Неділя, 19.01.2025, 09:15Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Зимовий відпочинок в Карпатах

Все що потрібно знати при покупці гірськолижного одягу

Для хорошого проведення часу на гірськолижному курорті Вам знадобиться зручний і теплий одяг. Перед відправкою на гірськолижний відпочинок заздалегідь підберіть для себе весь комплект гірськолижного (сноубордіческой) одягу. Якщо Ви новачок у цій справі, то перед походом у магазин порадьтеся друзями, почитайте в інтернеті матеріали про правила вибору одягу. У звичайному теплому одязі, який багато хто звик носити взимку, Ви спітнієте, промокнете, продує вітром - у результаті можна простудитися і не отримати ніякого задоволення від відпочинку. Гірськолижний костюм 
   Гірськолижний костюм повинен зберігати тепло, не промокати, захищати від вітру, і плюс до всього чинити опір ковзанню вниз по схилу при падінні. При чому все це має виглядати акуратно модно і стильно, сучасний зимовий костюм можна носити взимку і на вулицях свого міста.     Одягатися слід у кілька тонких шарів. Під самий низ необхідно надіти термобілизна. Основне його призначення зберігати тепло і відводити вологу від тіла. Якщо з-за неправильно підібраного білизни Ви спітнієте, то природно швидко замерзнете, і відчуття будуть не дуже комфортними. А ми ж приїхали відпочивати і отримувати задоволення. Тому звичайне бавовняне білизна не підходить, в магазинах бажано термобілизна, це більшою мірою стосується тих, хто часто виїжджає в гори для занять гірськолижним спортом. Для тих же хто катається трохи може прокатати і звичайне нижню білизну, бажано зимове. Термобілизна підбирайте, щоб воно сиділо на Вас в обтяжку, не утворюючи складок.    За збереження тепла відповідає наступний середній шар. Іноді цілком досить буде надіти шерстяний светр. Такий варіант теж допускається. Але оскільки такий одяг досить об'ємна і важка, то рухатися в ній, особливо при активному катанні, буде не завжди зручно. І навіть початківцям рекомендується вибрати легший варіант. Для більш швидкого освоєння навиків катання на лижах Ваші рухи повинні бути вільними, нічим не обмежені. Більш легким і комфортним елементом гірськолижного костюма однозначно є одяг з трикотажної тканини - флісу (fleece). Такий одяг не тільки досить добре зберігає тепло Вашого тіла, але і не промокає, хоча при цьому пропускає вологу, що відводить від термобілизни. Якщо одного жилета або флісового светра буде недостатньо для захисту від холодного клімату, краще надіти зверху ще один такий самий.    Крім того, фліс використовується як підкладка верхнього шару одягу, а ззовні використовується мембранна тканина, яка повинна захищати Вас від вітру і вологи. Це може бути куртка в комплекті з брюками або комбінезон. На сьогоднішній день в моді куртки з штанами. Верхній одяг навпаки, не повинна пропускати вологу всередину, але в той же час добре відводити вологу від тіла. Капюшон виявляється дуже корисним при поганій погоді (снігопадах, заметілі, сильному вітрі в горах), навіть якщо у Вас є тепла шапка. Капюшон може, як відстібатися, так і ховатися в комір (зручно для тих, хто катається в шоломі). Зручно, коли капюшон можна регулювати за формою голови, а не є просто "чохлом для голови".    Щоб правильно підібрати собі гірськолижний костюм, подивитеся на такі показники: 1) коефіцієнт водостійкості, оцінюється в міліметрах. У стандартній ситуації, якщо Ви не спортсмен і не потієте надмірно, досить гірськолижного костюма з водостійкістю в 5000г. 
2) коефіцієнт паропроникності. Пропускна здатність тканин оцінюється в міліметрах на квадратний метр тканини за 24 години. У загальному випадку цей показник не повинен бути нижче 5000 мм / кв.м * 24г. Але в принципі, чим більше ці два коефіцієнти, тим краще, хоча і коштувати будуть такі гірськолижні костюми відповідно. Зі збільшенням цих коефіцієнтів збільшується і ціна. Для новачка оптимальним варіантом буде верхній одяг з обома цими показниками в районі 7-8 тис   Комбінезон або куртку з брюками купувати - залежить від Вашого смаку. Куртки на сьогоднішній день роблять на такому рівні, що при падінні під них сніг не забивається. Можна навіть вибрати куртку коротший, але тоді брюки повинні бути з високою спинкою (зазвичай на лямках). 
Гірськолижні черевики 
    При виборі гірськолижних черевик слід дотримуватися два основних правила. По-перше, вони повинні щільно облягати ногу, у жодному випадку не тиснути, але і не бовтатися. Ніколи не купуйте черевики в інтернет-магазинах або Вам їх хтось десь щось купить. Завжди прийдіть в магазин самі. Виберіть ті, які вам сподобалися, менше дивіться на бренди, одягніть, застебніть як при катанні і походіть по магазину в черевиках 5-10 хвилин, щоб відчути наскільки добре вони сидять на ногах. Пам'ятайте, на горі Ви будете в них ходити (з певними навантаженнями) весь день. При підйомі на шкарпетку п'ята не повинна відриватися від устілки. Також, в залежності від стилю їзди вибирається жорсткість гірськолижних черевик.    Для початківців знадобляться черевики з менш жорсткої пластмаси, які допускають перемикання "ходьба-катання", що дасть велику свободу на згині ноги в гомілці. Особливо зручні такі черевики при очікуванні черги на підйомник. Якщо ж Ви припускаєте і надалі відвідувати гірськолижні курорти, то краще вибрати жорсткі черевики, навіть, не дивлячись на те, що ноги швидше будуть стомлюватися. Для жінок створені спеціальні гірськолижні черевики, які і м'якше, і легше, і до того ж мають трохи іншу колодку, з урахуванням особливостей їх ніг. Крім того, є так звані туристичні варіанти середньої жорсткості. 
Застібки на гірськолижних черевиках допомагають чітко фіксувати ногу у взутті. Вони можуть бути як металевими, так і пластиковими. Металеві застібки на черевиках краще, оскільки надійніше - вірогідність того, що вони зламаються, задоволений ряд, навіть при частих падіннях. Чим більше застібок, тим краще.   Для гірськолижників знадобляться і спеціальні шкарпетки. По довжині вони повинні бути такими, щоб нога закривалася вище за черевик. Гірськолижні шкарпетки, як би не смішно це звучало, тонкі і еластичні, сприяють виведенню вологи з черевика. Вони більш щільні в таких місцях, як п'ята і пальці. Одну пару таких шкарпеток досить для того, щоб Вам було тепло і зручно. Головне, щоб при надяганні черевик на шкарпетках не утворювалося складок.   Більше того, зараз у виробництві гірськолижних шкарпеток дійшли до того, що роблять в них спеціальні масажні вставки для стопи. 
Гірськолижні рукавички 
Звичайні рукавички не призначені для гірськолижних курортів - вони швидко промокнуть, і як наслідок, руки почнуть замерзати. Але покупка гірськолижних рукавичок рятує Ваші руки не тільки від холоду. Вони просто необхідні для захисту Ваших рук при падінні, особливо якщо шар снігу невеликий і схил кам'янистий. Вони шиються такого ж з непромокального матеріалу, як і гірськолижний костюм, або з шкіри. На більш просунутих моделях гірськолижних рукавичок є карбоновий захист кисті, зап'ястя і пальців рук. 
Гірськолижні окуляри або маски 
  На додаток до гірськолижного костюма знадобляться ще і окуляри. Для тих, хто кататиметься по пологих спусках, окуляри не такі важливі. Але коли йде сніг або швидкість у Вас така, що шапку натягує на пупок без маски ніякого задоволення не буде. Крім того, гірськолижні окуляри в ясну погоду захищатимуть Ваші очі від ультрафіолетового випромінювання сонячного світла на снігу, який відображає до 80% ультрафіолету. Оптимальним рішенням буде покупка дзеркальних гірськолижних окулярів. Якщо ж Ви носите звичайні окуляри, з діоптріями, для таких людей випускаються спеціальні маски, які одягаються зверху. 
Ціна гірськолижного костюма 
  Тепер давайте спробуємо прикинути повну вартість гірськолижного комплекту. Якщо Ви хочете вибрати що-небудь з середньої цінової категорії, то більше всього підійдуть костюми виробників, які займаються не тільки гірськолижної одягом, наприклад, Columbia. Чисто спеціалізуються на одязі для гірськолижників фірми (Millet, Lafuma, Eider) за свою продукцію вимагають і відповідні гроші. Пам'ятайте - за бренд потрібно платити хороші гроші. Зупинимося на середній ціновій категорії. Можу сказати, що професійна гірськолижний одяг вийде рази в два дорожче.    Отже, термобілизна коштує в районі 80 у.о. (По 40 у.о. за верх і підштаники), його необхідна купити 2 - 3 пари. Труси обійдуться Вам приблизно в 20 у.е, природно, також придбайте декілька, на свій розсуд. Жилет додасть до вартості гірськолижного одягу ще близько 40 у.о. Середня ціна на гірськолижний костюм (брюки з курткою або комбінезон) лежить в межах 150-250 у.о.    До всього додаємо вартість черевик (від 100 у.о.), рукавичок (від 40 у.о.) і окуляри (маска) (від 50 у.о.). І отримуємо, що весь комплект гірськолижного одягу обійдеться Вам в приблизну суму 800-900 у.о. на одну людину. Ціна вражаюча, але, повірте, це виправдає себе і Ви повністю насолодитеся комфортним катанням.    При покупці гірськолижного костюма і черевик, звичайно ж, слід керуватися загальними правилами, як і при виборі будь-якого іншого одягу. Тобто, шви повинні бути акуратними (а крім того, і проклеєні для захисту від проникнення вологи), блискавки чітко працювати (бажано YKK), без заїдань і так далі. 
  Основна відмінність в тому, що гірськолижний костюм повинен бути краще захищений у таких місцях, як лікті і коліна, які найбільш схильні до травм. Кишені повинні застібатися на блискавку, щоб нічого не розгубити при катанні. Приємним доповненням стануть і додаткові кріплення для рукавичок, кишені для телефону, скіпас, плеєра, книжки з коньяком і т.д. Вибирайте не тільки ціну, але і комфорт - це кращий шлях до приємного відпочинку в горах. Пам'ятайте - зараз багато фірм намагаються закріпитися на ринку випускають гідні гірськолижні костюми. І, буде краще купити гарну, наприклад, Colambia, ніж підробку того ж Spidera або іншу. 




Джерело: http://Материал напечатан в журнале "Турбизнес". В приложении "Горные лыжи", осенью 2001 года и осенью 2002 года.
Категорія: Зимовий відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (26.01.2011)
Переглядів: 1448 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |