Середа, 20.06.2018, 23:36Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

про яремче

 

Яремче

 Ви подорожували коли-небудь у казку?

...В мовчанні застигли величні гори. Квітнуть барвисті кили­ми полонин. Стрімкії ялини стоять, мов почесна варта, віта­ючи вас легкими помахами верховіть. Дзюрчить потік, десь вистукує морзянку дятел... Це — Карпати.

Карпати поєднали у собі суворість Уралу і лагідність Криму, тишу Алтаю і величність Кавказу, але є в них і своя принадна краса. Хто мандрував туристськими стежками, слухав легенди про Олексу Довбуша, милувався вранішнім серпанком гір, вдихав духмяні пахощі квітучих полонин, того назавжди поло­нила чарівність цього куточка Радянської України.

Сьогодні ця краса належить трударям, що будують нове життя. Канув у вічність той час, коли трудящий люд Прикар­паття виглядав сонце щастя і волі через задимлені віконця приземкуватих курних хатин. «Карпати людьми і богом за­бута земля...»писав про цей край М. Коцюбинський.

Австрійські монархи та польські магнати віками гнобили трудящих Прикарпаття, по-хижацьки винищували ліси і вика­чували нафту. Міізерні клаптики неродючої кам'янистої землі не могли прогодувати людей, і вони в пошуках шматка хліба залишали рідну землю і їхали за океан...

Ожили нині Карпати. Зеленими верхогір'ями крокують ма­гістралі індустріального сьогодення. Лінії енергосистеми «Мир» принесли електрику в кожну хату, газопровід «Братер­ство» постачає голубе паливо містам і селам, все далі в гори вторгаються нафтові вежі обабіч сталевих артерій нафтопро­воду «Дружба».

Запрошуємо у подорож по одному із мальовничих місць на ПрикаргіАтті Нлдвірнянському району, курортному місту Яремчі та її околицях.

Міста і села Надвірнянського району у радянський час при­красили нові школи і лікарні', клуби і палаци культури. Ко­лишня окраїна Прикарпаття з дрібною, кустарною промисло­вістю і відсталим сільським господарством, теперішній Надвірнянський район перетворився в край сучасної промисло­вості, механізованого сільського господарства, в один з нафтогазопромислових  осередків  Українських  Карпат.

Гордиться Прикарпаття потужним Надвірнянським нафто­переробним заводом імені 50-річчя Великої Жовтневої соціа­лістичної революції, заводом ламінованих деревностружкових плит—новобудовою дев'ятої п'ятирічки.

Переважну частину території району займають гірські ма­сиви Українських Карпат — одне із улюбленіших місць від­починку, спорту та туризму нашої країни.

Найпопулярнішим є місто Яремча, яке справедливо нази­вають «гірською перлиною». Врешті, і вся Надвірнянщина здобула славу курортно-туристського району. Далеко за ме­жами республіки відомі туристські бази «Гуцульщина» та «Гірська», будинок відпочинку «Водоспад», санаторій «Гірське повітря», пансіонат «Беркут», спортивна база «Україна» та комплекс трамплінів «Карпати» для стрибків на лижах у Во-рохті, численні піонерські табори, бази відпочинку, профі­лакторії!'.

В майбутньому тут виросте спортивний комплекс «Зарос-ляк», туристський комплекс «Сонячна долина», база відпочин­ку, спорту та туризму під горою Говерла. Третина території району ввійшла в межі проектованого Карпатського природ­ного парку.

Сучасні новобудови Надвірнянщини, благоустроєні місця відпочинку та краса природи приваблюють сюди щорічно біля 50 тисяч туристів та 200 тисяч екскурсантів.

Пройдемо стежками чарівної країни гір, познайомимось з працелюбними і мужніми людьми, відвіїдаємо місця, де опришкував народний герой Олекса Довбуш, зустрінемось із свідками героїчного рейду партизанського з'єднання двічі Героя Радянського Союзу С. А. Ковпака і Героя Радянського Союзу С. В Руднєва.

...Шумить бистрина річки Пруту. Каскади бризок стоять над гримучими водоспадами. Довкола гори. Це Яремча — повний неповторної краси і поезії куточок Івано-Франківської області. Ласкаво просимо в гості!

 

Головна 1 2  3  4  5  6 7 8 9 10


Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2018 |