Експозиція музею розповідає і про соціалістичні перетворення в місті за роки Радянської влади. Окремий розділ відведено пропаганді охорони природи краю та туризму в Карпатах.
Визволене у вересні 1944 р. місто значно виросло, з'явилися нові житлові будинки, Будинок культури, приміщення середньої школи, санаторії, будинки відпочинку, лікарня, універмаг, комбінат побутового обслуговування, туристська база «Гуцуль-щина» тощо. Вежі лінії електропередач принесли в місто струм Бурштинської ДРЕС. Влітку діти прикарпатців відпочивають у восьми піонерських таборах.
Замість трьох початкових шкіл, в яких викладали чотири вчителі, сьогодні в Яремчі більше 80 педагогів віддають свої знання учням двох середніх, двох восьмирічних та однієї початкової шкіл.
Оглядаючи Яремчу, обов'язково відвідайте водопад. Від залізничного вокзалу до водопаду
На березі Пруту — мистецький витвір народних гуцульських зодчих —будова ресторану «Гуцульщина». Зайдіть, вас почастують місцевими стравами: кулешею, гуцульською печенею, квасолею з бринзою.
Міст через водопад веде до туристської бази «Гуцульщина». Чотири корпуси, вписуючись у гірський пейзаж, збудовані в поєднанні народного колориту з сучасними вимогами архітектури. Просторі кімнати можуть розмістити понад 500 туристів. Турбаза працює цілий рік, приймаючи планові і самодіяльні туристські групи*