Неділя, 19.01.2025, 06:08Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Зимовий відпочинок в Карпатах

Види сучасних гірськолижних підйомників.




Для того, щоб тренуватися довше і ефективніше, витрачаючи сили виключно на катання по схилах, а не на підйом на них, і існують гірськолижні підйомники. Використання деяких з них для новачка може здатися складним, але не варто впадати у відчай - Ви швидко звикнете. 
Зараз у світі використовується кілька видів підйомників. На різних курортах можна зустріти різні їх типи. Варто зупинитися на кожному окремо і розповісти про їх використання: 
Підйомники-буксири 

Найбільш часто зустрічається вид підйомників для новачків. Буксирний підйомник являє собою безперервно рухається трос, до якого прикріплені засувів, на кінцях яких закріплені тарілки. Ваше завдання просунути тарілку між ніг і їхати на буксирі на вершину схилу. 
Інформація про використання: 

Фіксація на буксирі. Візьміть обидві палиці в одну руку. Як тільки можна буде взяти буксир, візьміться за жердину вільною рукою. Просуньте жердину між ніг і переконайтеся, що Ваші лижі паралельні й розставлені досить широко. Приготуйтеся до того, що Вас потягне буксир, тільки не намагайтеся сісти на тарілку! 
Рух вгору. Стійте вільно, тримайте лижі паралельно, дозвольте жердини буксирувати Вас. 
Приїхали ... Як тільки досягнете сигналу, що попереджає про схід з підйомника (це може бути звичайна табличка "Кінець підйому"), витягніть шест, який знаходиться у вас між ніг з допомогою вільної руки. Переконайтеся, що шест нікого не зачепить і відпустіть його. Відразу йдете від підйомника. 
Т-образні підйомники 

Лижники стають у лінію по двоє, а, коли Т-подібна поперечина під'їжджає, ліфтер опускає її вниз, пропускаючи ніжку перевернутої "Т" між лижниками, а поперечину розміщує у них нижче спини. Потім пара гірськолижників починає підйом. 
Інформація про використання: 

Закріплення на Т-підйомнику. Встаньте поруч із партнером, палиці тримайте із зовнішнього боку, вхопитеся рукою за поперечину. 
Підйом. Тримайте лижі паралельно один одному під час буксирування. Не штовхайте лижу або черевик партнера, пам'ятайте - це ваш партнер, а не супротивник. 
Схід. Вирішіть, хто з вас притримає поперечину, поки інший зійде з підйомника: це зручніше зробити тому, хто перебуває на далекій від поворотного стовпа стороні. Звільняйте майданчик підйомника як можна швидше. 
Підйомники крісельного типу 

Такі підйомники, крім підйому на гору, надають можливість кілька хвилин відпочити і насолодитися пейзажем. Дуже комфортабельні, високошвидкісні, вони швидко рухаються на підйомі й запобігливо сповільнюються для посадки лижників. 
Інформація про використання: 

Посадка. Візьміть палки в руку. Встаньте так, щоб наближається сидіння було точно у вас за спиною. Сідайте, як тільки сидіння вас торкнеться. Опустіть страхующую перегородку, як тільки сидіння зійде з платформи. Взагалі їзда на таких підйомниках не представляє особливої складності. 
Встаємо з сидіння. Коли побачите, що під'їжджаєте, відкрийте страхувальну поперечину. Підніміть кінці лиж, щоб не зачепитися за наближається платформу. Як тільки лижі торкнуться снігу, вставайте й вільною рукою відіпхніть себе в сторону від сидіння. Швидко відкотіться в бік, щоб уникнути удару сидінням по голові або по спині. 
Фунікулери і так далі ... 

Тут особливо і описувати нічого ... Все, навіть початківці, знають як вони виглядають і як ними користуватися. Простіше нікуди! Ідеальний засіб підйому в гори. 
Вітчизняний унікум 

Мова йде про так званих бугельних підйомниках. Бугель - це особливої форми шматок заліза, який використовується для того, щоб зачепитися за піднімальний трос. До цього шматка заліза, звичайно прив'язаний міцний ремінь, на іншому кінці якого - для полегшення підйому - існує невелика поперечина, за яку досить зручно триматися руками. Або ж можна просунути її між ніг і підніматися на буксирі, не навантажуючи руки. 
Інформація про використання: 

Підказка всього одна: пропустіть кого-небудь вперед і попросіть наступного за вами підказати, як правильно зачепитися за трос. Однак далеко не в усіх це виходить з першої спроби, так що не турбуйтеся - вийде, і досить швидко. 

Наостанок кілька життєвих рекомендацій: 


При їзді на підйомниках-буксирах пам'ятаєте, що у деяких з них дуже різкий старт! Якщо лижник перед вами здійнявся в повітря, приготуйтеся стартувати стрибком. Якщо трос зіскочить з лебідки, зберігайте спокій, тримайте ноги ширше, розслабтеся і слідуйте за жердиною. Жердини незабаром почнуть сповзати вниз по схилу. Міцно тримайтеся за жердину, пригальмовувати плугом. Якщо впали, швидко звільніть дорогу. 
При використанні Т-підйомників постарайтеся знайти партнера приблизно вашого ваги. Якщо ви піднімаєтеся поодинці, або якщо доводиться напружувати кожен мускул, щоб утриматися на підйомнику, пересуньте кінець поперечини під зовнішню сідницю. 
Категорія: Зимовий відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (26.02.2011)
Переглядів: 1743 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |