Четвер, 02.05.2024, 23:18Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Зимовий відпочинок в Карпатах

Поради сноубордисту

   Вправа 1. Закантовка, прослизання. 
 Знайди ухил середньої крутизни. Ноги пристебнуті, дошка поперек схилу, положення сидячи. Заднім (нижнім, з боку п'ят) кантом пручайся в схил і встань. Не допускай, щоб дошка опустилася скользяком на схил, вона відразу почне ковзати вниз! Потрібно спробувати утримати рівновагу і не допустити прослизання дошки вниз. Спробуй виконати те ж саме на передньому канті, розвернувшись лицем до схилу. 

Наступний етап - кероване зісковзування. Стоячи на кант, трохи опусти скользяк дошки ближче до схилу. Дошка почне зісковзувати вниз. Закантуй дошку знову і зупини рух. Розподіляючи навантаження на ноги, добийся, щоб прослизання відбувалося рівномірно і дошка залишалася в положенні поперек схилу. Навчися зісковзувати з рівномірно, без ривків, і контролювати швидкість. 

Вправа 2. Рух траверсом. 
 Початок як в попередній вправі. Ставши на задній кант, збільш навантаження на передню ногу і дай дошці зісковзнути так, щоб ніс дошки трохи опустився вниз по схилу. Дошка почне рух убік, поперек схилу. Збільшуючи і зменшуючи навантаження на передню ногу і ступінь закантовки, добийся щоб дошка їхала рівномірно по прямій з керованою швидкістю. Для зупинки зменш навантаження на передню ногу і закантуй дошку так, щоб вона знову розгорнулася суворо поперек схилу. Розвернися особою до слона і виконай теж саме на передньому канті. 

Поступово збільшуй швидкість, розгортаючи дошку все нижче по схилу. Чим вищою буде швидкість, тим легше буде зберігати рівновагу! 

Вправа 3. Стойка. 

Отже: дошка на горизонтальній поверхні, кріплення встановлені під правильними кутами, обидві ноги пристебнуті. Розгорни плечі впоперек дошки, грудьми вперед по ходу руху. Спина пряма, тулуб має бути розташоване над переднім кріпленням. Руки злегка вперед і в сторони на рівні пояса. Трохи присядь, підгинаючи заднє коліно вперед, до передньої ноги. Постарайся знайти таке положення, коли ти відчуєш себе комфортно, розслабленим (для амортизації ногами нерівностей схилу при русі) і одночасно готовим до стрибка. Правильна поза повинна бути зручна! Постарайся знайти таке положення, в якому ти можеш знаходиться без напруги кілька хвилин. 

Окремо потренуйся розподіл навантаження - вона повинна припадати на передню ногу! Для тренування спробуй стати в стійку без дошки, і відірви задню ногу від підлоги. Запам'ятай це положення! 

Спробуй трохи пострибати з дошкою на місці, а також з розворотом на 90 градусів в обидві сторони. Навчися робити це впевнено і зберігати рівновагу. 

Вправа 4. J-повороти. 
Обирай рівний, пологий і досить широкий схил з довгим викочуванням. Старт з сидячого положення. Встаєш на задній кант і одночасно, одним рухом, в стрибку разворачіваеш дошку носом вниз по схилу. Вона відразу починає розганяти. Не бійся, намагайся зберегти рівновагу і прямолінійний напрямок руху. Не допускай руху дошки боком - це небезпечно, можна зачепити кантом за схил і боляче впасти!! 

Поступово збільшуй висоту підйому та швидкість руху. 

Коли спуск на прямий дошці не викликає більше проблем, спробуй під час руху натиснути на шкарпетки черевиків (навантаж передній кант). Дошка почне повертати по дузі в цю сторону! Дочекайся, поки вона розгорнеться поперек слона і зупиниться. 

Твоя траєкторія тепер нагадує букву j. 

Відпрацюй вправу до автоматизму: встати, розгорнути дошку вниз по схилу, починати задавлівать шкарпетки або п'яти, рухатися по дузі до зупинки. Перевернися і повтори ту ж вправу в іншу сторону. Поступово збільшуй швидкість і висоту підйому. 

Стеж за збереженням стійки і рухом дошки по дузі на кант (без прослизання). Це найважливіші моменти, вони закладають основи твоєї майбутньої техніки! 
Вправа 5. Отановка. 
Спробуй на ходу різко розгорнути дошку поперек руху і закантуватися для зупинки. Якщо ти зупинився на ухилі, дошка повинна бути точно поперек схилу, щоб не почався рух. 

Вправа 6. Пов'язані повороти (змійка). 
 На рівному, пологому схилі з довгим викочуванням починай рух вниз. Трохи задавлівать поперемінно то носки, то п'яти (як при J-поворотах), але не допускай сильного відхилення дошки від напрямку руху. Дошка буде рухатися по хвилястій траєкторії. Поступово збільшуй розмах хвиль, роблячи все більш глибокі дуги. 

Для впевненого утримання рівноваги поступово збільшуй швидкість руху. 

Вправа 7. Підйомник. 
 Підніматися можна або з двома пристебнутими ногами, або тільки з передньою. У першому випадку легше контролювати рух дошки на підйомнику, у другому - простіше підійти до підйомника і стартувати. 

Якщо у тебе є помічник, краще починай з двома пристебнутими ногами, а допомога використовуй щоб дістатися до старту і зловити бугель. 

Все дуже просто. Займи положення біля початку траси підйому так, щоб бугель рухався прямо перед тобою. Розгорни дошку строго в напрямку руху. Злови проїжджаючий бугель і відразу зачепи його за ногу. Зберігай прямолінійний напрямок дошки і рівновагу до кінця поїздки. І не намагайся спиратися за бугель - все одно не вийде:)! 

Тепер ти можеш самостійно кататися на сноуборді, поступово вдосконалюючи свою майстерність. Можливо, навчальні посібники тобі більше не знадобляться - катайся так, як тобі подобається. Адже дошки придумані для задоволення!
Категорія: Зимовий відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (26.01.2011)
Переглядів: 520 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |