Неділя, 19.01.2025, 03:20Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Статистика


Онлайн всього: 28
Гостей: 28
Користувачів: 0

Яремче6

              ВОРОХТА СПОРТИВНА            
Якщо їхати у Ворохту з Яремчі, то несподівано у проміжку ялин відкривається широка долина Пруту. Здається, гори від­ступили від бурхливої річки, щоб на її берегах поселилися люди.

Ворохта середньогірний кліматичний курорт, що потонув у зелених полонинах і дрімучих пралісах. Цілюще повітря, на­поєне запахом живиці, дарує людям бадьорість і здоров'я.

Заглянемо у минуле селища. Втік від військової муштри у цісарській армії солдат Ворохта. Довго блукав по світу і нарешті поселився на березі Пруту, серед кількох бідаків, що ледь животіли в нужді та горі. Мудрою людиною був солдат Ворохта, багато бачив на своєму віку. За розум по­любили його оїдаки і не раз приходили до нього порадитись. По смерті солдата (десь у XVII ст.) хутірець назвали іменем старого Ворохти. Серед жителів селища і досі живуть леген­ди про Олексу Довбуша та його побратимів-опришків Тума-нюка, Волощука, Вередюка.

З кінця XIX ст. Ворохта розвивається як туристське селище, а в 30-і роки тут будують кілька пансіонатів для багатих ту­ристів. Місцеве населення в основному займалося тварин­ництвом, працювало на лісорозробках та кількох тартаках, що належали іноземним підприємцям.

Важка і виснажлива праця, низька заробітна плата піднімали робітників на страйкову боротьбу. Починаючи з 1922 р., у Ворохті чотири роки не припинялись страйки. В лютому 1926 р. вибухнув великий страйк на підприємствах «Карпат­ського лісового товариства». Робітники не припинили бороть­би, поки підприємці не задовольнили їх вимог і не підвищили заробітну плату на 16 процентів. У цьому організованому ви­ступі робітників брали участь і деревообробники Ворохти. Безправний, відірваний від своїх єдинокровних братів на Сході, але волелюбний і гордий гуцул не схилявся перед горем-бідою і не раз піднімався на боротьбу за справедливість, за своє соціальне і національне визволення.

Значні зміни стались в селищі за роки Радянської влади. У Ворохті є два клуби, середня і початкова школи, чотири санаторії, лікарня, комбінат побутового обслуговування, ве­ликий лісокомбінат. Трелювальниця Ворохтянського лісоком­бінату Пелагія Поляк нагороджена за свою самовіддану працю орденом Леніна. 14 бригад комбінату бореться за пра­во носити високе звання колективів комуністичної праці.

У 1957 р. в селищі відкрита гірськолижна спортивна школа, працюють три туристські бази.

Головна 1 2  3  4  5  6 7 8 9 10






Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2025 |