Понеділок, 13.05.2024, 21:38Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Корисне

Проходження лісу і стланика


Незалежно від того, за яким рельєфу пересуватиметься Ваша група, на ньому можуть зустрітися місця, пройти які досить скрутно. 
Рух по лісу 
Існує декілька простих правил. дозволяють знизити ризик травматизму при ходьбі по лісу. 
Якщо Ви йдете попереду, попереджайте товаришів голосом про небезпечні місця: ямі, стирчить пні, корені, слизькому місці, прихованих вимоїнах і т. д.; 
Рухайтеся по лісу ланцюжком з інтервалом 3-4 м.; 
Проходячи крізь гущавину, притримуйте гілки, щоб вони не шмагали по обличчю того, хто йде за Вами слідом. 
Швидкість руху в лісистій місцевості визначається рельєфом, рослинністю і наявністю стежок. При ходьбі по стежках, галявинах, луках (з невисокою травою) найзручніше йти зі швидкістю 4-5 км / ч. По лісі без стежок, по болотистій місцевості, схилу, стланика, через завали йти доведеться набагато повільніше і, отже, загальний денний перехід рекомендується робити коротше - всього кілька кілометрів. 
Йти по лісі найзручніше по стежках, стежках, галявинах і т. д. За стежці, навіть самої зарослій або звірячою, йти набагато легше, ніж напряму - по азимуту. До того ж стежки пролягають так, що зустрічаються на шляху перешкоди огинають або перетинають в самому зручному для проходження місці. 
По маршруту без стежки краще всього рухатися поспішаючи, обережно, вибираючи найбільш безпечне місце. При такому темпі у Вас і Ваших товаришів буде менше вірогідності впасти і отримати травму. При русі по азимуту проглядайте шлях можливо далі, щоб не опинитися в непрохідній гущавині, в оточенні завалів, сильно зарослого, глибокого яру, розпадку або болота і т. д. Не забувайте - саме Вам доведеться підлазити під дерева, проходити по ним, зістрибувати, знову підніматися з рюкзаком за плечима. 
Будьте дуже уважні, коли проходите через прогнилі і нестійко лежачі дерева, тим більше в дощову погоду, коли вони мокрі і слизькі. Якщо все ж група змушена йти по завалу, то при цьому слід бути обережним (надавати одна одній допомогу, використовувати в якості опори жердину і т. д.). При крутих, вологих і слизьких схилах спуск і підйом безпечніше здійснювати за допомогою мотузяних поручнів. 
Рух по стланика 
При походах в тундровій і среднегорной зонах, чимало труднощів викликає проходження через стланик - зарості стелиться по землі чагарнику висотою до 3 метрів з сильною і гіллястою кореневою системою. Перш ніж рухатися крізь зарості чагарнику, уважно огляньте і сплануйте, як Вам краще через нього пройти. Одяг для такого переходу краще вибирати щільну, з довгими рукавами, а брюки заправляти в чоботи або шкарпетки. Цей захід обережності дозволить Вам уникнути травми. Хоча якщо є можливість, то такі зарості краще просто обходити. 
Категорія: Корисне | Додав: grunyk (26.02.2011)
Переглядів: 648 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |