Неділя, 19.01.2025, 03:01Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 26
Гостей: 26
Користувачів: 0

Яремче10

Тут туристи відпочивають, піднімаються на вершину Шурин та полонину Веснярка.

Ледь примітною стежкою виходимо до лісорозробок Вер­ховинського лісокомбінату. Натужно гудуть бензопили, на лісосіках —безліч нової техніки. У доли ліс транспортують підвісними дорогами. Снують трелювальні трактори, лісо­вози. З лісосіки сходимо в долину потоку Шибеного ліво? притоки Черемошу.

Дорогою проходимо присілок Шибене. На привал зупиніться біля села Явірника. Лісники Явірницького лісництва радо покажуть лісову шкілку. До Радянської влади ліс в Кар­патах по-хижацькому вирубували. Зараз посадки в Карпатах перевищують вирубки. Зелене намисто Карпат буде пишним і багатим. Минає ще один вечір біля туристського вогнища.

Від присілка Явірника дорога йде долиною Черемошу. В цей день туристи долають 24 км і проходять село Зелену, присілки Нову Дземброню, Красники, Топільче. В Зеленій за­вітайте до лісорубів. Тут знаходиться один з найбільших лісо­пунктів Верховинського лісокомбінату.

Ночувати можна на лівому березі Черемошу або в селі Ільці. Наступного дня знайомимось з Верховиною, а коли є час, то відвідаємо хату-музей І. Франка в Криворівні.

Селище Верховина колишнє Жаб'є по-справжньому розквітло за роки Радянської влади. Тут є лікарня, школа-інтернат, універмаг. У Верховині працює один з найбільших прикарпатських лісокомбінатів. Асфальтоване шосе Верхови­на Косів приведе нас у Криворівню, де не раз бував Іван Франко. В 1956 р. тут відкрито хату-музей поета-демократа. Біля будинку, де жив Каменяр, стоїть його погруддя.

Від ільців до присілка Ропеник 5 км. З дороги біля присілка звернемо на стежку через невеличкий потічок. За годину ходу, недалеко від полонини Ходок (7 км від гори Костричі), схил досягає 23—30° крутизни. Під вечір виходимо на Костри-чу. Зупиняємось ночувати на полонині за півтора кілометра від вершини.

Наступного дня останній перехід. Долаємо 6 км крутого спуску через зарослі ожини і ми біля турбази «Говер­ла». Ще один цікавий похід закінчився.

 
ПО ЗАПРУТСЬКИХ ГОРГАНАХ

Коли на зміну золотій карпатській осені прийде зима, пропо­нуємо вам маршрут багатоденного лижного походу. Якщо ви погано ходите на лижах, вам допоможуть інструктори турбази «Гуцульщина». На учбових гірках вони навчать вас секретів гірськолижного спорту. Не біда, якщо спочатку доведеться купатися у «снігових ваннах». Через кілька днів занять ви змо­жете впевнено крокувати лижнею багатоденного маршруту по мальовничих схилах Запрутських Горган.

З Яремчі долиною Пруту добираємось до присілка Ямна. Стежкою, що навпроти будинку відпочинку «Карпатський ліс­ник», піднімаємося на вершину Маковиці. Радимо лижі зняти, бо часті загорожі заважають вільно пересуватись вгору. На перехід в Ямну і дорогу на Маковицю витрачаємо близько трьох годин.

Після чотирикілометрового підйому на Маковицю відкриті схили пасма Рокит здаються рівною дорогою. Короткі підйоми чергуються з пологими двотрикілометровими спусками. Лиж­ня йде через полонини Панкір та Скарбова. В далечині видно красуню Говерлу, справа хати Микуличина, зліва Білих і Чорних Ослав. Узимку в горах короткий день, тому час го­тувати нічліг. Перша ночівля у вівчарській колибі біля верхі­в'їв струмка Скісного на полонині Скарбова.

Поки чергові готують вечерю, ви встигнете кілька разів з'їхати з Рокити. Після вечері відпочинок. Завтра перехід до села Космача.

Гребенем хребта, що служить вододілом Прутця і Лючки, потрапляємо в царство засніженого лісу. Де-не-де долаючи круті підйоми, вибираємось на полонини Черемиці і Цапул. Ночувати спускаємось у присілок Космача Баню.

Далі траса маршруту веде до Ворохти. Шлях з Космача до Ворохти 32 км туристи проходять за два дні.

З центру села дорога йде по мальовничій долині річки Пістиньки, де розташований туристський притулок «Клявза». Далі просуваємось по зруйнованій дорозі, що в'ється серпантином по схилах Мунчела. Відкриті верхи полонини Мунчелик або схили гори Горді неперевершені для катання на  лижах.

Головна 1 2  3  4  5  6 7 8 9 10

 






Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |