Кріплення для гірськолижника містить в собі, всіма вивчений теза, єдності і боротьби протилежностей. Треба добре прикріпити так, щоб найменший рух стопи, гомілки або коліна миттєво передавався на лижу. І в цей же час, збільшення навантаження вище певної межі викликало б негайне від'єднання ноги від лижі. Такий рівень якості, принаймні, для лижників-любителів досягнутий вже давно, коли винайшли передню голівку з роздільно рухаються "губками" або "вусиками". Така конструкція дозволяє повертати черевик у вихідне положення, якщо бічний удар, або скручують імпульс виявився коротшим певного часу. У результаті, кріплення перестали відкриватися випадково при бічному ударі.
По конструкції кріплення діляться на дві великі групи:
Кріплення, у яких задня частина кріпиться на поворотній платформі
Кріплення, у яких задня частина являє собою коробочку тієї чи іншої форми
Які вибрати? Різниці між ними немає. Купуйте, що вам приємніше. Те ж стосується і назви: три-чотири відомі всім фірми виробляють, в сенсі безпеки, практично однакові кріплення.
Є ще одна група кріплень, але вони поки не часто зустрічаються, це кріплення для ski-tour. Принципова їхня відмінність в тому, що після нескладних маніпуляцій задник кріплення здатний підніматися. Те-Тобто можна рухатися як на простих лижах.Дорогіе моделі цих кріплень відрізняються від звичайних, в сенсі безпеки, тільки тим, що мають замість ski-stop'ов ремені, які не дають упустити лижу туди, звідки її неможливо дістати. Моделі подешевше мають замість відкривається передній головки просто сталеву скобу. Зазвичай ці скоби за формою розраховані на спеціальні ski-tour'овскіе черевики і не дуже підходять для звичайних.
У принципі, при виборі кріплень ви можете покластися на пораду продавця в магазині. А за допомогою відповідних таблиць, що враховують вагу, силу і рівень катання, вони підберуть вам і цифру на шкалі спрацьовування.
І наостанок кілька порад:
Правильний догляд за кріпленнями, а також увагу при застібанні більш важливо для вашої безпеки ніж використання якої-небудь супермоделі.
Незважаючи на вашу незмірну міць або велику вагу, не купуйте спортивні моделі. Якщо в звичайному повороті кріплення у вас відстібаються, то це скоріше результат недоліку техніки, ніж її надлишку!
Звертайте увагу на матеріал різних "тонких" місць, наприклад, губок передній головкі.Многіе з досвідчених гірськолижників це вам підтвердять, розповівши, як після сезону катання ці самі губки розвалювалися.
Уникайте аж надто незвичайних нових конструкцій. Справа, звичайно, смаку, але новачкові вистачить перевірених часом рішень.