Понеділок, 13.05.2024, 17:20Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Корисне

Плануємо швидкість руху


Отже, Ви готуєтеся до походу. Збираєте речі, розподіляєте навантаження між учасниками ... Прийшов час подумати про швидкість руху по маршруту. 
Людський організм влаштований так, що після інтенсивних навантажень йому необхідний відпочинок. Буде неприємно, якщо під час переходу хто-небудь з групи почне скаржитися на втому. Можливі й більш важкі наслідки: втомлюваність, втрата уваги і внаслідок цього - травматизм. Щоб уникнути подібного, Вам краще ще до виходу на трасу розрахувати приблизну швидкість проходження і дальність кожного етапу, а також, що не менш важливо, час стоянок. 
Для більш точної оцінки ситуації і вибору швидкості бажано врахувати можливі перешкоди: перешкоди на маршруті, рельєф, навантаження і стан учасників, метеорологічні умови і т. д. Але, на жаль, іноді маршрут підносить сюрпризи. На швидкість руху можуть вплинути непередбачений і ускладнений характер рельєфу, складні ділянки шляху, втома групи, велика протяжність маршруту й інші причини, які можуть викликати необхідне коректування графіка руху. Враховуйте це, плануючи Ваш похід. 
КІЛЬКА СЛІВ ПРО фактором планування 
Одним з найбільш важкопрогнозованим чинників при плануванні є метеорологічні умови. Дощі вимушують знижувати швидкість руху і більше приділяти уваги страховці. Туман ускладнює вибір безпечного шляху, ускладнює орієнтування. У несприятливу погоду швидкість знижується уполовину, а іноді надовго доводиться влаштовувати позачерговий привал. Плануючи подорож в районах з нестійким кліматом або в міжсезонні, не забудьте передбачити резервні дні. 
Походи в міжсезоння мають свої позитивні і негативні сторони. У цей час легше долати заболочені ділянки, низини, річки, озера, скуті морозом. Однак пам'ятайте, що в осінній період лід на озерах, річках і болотах ще тонкий і не завжди може витримати вагу людини з рюкзаком, тому при русі по ним необхідно дотримуватися техніки безпеки, а якщо є можливість, то краще обійти це місце по більш безпечнішим шляхом . Характерною рисою походів у міжсезоння є нестійка, часто холодна погода, восени раннє випадання рясного снігу ускладнює рух. 
ТЕМП ПІД ЧАС РУХУ 
Правильно підібраний темп дозволить Вам рухатися ритмічно, робити кроки приблизно однакової довжини і однієї частоти. Швидкість пересування буде постійною, що допоможе правильній роботі всього організму. 
Вранці рекомендується починати рух в повільному темпі, плавно переказу його на середній, щоб дати можливість організму звикнути і вработаться. Перші переходи бажано робити рівно, без ривків. Від переходу до переходу темп руху буде зростати поступово, разом з розігрівом організму, а до кінця чергового переходу, за 3-5 хв до привалу, краще буде знову знизити швидкість, щоб пульс став ближче до норми. 
Разом з тим не можна забувати, що в учасників походу різна фізична підготовка. Швидкість руху повинна бути прийнятна найслабшому учаснику групи. Хороша організація руху забезпечить Вам ритмічність роботи організму, правильне дозування навантаження, чіткість в діях групи і безаварійність походу. При необхідності збільшення швидкості на окремих ділянках колії потрібно допомагати слабким або втомленим товаришам, розподіляючи їх навантаження між іншими членами команди. 
Враховуючи всі ці премудрості, Ви зробите Ваш похід максимально комфортним і не завдасте шкоди своєму здоров'ю.

Категорія: Корисне | Додав: grunyk (26.02.2011)
Переглядів: 676 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |