П`ятниця, 03.05.2024, 02:14Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Буковель

Гірські лижі для новачка

Гірські лижі - це один із самих азартних та екстремальних видів спорту, а також дуже хвилюючий і стимулюючий для досягнення мети. Злітаючи вниз по схилу гори, ви наче ковзати по повітрю, можете рухатися і швидше і повільніше - так, як вам більше подобається. Для заняття лижним спортом необхідно обзавестися спеціальним екіпіруванням. За великим рахунком, гірські лижі - це дуже дороге задоволення, особливо якщо ви займаєтеся цим професійно. Крім вартості обладнання та екіпіровки, вам доведеться ще сплатити за кожний проїзд на підйомнику. Всі лижне обладнання можна орендувати на більшості гірськолижних курортів, тому кожен повинен вирішити сам для себе купувати чи екіпіровку або орендувати. Діти можуть починати ходити на лижах з віку 3-4 року і часто такі малюки перевершують дорослих на гірських схилах. А взагалі, лижним спортом можна починати займатися в будь-якому віці.
Спеціальна екіпірування та обладнання, в якому ви потребуватимуть для занять лижним спортом: лижні штани або комбінезон, лижні черевики, сонцезахисні окуляри, шапка, рукавички, куртка і звичайно ж самі лижі. Перед тим, як зробити свій перший спуск, необхідно провести невелику розминку, розігрітися. Гірські лижі - це напружена спорт, і найімовірніше, що на наступний день ви прокинетеся з крепатура, тому постарайтеся попередити біль.
Одна з найважливіших речей, яку вам належить освоїти на гірськолижному курорті - це як зупинитися. Вам потрібно вивчити для початку найпростіший і найлегший спосіб, який називається "снігова плуг". Присуньте ваші ноги один до одного і перерозподіліть вага тіла на підошву ніг. Починайте вчитися кататися на гірських лижах на пологих схилах або на слонах для новачків - там є спеціальні буксировочні канати, які допоможуть вам піднятися назад на вершину.
Так само, в процесі навчання, спробуйте ходити на гірських лижах і вперед і назад, робити горизонтальні повороти, огинати пагорби, робіть все це повільно і обережно. Продовжуйте практикувати на схилах для новачків, поки не відчуєте себе більш впевнено. Найважливіше - це навчитися швидко і точно зупинятися, це важливо для вашої безпеки та безпеки інших лижників. Повірте, що після невеликої практики, ви будете спускатися на гірських лижах з вершини гори до її підніжжя в мить ока!
  
Як вибрати гірські лижі новачкові?
→ Чи варто взагалі купувати гірські лижі початківця? Або можна вчитися на «чим попало»?
Якщо ви рішуче зібралися зайнятися гірськими лижами, то придбання свого гірськолижного комплекту вельми виправдано. Тут, звичайно, багато що залежить від матеріальних можливостей. І, окрім матеріальних затрат, ви придбаєте ще одну проблему - доведеться тягати спорядження з собою. Але позитивних сторін у власної екіпіровки набагато більше.
Купуючи власні лижі, ви зможете вчитися на тому спорядженні, що ідеально підходить саме вам і прогресувати в катанні набагато швидше. Вам не доведеться пристосовуватися до іншої моделі, якщо тієї, яку ви брали напрокат в минулий раз, не буде. Вам не будуть жати і натирати мозолі прокатні черевики, не заплітатимуть, не зовсім підходять по зростанню і вазі, лижі з тупим кантом ... Можливості Українських прокатів обмежені, і підібрати комплект, з підходящими характеристиками і у відмінному стані не завжди можливо.
Вчитися на «чим попало» не варто - можна заробити відразу до гірськолижного спорту та невиправдані травми. Тут не можна перегинати палицю ні у бік «крутих» професійних лиж, на яких новачкові практично гарантована травматизація, ні в бік комплекту «20-річної витримки», на якому можна буде «їхати», але навчитися кататися і отримувати задоволення проблематично.
 
→ Що купувати починаючому і скільки потрібно витратити?
Перш за все, хочеться застерегти початківців від широко поширеної помилки, що «для новачка потрібно купувати найдешевші моделі».Витрачайте максимум, який можете собі дозволити - чим вище буде технологічний клас лиж, тим комфортніше буде навчання, тим швидше ви зможете отримувати задоволення від катання.
Однак не забудьте, що за своїми характеристиками лижі для початківців відрізняються від лиж для спортсменів і досвідчених любителів, так що не варто витрачати 400 доларів на професійну модель, якщо ви тільки збираєтесь вчитися. Всіма відомими фірмами виробляються моделі, спеціально призначені для початківців і прогресуючих гірськолижників.Їх характеристики спеціально скомпоновані так, щоб було легше навчатися, «пробачають» і, навіть в якійсь мірі, нейтралізують помилки, катання на них не вимагає ідеальної техніки.
Зазвичай професійні моделі коштують дорожче, але ціни дуже сильно розрізняються залежно від використаних матеріалів і нових технологій, так що вартість самих «навернених» лиж для учнів близька до простих професійним моделей (а, іноді і вище).
Якщо ж питання не в грошах, а дуже хочеться виділитися, все одно не варто відразу купувати спортивну модель - ви напевно виділитеся гіпсом на кінцівках. Виберіть нову, високотехнологічну модель для початківців найбільш престижної фірми, наприклад, Elan або Pale - витративши немало грошей, ви однозначно станете об'єктом підвищеної уваги на схилах.
Мінімальна сума, за яку можна купити задовільний комплект нового (але не останнього сезону) інвентарю для початківців знаходиться в межах 400-450 доларів. Лижі 150-180 $, кріплення до 100 $, черевики 150-170 $.
Якщо ви знаходитеся в хорошій спортивній формі, доцільно буде придбати модель більш серйозного рівня, ніж ті, які рекомендуються для початківців. У цьому випадку спорядження буде довше відповідати вашим зростаючим можливостям і його не доведеться швидко міняти на більш висококласне.
Погортайте журнали, каталоги, пошукайте те, що вам більше підходить.Порадьтеся з продавцями в магазині.
Чимало можна заощадити, купуючи не саму нову модель - пошукайте в каталогах модель потрібного вам рівня, але, наприклад, минулого сезону - її ціна буде значно менше, ніж в аналогічної, щойно випущеної в продаж, при тому, що якісний ступінь між ними дуже невелика. Правда, подібний рада не завжди вірний для Росії, у нас можна зустріти моделі п'ятирічної давності, ціна яких так і залишилася на рівні спочатку заявленої.
При відвідуванні елітних гірськолижних курортів заощадити навряд чи вийде, але там ви зможете взяти вподобані моделі на прокат (в ідеальному стані!) І спробувати їх на схилі. А потім придбати ті, в яких відчуваєте себе найбільш комфортно (звичайно, це відноситься до тих, у кого є вже хоча б невеликий досвід).
 
→ Як підібрати лижі по зростанню і вазі?
«Ростовка» лиж підбирається в залежності від зростання, ваги лижника, його вміння і переваг в катанні. До того ж розрахунок певних моделей для різних напрямків катання також різниться й у кожного виробника свій.
Набравшись досвіду, ви зможете виділити свої переваги в стилі катання і більш точно визначитися з потрібною довжиною лиж. Для початку є просте правило:
1. якщо ваша фізична форма далека до досконалості, ви не впевнені у своїх силах - довжина лиж складе ваш зріст мінус 20 см;
2. ви досить добре підготовлені фізично і збираєтеся серйозно тренуватися - зріст мінус 10 см;
3. ви вже досить впевнені в собі і зможете освоїти більшість схилів - довжина лиж дорівнює зростанню.
Для жінок зазвичай бажано відняти ще 5 см або вибрати моделі, спеціально призначені для прекрасної статі. Такі гірські лижі відрізняються меншою вагою і полегшеної маневреністю.
Якщо ваша вага значно перевищує середньостатистичний, варто збільшити довжину лиж на 5 см.
Останнім часом все більше проявляється тенденція до зменшення довжини лиж (особливо для любителів карвінга з малим радіусом). І зараз у багатьох експертів цілком звичайна довжина карвінгових лиж на 10-15 см менше зростання.
→ Як вибрати довжину гірськолижних палиць?
Вибір довжини гірськолижних палиць нескладний - лижник, стоячи (краще в гірськолижних черевиках), бере палицю за ручку і ставить її вертикально, притискаючи лікоть до тіла.
Якщо при цьому кут між передпліччям і плечем становить 90 градусів, довжина палиць вам підходить. Півтора-два см нічого не вирішують, але якщо кут далекий від прямого - вибирайте далі.
Моделей палиць багато, їх відмінності полягають у використанні матеріалів, що полегшують конструкцію і пристосувань, що підвищують безпеку при падінні. Вибирайте по кишені - принциповим параметром є тільки довжина.

Категорія: Буковель | Додав: grunyk (26.01.2011)
Переглядів: 1083 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |