П`ятниця, 17.05.2024, 11:32Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Зимовий відпочинок в Карпатах

Обробка ковзаючої поверхні лиж і сноубордів (домашні умови)


  Якщо ви купили нові лижі або сноуборд їх поверхня підготовлена в заводських умови і проводити механічну обробку не потрібно, а потрібно тільки правильно нанести на ковзаючу поверхню змащення (парафін). 
  Перед нанесенням парафіну ковзаючу поверхню необхідно отциклевать, вологою ганчірочкою протерти ковзаючу поверхню, видаливши пил і бруд. Я у своїй практиці використовую жіночі капронові колготки (ця річ, я думаю, є в кожному будинку, де живуть жінки), або придбати спеціальну лижну щітку. 
  Попередньо очищають поверхню від бруду, приступаємо безпосередньо до нанесення парафіну. Для цього нам знадобиться спеціальний лижний праска, якщо такого немає, то можна використовувати звичайний праска, яким вже не користуються, але Ви можете використовувати його в своїх цілях, економлячи на покупці спеціального праски. Ну і відповідно необхідно придбати в будь-якому лижному магазині парафін і циклю. Парафін слід вибирати і купувати на певні температури, на коробочці завжди є пояснення про температуру снігу і навколишнього середовища, при якій необхідно застосовувати парафін. Крім того, з особистої практики можу відзначити, що для наплавенія на будь-яку температуру добре підходить і звичайний медичний парафін (продається в аптеках). 
  Озброївшись вище названими предметами, розташовуємо лижу (сноуборд) горизонтально на столі або верстаті. Для фіксації лиж або сноуборду можна скористатися спеціальними струбцинами для запобігання руху лиж та сноубордів по столу. У лиж необхідно підняти і закріпити гальма, що б не заважали наплавленню. 
Процедура наплавлення виглядає наступним чином: підігріваємо праска, але не сильно регулятор можна поставити на 1, після нагріву перевірити доторкнувшись до поверхні праски парафіном, при цьому парафін не повинен диміти а злегка плавитися. Далі беремо праска і прикладаємо до праски парафін. Все це проробляємо над лижею, що б плавящийся парафін цівкою стікав на ковзаючу поверхню рівномірно по всій поверхні, але не заливаючи всю ковзаючу поверхню. Налити парафіну необхідно стільки, що б розгладити потім праскою по всі поверхні, для утворення шару парафіну товщиною близько 2 мм. Так само можна нанести парафін на лижі, за допомогою дрібної терки натираючи парафін над ковзаючою поверхнею. Після нанесення парафіну, праскою розгладжуємо парафін, розподіляючи тонким шаром по всій поверхні, обробляючи по 1 / 4 або 1 / 3 всієї ковзної поверхні за один прийом. 
 Провівши гарячу обробку, залишаємо лижі приблизно на одну годину остигати і що б вбрався парафін в ковзаючу поверхню. Після того як парафін охолов виробляємо циклеваніе ковзної поверхні видаляючи весь парафін. У більшості виникає питання, «А чи потрібно взагалі плавити парафін, що б його потім зняти». Відповідаю, що ця процедура необхідна. Парафін вплавляється в структуру ковзної поверхні і залишається в ній тим самим покращуючи ковзання. Знявши парафін переходимо до полірування поверхні (тонке очищення). Як я вже вище казав, для цього дуже добре підійдуть жіночі колготки, намотані на брусок. Розтираємо ковзаючу поверхню до блиску. Ось і всі лижі готові можна насолоджуватися спусками. При цьому можна взяти з собою шматочок парафіну що б змащувати лижі та сноуборд в процесі катання. Змащувати необхідно тонким шаром (не намазувати як масло на бутерброд), в ідеалі у Вас парафін повинен нанести тонким ледь помітним шаром. 




Джерело: http://Материал напечатан в журнале "Турбизнес". В приложении "Горные лыжи", осенью 2001 года и осенью 2002 года.
Категорія: Зимовий відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (26.01.2011)
Переглядів: 1053 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |