Неділя, 05.05.2024, 14:55Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Зимовий відпочинок в Карпатах

Техніка різаного повороту. Основні прийоми.




Одним з основних елементів сучасної техніки катання на гірських лижах є різаний поворот. 
Різаним називається той поворот, в якому лижник їде по дузі, утвореної прогином самої лижі, поставленої на кант. Причому вся дія відбувається без прослизання. 


Прописні істини ... 
Потрібно прийняти правильну стійку: коліна зігнуті, гомілкостопи впираються в мову черевик, лижі на відстані 25-30 см. Така широка стійка дозволить вам легко управляти бічним рівновагою. Спробуйте на плоскому місці потягнутися, ну наприклад, вправо. Відведіть праву руку в сторону і спробуйте потягнутися за нею. Що при цьому відбувається? Ваша внутрішня нога (права) трохи згинається в коліні у той час як ваша ліва нога як би трохи розгинається. Якщо ви виконаєте всі ці рухи перед дзеркалом, то легко виявите, що при цьому русі ваші стегна або іншими словами ваш центр ваги зміщується вправо. При русі вліво ваш центр ваги зміщується вліво і відповідно ліва нога згинається а права розгинається. 
Вам не складе ніяких труднощів помітити, що чим більше ви зміщуєте ваші стегна, тобто центр ваги, тим більше кут закантовки. У сучасному різаному повороті, коли лижі весь час йдуть паралельно, перенесення центру ваги набуває особливо важливе значення. Рух голеностоп і колінний доповнює більш тонке регулювання кута закантовки лиж, а відповідно і дуги повороту. 
Виходимо на "поле бою" 
Починайте рух вниз по схилу на ділянці середньої крутизни. Наберіть невелику швидкість і виконайте вправу, описане вище. Відведіть праву руку в сторону і спробуйте потягнутися за нею. Ваші лижі повертають туди ж! При такому ж русі лівою рукою ваші лижі повернули ліворуч. Якщо при всьому при цьому у вас правильна стійка то повороти виходять як би самі собою. При вчиненні різаного повороту завжди велика частина ваги припадає на вашу нижню ногу - на внутрішній кант або, образно кажучи, з боку великого пальця, в той час як верхня нога спирається з боку мізинця. 
Давайте почнемо плавно, як би перекочуючись, переміщати тиск по поверхні стоп: на нижній нозі від великого пальця до мізинця, на верхній - від мізинця до великого пальця. Як тільки ваші стегна пішли вниз і в бік передбачуваного центру наступного повороту відбувається перекочування і зміна тиску верхній ноги від мізинця до великого пальця. Тепер у вас вже завантажений нижній кант верхньої лижі. При переміщенні стегон в інший бік відповідно завантажується інша нога. Тобто по суті поворот лиж відбувається за рахунок переміщення тиску з одного внутрішнього канта на іншій. При цьому ноги працюють як на велосипеді - одна довша інша коротше. 
Чим далі ви зможете змістити стегна від лиж, тим більше кут закантовки і тим гостріше відчуття. На сучасних лижах, навіть на досить пологому схилі можна досягти дуже великій швидкості, так як ваші лижі ріжуть дугу, йдуть як по рейках, без традиційного прослизання в кінці повороту. Ще одна підказка. У процесі вашого руху постарайтеся обмежити ваше переміщення вгору-вниз і розширювати бічне переміщення ваших ніг. 
Наостанок кілька порад: 
Виконувати цей прийом краще на сучасних лижах. Справа в особливостях конструкції - радіус повороту вже закладено в їх геометрії. Чим сильніше виріз, тим більш коротку дугу ви зможете описати. Лижі з радіусом дуги від 7 до 14 метрів - ідеальний інструмент для навчання. 
Переміщення завантаження лиж методом перекочування по поверхні стопи повинне здійснюватися різко, обидві ноги одночасно, дуже швидко. Рух голеностопа - це ваше первинне рух, корпус слідує за ним. 
При коротких поворотах ваш корпус, ваші плечі і стегна завжди дивляться вниз по схилу, в той час як ноги ковзають під ним з боку в бік, як маятник. Коли ви робите повороти середнього і великого радіусів, то корпус слідує за лижами з тією ж швидкістю. Намагайтеся завжди триматися в рівноважної стійці. 

Категорія: Зимовий відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (26.02.2011)
Переглядів: 621 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |