Понеділок, 13.05.2024, 18:01Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Корисне

Надводні переправи або "Як перейти річку і залишитися сухим"




У поході трапляється, що потрібно переправитися через річку, а у воду лізти не хочеться. У таких випадках спробуйте скористатися одним із способів переправи над водою. 


ПЕРЕПРАВИ З ВИКОРИСТАННЯМ колод: 
Такі переправи здійснюються в основному коли перехід вбрід утруднюється глибиною або швидкістю течії, низькою температурою води, перешкодами в руслі (камені, корчі і т.д.). 
Якщо колоду тонке, мокре і по ньому складно пересуватися, для стійкості зробіть карби. По сирому колоді безпечніше переправлятися сидячи або на колінах. Для переправи вибирайте колода, яку перекриє річку приблизно на 1,5 - 2 метри з кожну сторону. 
Колода через перешкоду можна укладати висуненням і розворотом. 


Переправа висуненням наводиться в такій послідовності: 
Підберіть колоду потрібної довжини; 
З підручних матеріалів зробіть декілька катків, які розташуєте поряд з берегом так, щоб вони утворили лінію перпендикулярно течії; 
Укладіть колоду на ковзанки; 
Для більшої зручності прив'яжіть до комель колоди противага, а до вершини - мотузок, так, щоб залишилися два однакових кінця; 
Потім по два учасники Вашої групи хай візьмуть кожен кінець, а інша група, повільно рухає колоду вперед, поки вершина не ляже на протилежний берег. 
Комель - товстий, кореневої кінець колоди. 


Переправа розворотом будується так: 
Колода звільніть від сучків і гілок; 
Вирийте ямку на березі і помістіть в неї комель приготоване колоду; 
Зав'яжіть на верхньому кінці мотузку, використовуючи схоплює вузол, так щоб залишилося два рівних кінця; 
Дві групи беруться за кінці мотузки, піднімають колоду і піднявши на потрібну висоту розгортають перпендикулярно річці; 
Не забудьте закріпити комель колоди; 
Один з групи знімає рюкзак і переходить через перепону, на іншій стороні при необхідності колода також закріплюється. 
Перекинувши через річку жердину. Цей спосіб переправи використовують тільки на нешироких ділянках річки. Жердина бажано закріпити. При переході по жердини для страховки рекомендую користуватися шостому, ставлячи його проти течії. 
Переправа по поклажі застосовується, коли необхідно подолати водну перешкоду великої глибини, але нешироке (тріщини, струмки, каньйони і т.д.). Для цього підберіть декілька нетовстих колод, зв'яжіть їх репшнуром і укладете через перешкоду. При переході можна використовувати як страхує опори жердину або протягнути над поклажею страхують поручні з вірьовок або жердин. 
Міст із зваленого дерева - ще один спосіб переправитися через водну перешкоду. Для того щоб ним скористатися підбирається дерево поблизу берега. Дерево рубають з урахуванням того, щоб воно, впавши, перекрило річку. Один з учасників групи залишає рюкзак, і переходить по колоді, зрубуючи що заважають руху сучки. Форсувавши водну перешкоду, він закріплює вершину дерева. 
Цей спосіб переправи шкодить природі, тому користуйтеся їм якомога рідше! 

ПЕРЕПРАВИ З ВИКОРИСТАННЯМ Трос або мотузок: 
Можна для переправи підняти Жердєва міст. Спочатку на березі Вам потрібно зібрати підвісний міст з трьох основних мотузок і тонкого колоди. Розраховуйте довжину петель в яких висить колода так, щоб при переході поручні проходили під пахвами. Коли міст приготований, пара учасників переходить через річку зі страхує мотузкою. Потім до страхує мотузці кріпляться петлі мосту, і сам міст перетягується через річку. Пам'ятайте, що міст бажано закріпити так, щоб він не розгойдувався і не торкався води. 
Для того, щоб переправиться через бурхливу і глибоку річку використовуйте переправу по тросу. Щоб їй скористатися комусь з Вас потрібно буде перейти річку вбрід і закріпити кінець або спробуйте захлеснути мотузком з вантажем яку-небудь опору на іншому березі. Не забудьте випробувати міцність мотузка і її зачеплення. У результаті над річкою бажано отримати натягнутий мотузок (трос) з невеликим зниженням кута у бік іншого берега. Для безпеки переходу над основним мотузком протягніть ще страхувальну. 
Щоб переправиться, потрібно пристебнутися карабінами від грудної обв'язки та альтанки до основної і додаткової мотузках відповідно. Потім Вам потрібно повиснути на мотузці вниз спиною і починати ковзати за рахунок своєї ваги. Можлива допомога шляхом підтягування товаришами за допоміжну мотузку, прив'язану до карабінів. 
Пам'ятайте, що з метою безпеки при великому куті нахилу мотузки 
потрібно переміщатися ногами вперед. 

ПЕРЕПРАВИ з використанням підручних засобів: 
Неглибокі річки можна переходити по камінню. Тільки не забувайте, що якщо камені вологі або хиткі, то такий перехід стає небезпечним. Якщо ж Ви все-таки вирішили використовувати цей спосіб, не забудьте про страховку і намагайтеся вибрати місце, де камені розташовуються на відстані кроку або невеликого стрибка з місця. 
Для переправи через невеликі річки використовуйте стрибок з упором. Такі стрибки в цілях зниження травматизму краще виконувати без рюкзаків і додаткового навантаження. Стрибок здійснюється так: жердину в руках опустите одним кінцем ближче до середини річки, так, щоб він уперся в дно вище за течією. Потім спираючись на жердину стрибайте через потік. 
Переправа по природному завалу. Іноді на березі річок зустрічаються завали з колод. Спочатку такий завал зазвичай переходить один турист без рюкзака, перевіряючи завал на міцність. Якщо все проходить гладко, то переходить вся група по одному чи по два. 


При форсуванні водних перешкод над водою Вам допоможе знання деяких правил безпеки: 
Переправлялися в тому місці, яке вибрала спільно вся група; 
Йдіть тільки по одному, не забуваючи про страховку; 
Обов'язково перевіряйте надійність і стійкість колод і завалів, за якими збираєтеся йти; 
Для опори або поручнів використовуйте тільки перевірені жердини і держаки; 
Якщо Вам випала роль страхує не забувайте уважно стежити за діями партнера, працюйте в рукавицях, не допускайте великого провисання мотузки вчасно видаючи або вибираючи її. 
Вдалих Вам переправ! 

Категорія: Корисне | Додав: grunyk (26.02.2011)
Переглядів: 886 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |