П`ятниця, 03.05.2024, 00:49Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Буковель

Лижні страхи для початківців. Чого не боятися, чого не чекати, про що не думати

А життя взагалі штука цікава. Повна загадок. Міфів і легенд. Думок, особистих вражень. Це коли ми щодо поінформовані. А якщо ні, то ми просто і не знаємо, що думати. Тоді життя повне пліток, страхів, чуток і ілюзій. Ось десятка найпоширеніших мук, пережитих початківцями гірськолижниками. 

1. «А що, якщо лижі - не мій вид спорту?» В основному, це насправді означає: «А раптом у мене немає ніякого балансу і фізичних здібностей?» 
Більшість з нас мучиться цим питанням абсолютно марно. Клініка трапляється приблизно в одному випадку на 300 початківців. Це коли здорова людина із звичайною, непоганий в нормальному житті, координацією зовсім втрачається на снігу і на третій день, коли його група вже штурмує гору, все ще на навчальному схилі практикує два пов'язаних повороту. 
За два сезони роботи я таке бачила тільки один раз і була повністю вражена, тому що цей товариш по професії був покрівельником дахів, тобто не острах висоти і злагоджена координація рухів була його першою натурою. Не вгадаєш. У разі такої клініки краще не насилувати природу і віддалитися пити глювайн на сонячних терасах. 
Повірте, якщо немає надії, то інструктор вам про це скаже, але такі випадки - велика рідкість. В іншому - подумайте про мільйони і мільйони відбулися і навчилися - але ж КОЖЕН мучився тими ж страхами. 
2. «Мій чоловік (дружина) вже на лижах, катається не перший рік, на дідька лисого мені школи, він (а) мене і так всьому навчить» 
Для 99% пар це буде означати сварки і зіпсований відпустку. Справа зовсім не в тому, що ваш чоловік (не) володіє технікою і знанням, і не може простою мовою пояснити складні технічні речі. Просто всі ми - люди, і переважна більшість з нас дратуються при критиці з боку нашої другої половини. А критика буде, тому що будуть помилки. 
Якщо з боку інструктора ця критика сприйметься як «ось спасибі за feed-back, не даремно гроші плачу», то нашій половині ми будемо готові дати по сусалам за той же самий feed-back. Я навіть не кажу, що неправильний рада з боку «інструктора» може значно загальмувати швидкість вашого навчання. 
По секрету вам скажу, що гірськолижні інструктори по можливості намагаються розбивати групи так, щоб подружжя-гірськолижники були в різних групах. Тому що статистично рівномірний гірськолижний прогрес чоловіка і дружини вкрай малоймовірний, і основних відхилень два: «він вчиться швидше, ніж вона» - тоді «він» з найкращих міркувань починає давати поради. Відповідно, в групі вже два інструктори і "вона" не знає, кого краще слухати. А варіант «вона вчиться швидше, ніж він» може здорово підрубати на корені самовпевненість і психічну стійкість будь-якого ееее ... потенційного Херманна Майера. 



3. «Як я буду спілкуватися з імпортним інструктором, якщо мов я не знатиму?» 
Три дні з німим професійним інструктором в групі краще (для постановки вас на лижі), ніж три тижні з російськомовними друзями. 
Інтернаціональна мова міміки, жестів, посмішок і російського мату доведе вас не тільки до Києва, повірте. Більшість європейських інструкторів говорять на двох-трьох мовах. Звичайно, краще розуміти, чому не розуміти, але не розуміти мову не так cтрашно, як ви думаєте. 
Мене ставив на лижі похмурий товстий австрійський інструктор років шістдесяти, коли я по-німецьки говорити ще не могла, а по-англійськи говорити не хотів він, причому принципово. Спілкувалися ми на рівні: «Ок?» - «Ок!» А мої хронічні помилки він виправляв, що називається, індивідуальним підходом: «Стій струнко, роби як я». Група іржала нам нами до істерик, але пізніше, сама працюючи інструктором в Австрії, я неодноразово згадувала мого Руді з вдячністю - він дуже добре знав, що конкретно мені було потрібно для виправлення техніки катання. 





4. «Не опинюся я в одній групі на цілий тиждень з товстим занудою?» 
Різні люди з різним рівнем фізичної підготовки іноді важко уживаються в одній групі, і їм потрібен різний час для досягнення одних і тих же успіхів. Часто новачки одолеваеми питанням: «Не опинюся я в одній групі на цілий тиждень з товстим занудою?» І одночасно: «Не опинюся я найвідсталіших і слабким у групі?» 
У переважній більшості випадків одночасно школа буде вести 2-5 класів початківців. У першій половині тижня можливі ротації в групах, і є ймовірність, що в кінці тижня ви опинитеся в групі з зовсім не тими людьми, з якими починали. І це добре, і це правильно. 
Не чиніть опір, якщо інструктор запропонує вам спробувати свої сили в іншій групі. Не варто сприймати свій переклад в іншу групу як: «О, я найслабший, який кошмар». Повірте: перший тиждень на снігу - не час змагатися в успіхах. 90% початківців гірськолижників піднімуться на гору на третій день. 





5. «Стільки народу катається, у всіх все вийшло, напевно, це легко» 
Загалом, не складно, але не багато хто готовий до того, що тіло умотается в перший день до рідко в нормальному житті пережитого шоку і стомленості. У більшості людей хворіти буде все - від мізків до кінчиків лижних палиць. 

6. Побачила картинку в каталозі турфірми. - «ВСЕ! ХОЧУ! » Картинка була сонячна, з безліччю снігу і пухнастими ялинками. Це зрозуміло. Комусь дуже хочеться ваших грошей. 
Все в одному місці (крім цих каталогів) буває рідко. Поїдете на початку сезону або в кінці - не гарантований сніг. Поїдете на льодовиковий курорт (типу Кічштайнхор в Австрії чи Тінь у Франції), так там ялинок немає, там взагалі нічого немає, бо всі траси вище рівня будь-якої рослинності. А сонце - в Сахару, товариші, за гарантованим сонцем. Одним словом, налаштовуйтесь на «у природи немає поганої погоди», тоді менше шансів зіпсувати відпустку власним занудством. 
Необгрунтовані очікування взагалі багато чого в житті псують. Багато хто, наприклад, вважають, що професійний обов'язок інструктора в перший тиждень довести рівень вашого катання до того, що червоні траси вам будуть - як глювайн на морозі хильнути. Ну, не буває чудес. Або так - чи часто ваше тіло витворяє чудеса? 
7. Необгрунтовані очікування 
Більшість людей на горі буде на третій день, а до кінця тижня щодо безпроблемно зможе з'їхати, не розбившись, з будь-якого зеленого або синього схилу. Взагалі кажучи, не чекайте, що ви під час занять відразу зрозумієте все, про що інструктор вам говорить, - не бійтеся перепитувати. Або що у вас відразу вийде все - доведеться повторювати знову і знову. 
8. Apres-ski Чомусь існує і досить широко поширена думка, що інструктор захоче розділити з вами всі принади apres-ski. Це у вас відпустка, а в нього - робота, і поповнити дефіцит маси кожен вечір до нестями - здоров'я не вистачить. 
9. «Я так і знав, так і знав!» Багато хто, про всяк випадок, очікують, що в перший же день відразу щось потягнеться, вивихне або зламається: «Я так і знав, так і знав!». Буває, як казав один незабутній психолог, «shit happens», але каліцтва будь-якого типу трапляються в трьох випадках із ста, тобто якщо вам пощастить відкатати 333 дні, то, швидше за все, з вами щось таке трапиться, але ймовірність, що «воно» відбудеться у перший же тиждень - досить мала. 
10. Не бійтеся, що вам не сподобається 
Нарешті, найголовніше - не бійтеся, що вам не сподобається. Сподобається. Див. «Страх перший» вище, про мільйони відмучившись.Перекладач Google для:пошукувідеоел. поштителефонучатубізнесуПро Перекладач GoogleВимкнути миттєвий перекладКонфіденційністьДовідка
Категорія: Буковель | Додав: grunyk (26.01.2011)
Переглядів: 585 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |