Вівторок, 30.04.2024, 12:03Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Івано-Франківськ – один з провідних туристичних центрів України

Туризм на початку ХХІ ст. характеризується як один із видів економічної діяльності, що стрімко і динамічно розвивається, випереджаючи за темпами зростання доходів нафтовидобуток і автомобілебудування.
На сьогоднішній день туризм став явищем, що увійшло у повсякденне життя майже третини населення планети. Більше того, на початку XXI ст. туризм за обсягами доходу справедливо посів третє місце серед провідних галузей світової економіки. 
В багатьох країнах і регіонах туризм є основним джерелом прибутків. За чисельністю працівників індустрія туризму також стала однією з найбільших у світі - в ній зайнято понад 260 млн. чол., тобто кожний 10-й працюючий. 
Феноменальний успіх туризму зумовлений ще й тим, що в його основі лежить задоволення постійних прагнень людства пізнати навколишній світ.
Відбувається зміщення в моделях споживання - для багатьох туризм уже не розкіш, а природна необхідність. В деяких, особливо європейських, країнах навіть сформувалось таке поняття, як "право на туризм", відображене в Глобальному етичному кодексі туризму, прийнятому Всесвітньою туристичною організацією.
Як сфера економічної діяльності туризм, з одного боку, визначається попитом і споживанням відвідувачів, а з іншого боку, належить до товарів і послуг, які виробляються з метою задоволення цього попиту.
Сьогодні туризм є найбільш розвинутою та однією з найдинамічніших галузей світової економіки, в якій зайнято близько 10% світових трудових ресурсів і яка виробляє близько 10% світового валового продукту. За прогнозами експертів, на протязі наступних п’яти років рівень щорічного зростання цієї галузі становитиме 5%, що створюватиме два мільйони робочих місць.[5]
Україна з перших днів незалежності впевнено стала на шлях створення власної туріндустрії, проголосивши туризм пріоритетною галуззю розвитку економіки. В умовах розбудови української держави туризм стає дійовим засобом ринкового механізму господарювання, надходження значних коштів до бюджету,однією з форм раціонального використання вільного часу, проведення змістовного дозвілля, вивчення історії рідного краю, залучення широких верств населення до пізнання історико–культурної спадщини.
Обєкт дослідження «Архітектурні пам’ятки Івано-Франківська та рівень використання їх для розвитку пізнавального туризму».
Тема «Архітектурні памятки Івано-Франківська та рівень їх використан-ня для розвитку пізнавального туризму», є досить актуальною в наш час. Оскільки Івано-Франківськ – молоде європейське місто, яке є одним з відомих економічних, культурних та архітектурних центів Західної України. В ньому представлено багато різноманітних архітектурних стилів, які заворожують не лише туристів, відвідувачів та людей, що приїхали до міста у справах, але й самих мешканців. Івано-Франківськ не схожий на жодне інше місто світу з вельми об’єктивних історичних, культурних та географічних причин.
Завдання дослідження:
1. Дослідити рівень використання архітектурних памяток міста Івано-Франківськ.
2. Оцінити та зробити висновки щодо розвитку пізнавального туризму в місті Івано-Франківськ.
3. Запропонувати пропозиції щодо покращення інфраструктури туризму та покращення стану архітектурних памяток міста.
Архітектурними пам’ятками національного значення в м. Івано-Франківську є: 
- Катедральний собор Святого воскресіння. Колишній костьол єзуїтів, 1763 р. — майдан Шептицького, 22. У стилі бароко. Реставрований в 1988 р. Належить Українській греко-католицькій церкві.
- Колишній вірменський костьол, 1762 р. — вул. Вірменська, 6. Зразок зрілого бароко. Належить Українській Автокефальній Православній церкві.
- Міська ратуша, 1695 р. — пл. Ринок 4а. Має хрестоподібний вигляд, відбудована в 1929 — 1932 рр. Тут розміщений краєзнавчий музей.
- Комплекс колишнього замку Потоцьких, 1682 р. — вул. Шпитальна, 1
- Колишній вірменський костьол, 1762 р. — вул. Вірменська, 6. Зразок зрілого бароко. Належить Українській Автокефальній Православній церкві.
- Пивоварний завод. Вул.Новгородська. 1682 рік.






Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |