точкою висадки, постав дошку на сніг і встань. 

• Помісти задню ногу перед заднім кріпленням і скотився в сторону. 

На кріслах великої місткості початківцю краще займати крайні місця і попереджати про свою недосвідченість сусідів. Для їхньої ж користі. 

Звичайно, на крісельних підйомниках можливий підйом з обома пристебнутими ногами, і навіть підйом з дошкою в руках (не забувай про тільки). Йди правилами даного схилу, вирішуй сам, що зручніше для тебе. 
Категорія: Зимовий відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (26.01.2011)
Переглядів: 593 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |