П`ятниця, 26.04.2024, 17:07Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Корисне

Переправа річки вбрід


     Якщо на маршруті походу зустрічаються річки, швидше за все Вам доведеться переходити їх убрід. При цьому важливим є правильний вибір місця для броду. Для того, щоб найбільш безпечно форсувати річку існує декілька правил: 
   - встановіть загальний характер річки (визначте ширину русла, можливу глибину, стан дна і швидкість течії) і метеорологічної обстановки (дощі або танення снігу можуть дуже швидко підняти рівень річки, особливо гірської). Швидкість течії Ви можете визначити так: розійдіться зі своїм товаришем приблизно на 10 метрів. Нехай той з Вас хто стоїть вище за течією по команді кине у воду тріску, а другий учасник (що стоїть нижче) засіче час. Швидкість течії буде дорівнює відстані, поділеній на час. Не забувайте, при швидкості течії понад 3-4 м / с переходити річку вбрід небезпечно; 
    - вирішіть, в якому місці Ви підійдете до берега, і в якому, приблизно, збираєтеся вийти з іншого боку; 
   - щоб максимально убезпечити переправу. Виберіть місця, де будуть перебувати перехоплювачі (учасники, які допоможуть тим хто впаде і знесеним плином вибратися на берег) і огляньте місцевість на предмет присутності місцевих засобів переправи. 

   Виявити місце броду на рівнинній річці можна за такими ознаками: 
   - річка розширюється на прямій ділянці течії; 
   - над поверхнею видно мілини, острівці або перекочування;
   - явно вказують на брід стежки або дороги що перетинають річку;
   - якщо Ви збираєтеся переходити рівнинну річку, то в цілях безпеки обов'язково перевірте, чи немає на місці переходу корчів, вирів, затоплених дерев і т.д;
   - проходження гірської річки складніше: тут на переправу впливає і стан групи (як фізичний, так і психологічний), і технічна підготовка туристів, і наявність спеціального спорядження (основні і допоміжні мотузки, карабіни і обв'язки). Крім того, важко визначити саме місце броду. 

     РОЗВІДКА

   Для того щоб переконається в безпеці броду, проведіть розвідку. Робиться це так: Один з учасників групи бере міцну жердину довжиною 2-2,5 метра і починає рухатися дещо під кутом до течії, спираючись на жердину. При наступному кроці жердину переставляють ЗВЕРХУ за течією. Обов'язково зверху - напором води він буде притискатися до дна. Якщо знехтувати умовою і поставити жердину вниз за течією його може скинути течією, що приведе до втрати рівноваги і незапланованого купання. Якщо Ваша група здійснює розвідку переправи, то  обов'язково виставляти перехоплювачів в 20-30 метрах нижче за течією. 

    ОСНОВНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ переправи вбрід

   Для зниження ризику травматизму при переході річок убрід важливо застосовувати наступні правила: 
  - переконаєтесь, що у Вас є необхідне спеціальне спорядження, досліджуйте характер річки, проведіть розвідку;
  - переходьте річку тільки в тому місці, розвідку якого Ваша група робила;
  - здійснюйте перехід лише одягненими і взутими;
  - прикріплюйтесь до мотузяних поручнів тільки за допомогою карабіна, через грудну обв'язку або петлі від неї;
  - вкрай небажано використовувати для підв'язки до поручнів петлі зі схоплюють вузлами, це може призвести до заклинювання під час переходу;
  - не забувайте, що безпека кожного учасника переправи шеренгою, парою, колоною чи колом залежить від вас. Міцніше тримайте партнера за плечі;
  - не забувайте виставляти перехоплювачів нижче за течією річки.

    ПЕРЕХІД РІКИ

   При переході річки вбрід бажано поступати так: першим річку переходить найбільш досвідчений і фізично сильний учасник без рюкзака, обов'язково у взутті. Природно, хто йде першим, повинен добре плавати. Після того, як він вийшов на берег, переходять по черзі всі інші учасники. Причому, якщо хто-небудь з групи відчуває себе невпевнено, то в цілях страховки він переправляється з досвідченішим партнером. 
   З метою безпеки перехід річки вбрід рекомендується здійснювати в одному місці і по одному шляху. Самовільне вибір місця броду може призвести до травматизму. 


    ПРОХОДЖЕННЯ СКЛАДНИХ ДІЛЯНОК

   Якщо вашій групі належить подолати вбрід складну ділянку річки, крім жердини для проходження використовуйте дві мотузки, кожну з яких утримують дві людини. Для того щоб підстрахувати йшов першим, пристебніть карабіном до його грудної обв'язки основну і допоміжну мотузку. 
Потім страхує потрібно розійтися так, щоб основна мотузка була вище за течією, а допоміжна - нижче. Якщо перехідний річку турист зісковзне, основна мотузка утримає його від ската вниз за течією, а за допомогою допоміжної його можна буде підтягти до берега. 
Якщо Ви переходите річку першим, то, вийшовши на берег, закріпіть мотузку за надійний предмет на рівні грудей. Так Ви створите перила, які допоможуть переправитися іншим. 
Тим, що йде слідом найкраще переміщатися, тримаючись за поручні, лицем до течії. Йти найнадійніше приставним кроком. Якщо ж течія дуже сильна, для додаткової страховки пристебніться карабіном або страхувальної петлею до поручнів. 
Якщо Вам належить переходити останнім, не забудьте відв'язати мотузок після переходу інших учасників і закріпите її на грудній обв'язки. Переправляли, використовуючи жердину. 
ІНШІ СПОСОБИ переправи вбрід. 
Кругом - коли група, обнявшись за плечі стає в круг і переходить річку рухаючись проти годинникової стрілки. 
Колоною - одночасно переправляється вся група. Для того, щоб використовувати цей спосіб потрібно з'ясувати хто в групі найсильніший, хто другий за силою і т.д. Першим встає найсильніший, в потилицю за ним - другий за силою ... В середину колони поставте самих слабких і малодосвідчених. Візьміться обома руками за впередістоящего. Найперший тримає в руках жердину. За його команді вся група приставними кроками входить у воду обличчям назустріч течією. При цьому способі переміщення основний натиск води приймає на себе йде попереду, а інші його підтримують. 
Парою - у цьому випадку два туриста обіймають один одного за плечі і йдуть під невеликим кутом проти течії, при цьому йде першим може спиратися на жердину. Не забувайте, що безпека Вашого партнера в даному випадку залежить тільки від Вас. У момент, коли один робить крок, інший його підтримує. 
Шеренга - те ж саме, що пара, тільки з великою кількістю людей. 
Вдалої Вам переправи! 

Категорія: Корисне | Додав: grunyk (26.02.2011)
Переглядів: 1374 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |