Четвер, 02.05.2024, 21:48Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Зимовий відпочинок в Карпатах

Навчання (з нуля протягом першого заняття) розбивається на етапи:

1 і 2 можна робити вдома, тобто без снігу. 




1. Встегнутий в лижі на плоскому, лягти на спину без допомоги рук, встати без допомоги рук. Хинт - на вставання працює просте розгинання ніг. Навчитися робити це невимушено, або принаймні зрозуміти, що це можна зробити і як це зробити. 

2. Встегнутий на плоскому. Нахилитися вперед з метою дістати лобом шкарпетки лиж :-))). Звикнути до того, що не падаєш і можеш піднятися легко, навчитися вантажити шкарпетки так, щоб п'яти лиж відривалися від схилу. Головне, звикнути до відчуттів і повірити, що не падаєш - ні вперед, ні назад не падаєш, а контролюєш ситуацію. 

3. Встегнутий на плоскій та навчитися коньковому кроці - навчитися котитися як на роликах по плоскому, відчути ковзання на одній лижі і поштовх ногою. Навчитися розвивати розумну швидкість і йти коником, відчути, перейнятися ковзанням. 




4. Встегнутий на плоскому, навчитися швидко ходити приставним кроком. Навчитися ходити приставним кроком по колу навколо шкарпеток. Навчитися ходити навколо шкарпеток швидко і кожним переступанням повертати на максимальний кут. 

5. Піднятися на досить круту гірку. Це повинен бути не навчальний схил, а крутий схил на пупире (у Золотій Долині схил номер раз підійде).Встегнутий зверху, подивитися вниз, побоятися. Це виглядає реально страшно, але відступати не можна. 

6. Стоячи на високій крутий гірці подумати і зрозуміти, що їхати прямо тут не можна, їхати швидко тут не можна, якщо що - треба падати на бік - це називається "гальмувати падінням". Це наше спасіння. 

7. Стоячи на високій горі, подумати і повірити, що ні в кому разі не можна відхилятися назад - це смерть - рознесе і розіб'єшся - повірити, що порятунок знаходиться в передній стійці - треба гомілкою постійно тиснути на мову черевика, висіти над шкарпетками лиж. Ще раз подумати про це, усвідомити, що це порятунок, повірити в це. 

8. Стоячи на високій горі і дивлячись вниз, усвідомити, що настав час почати, поглибити та сформувати, відступати пізно і соромно. 

9. Настав час рухатися. Рухатися будемо бічним ковзанням. Встати лижами поперек гірки і почати їх розкантовуєте, відчуваючи, коли лижі почнуть прослизати вниз боком. Коли лижі почнуть ковзати боком, то намагатися ковзати разом з ними, регулювати швидкість ковзання розкантовкою і закантуванням. Звикнути і зрозуміти, що лижі вміють ковзати боком тим швидше, чим більше ми їх раскантуем і тим повільніше, аж до повної зупинки, чим більше ми їх закантуем. Ковзати боком можна дуже швидко, але це зараз не вдасться - просто зрозуміти, що воно ковзає і так можна спуститися з гори. 

10. При бічному ковзанні спробувати завантажити шкарпетки - відразу п'яти підуть вниз швидше, спробувати завантажити п'яти - швидше підуть шкарпетки. Зрозуміти це, звикнути до цього. Зрозуміти, що поворот - це коли завантажуєш носки й п'яти йдуть у замет - ти повертаєш - приколотися від цього відкриття і зрозуміти техніку. 

11. Перший поворот. Стоячи посеред крутої гори і дивлячись вниз, подумати про те, що ми зараз будемо робити. Це страшно. Робити ми будемо наступне - ми будемо їхати траверсом майже до кінця схилу.Згадаймо - ми навчилися сковзати коником - ось і будемо ковзати, після ковзання. Ми робимо саму страшну річ - ми починаємо швидко переступати навколо шкарпеток лиж, направляючи верхню по схилу лижу (зовнішню до повороту) вниз по схилу і так швидким натренованим переступанням міняємо напрямок нашого руху траверсом на протилежне. Дивимося на схил і розуміємо, що це доведеться робити, хоч і дико страшно. Хинт - стежимо на передньою стійкою, нижню по схилу палицю виносимо вперед і здійснюємо укол приблизно в шкарпетки лижі - навколо цієї палиці ми і будемо здійснювати поворот переступанням. Робота палицею додатково забезпечує передню стійку.

12. Отже, стоячи посеред гори, дивлячись униз і обдумуючи все, написане в пункті 11, наважуємося - передня стійка, гомілки тиснуть на черевик, починаємо їхати траверсом повільно, виносимо вперед нижню руку, тягнемося палицею і встромляє її в схил нижче нижньої лижі, трохи далі її носка. Відступати нікуди, починаємо швидко переступати зовнішньою лижею і йти навколо палиці, раз, два, три, ми зробили поворот (або навернулися) і їдемо в протилежну сторону. Якщо ми стояли в передній стійці і не сіли на попу, то ми не навернулися! 

13. Навчитися повертати переступанням і поступово перейти від переступання до прослизання п'ят. Їдемо траверсом на кант, завантаження шкарпеток, укол палицею, розкантовка лиж - п'яти пішли в ковзання (занесення) навколо шкарпеток. Коли повернули на потрібний кут - закантовка лиж, їзда траверсом в інший бік. Спочатку робимо одне-два переступання і пускаємо лижі взанос. Поступово знижуємо кількість переступань - відразу пускаємо лижі в замет. Для цього, крім завантаження шкарпеток, можна розвантажити п'яти - звичайна вертикальна робота, як би підстрибуємо вперед. Мета - підстрибнути і переставити лижі віялом щодо шкарпеток, які продовжують стосуватися схилу. 

14. Скорочуємо траверси, намагаємося з одного повороту відразу йти в наступний. 

Це базова техніка катання на паралельних лижах за три години. 

Коментарі: 

15. Класична техніка минулих років у загальному і цілому складалася з практично переступань, тільки переступали по суті не зовнішньою лижею, а внутрішньою - просто піднімали п'яту внутрішньої лижі і їхали в заметі на одній зовнішньої. 




16. Класична техніка чих-пих для катання "змійкою" по цілині - це, по суті, є близьким до стрибків навколо шкарпеток відразу двома лижами, зазвичай з типовою роботою палицями - укол перед носком лижі. 

17. Тобто вивчене даром не пропаде. 

18. Як розвернутися на схилі. Стоїмо на краю схилу поперек схилу особою в ліс і хочеться їхати не в ліс, а зовсім навіть навпаки. Встаємо на верхню ногу, спираємося на верхню палицю, нижню ногу з лижею піднімаємо вгору і розгортаємо лижу в повітрі на 180 градусів.Ставимо на сніг, переносимо на неї вагу тіла, піднімаємо залишилася ногу вгору і розгортаємо на 180 градусів лижу в повітрі, ставимо на схил. Результат - стоїмо спиною до лісу. 

19. Як вставати після того, як ви навернулися, лижі заплуталися нафік, ви вниз головою і що робити - незрозуміло. Треба лягти на спину, підняти ноги з лижами вгору над собою, розплутати в повітрі лижі і покласти їх знизу від себе по схилу поперек схилу. Тепер закантувати лижі і можна вставати будь-яким способом - якщо є сила в пресі і ногах, то найпростіше перенести тіло на лижі ззаду і просто встати - див п1.Якщо немає сили, то як доведеться. 
Категорія: Зимовий відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (26.01.2011)
Переглядів: 646 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |