П`ятниця, 17.05.2024, 13:52Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Пошук

Логін:
Пароль:

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей
Головна » Статті » Зимовий відпочинок в Карпатах

Вибір сноуборду або "правильно вибрав-правильно поїхав"

 Виборі сноуборда 

Правильно вибрав - правильно поїхав. 
Життя наповнюється новим змістом і набуває більш яскраві фарби, коли в ній з'являється сноубординг. Просто тому, що сноубординг - це ризик, це краса, це спорт і, врешті-решт, це стиль, ах так, і купа адреналіну! 

   І все ж, найпершою перешкодою в житті будь-якого бордера / райдера / сноубордиста, може стати непідготовленість і необдуманість у виборі головного атрибуту цього виду спорту - у виборі сноуборду. 
   Для того щоб не зарубати свої славні починання на пні, підійдіть до покупки обдумано і серйозно. Адже від цього залежить не тільки якість Вашого «польоту», але і безпека Вашого здоров'я. То чи варто нехтувати подібними порадами? 
   Перш за все, визначитеся: для чого Вам потрібна дошка? Ну, скажете Ви, поганяти, покататися, перед дівчатками / хлопцями покрасуватися ... (потрібне підкреслити). Але як завжди в нашій розвеселій життя, не все так просто. Варто визначитися зі стилем катання - тобто з основним призначенням Вашої майбутньої дошки, щоб дізнатися, якими характеристиками вона повинна володіти. А стилів, як таких, існує кілька. 

   Фрістайл (FreeStyle) 

Фрістайл - найбільш видовищний і активний сноуборд-стиль. Якщо Вас приваблюють в сноубордингу різні трюки - цей стиль для Вас. Стрибки у хаф-пайп (half pipe), з трампліну, трюки на Перилле (ralls) і, як результат, величезна кількість адреналіну (синців і ударів) допоможуть Вам освоїти всі принади фрістайлу, що включає в себе вильоти з природних гірських рельєфів і козирків з різними обертаннями і захопленнями дошки. Технічний фрістайл (як різновид стилю) - це вже катання за свідомо жорстким поверхонь і підготовленим спорудам з щільного снігу з виконанням різного роду акробатичних трюків. 
   Фрірайд (FreeRiding) 
  
   Назва цього стилю (free - вільний, riding - катання) говорить саме за себе. Сенс його - в освоєнні самого катання: з будь-якими трюками, з будь-яких місцевостях і трасах, елементами в хаф-пайп і іншими стрибками. Фрірайд представляє собою катання в горах на високій швидкості по безкрайніх цілинних полях з пухнастим снігом і по лісі, а також стрибки з карнизів, снігових надувом і повороти радіусом близько 100 метрів, торкаючись схилу рукою. Фрірайд Back Country - це катання в абсолютно диких місцях без позначених трас з підвищеною небезпекою лавинної, де не ступала нога людини. Однак на відміну від фрістайлу - цей стиль не зациклений на трюках і підходить для тих, хто віддає перевагу свободі вибору. Фрірайд - щось середнє між фристайлом і швидкісним спуском, він є найпопулярнішим, і тому більшість сноубордів, наявних у продажу, призначені саме для нього. 

   Швидкісний спуск / Рейсінг / Карвінг (Slalom / Racing / Carving). 

   Якщо ж Вас в сноубордингу привертає більше швидкість, ніж видовищність - то цей стиль ідеально Вам підходить. Незважаючи на його уявну простоту, він вимагає великих навиків і досвіду в управлінні дошкою. Тому, якщо Ви початківець сноубордист - зупиніть свою увагу на стилях простіше і керуйтеся цим у виборі своєї майбутньої дошки. 
   Після того, як Ви визначилися зі стилем катання, можна приступати до покупки сноуборду, керуючись наступними критеріями: 

· Ростовка 

· Ширина 

· Форма 

· Радіус бічного вирізу 

· Жорсткість 

· Конструкція 

· Матеріал 

    Ростовка 

    Ростовка (довжина) сноуборду є одним з головних його параметрів. Для сноубордиста правильно підібрана довжина - це, перш за все, стабільність ведення дуги повороту на дошці, від неї залежить схильність до того чи іншого виду катання. Існує спрощений метод підбору ростовки: дошка повинна бути трохи вище підборіддя. Але все ж вагу має більше значення, ніж зростання, а тому краще керуватися зазначеним на дошці середньою вагою райдера. Ідеальну ростовку також можна визначити за спеціальною таблицею. Варто також враховувати, що дошки з більшою довжиною - більш зручні при катанні по глибокому снігу (фрірайд), краще управляються по трасі з більш високими швидкостями, але і вимагають програми великих зусиль при катанні. 




Підбір ростовки 

Вага 

Фрірайд 

Фрістайл 

40-50 кг 

140-145 см 

130-140 см 

50-60 кг 

145-155 см 

140-150 см 

60-70 кг 

155-165 см 

150-160 см 

Більше 75 кг 

165 і вище 

160 і вище 


   Ширина 

   На вибір сноуборда також впливають не тільки ріст і вагу, але і розмір ноги. Купувати слід якомога більш вузьку дошку, але не менше тієї ширини, що Вам необхідна. Пам'ятайте, що в області кріплення при правильному вугіллі постановки ноги черевик не повинен виходити вперед і назад більш ніж на 1,5 см відносно пальців ноги і краю п'яти. Чим вже дошка, тим менші зусилля при катанні потрібні для перекантовкі, руху по обмерзлих схилах і виконання поворотів. Якщо у Вас розмір 45 або вище, то вибирайте широку модель з позначенням «+» або «wide». 

   Форма 

   Directional - це дошка з направленою геометрією. Вона має подовжений носок і більш м'яку його конструкцію від місця для переднього кріплення до крайньої точки носа, отвори для кріплень зазвичай зрушені на 25 мм у бік хвоста. Directional рекомендується для фрістайлу, фрірайду і фрірайду Back Country. 

   Twin-tip має симетричну геометрію: хвіст і ніс дошки однакові по ширині, формі і жорсткості, кріплення строго по центру. Ця маневрена дошка і рекомендована для технічного фристайлу. 

   Twin Tip-directional - це дошка абсолютно симетричною форми (Twin Tip) і при цьому різними по жорсткості носком і хвостом (Directional). Отвори для кріплень на цих дошках зрушені на 25-35 мм від центру у бік хвоста. Щоб відрізнити Twin Tip від Twin Tip-directional, потрібно просто погнути дошку одним кінцем вниз, а потім іншим: результат Ви відчуєте відразу. У такої форми свої переваги: більш м'який ніс дозволяє їй краще плисти в м'якому снігу, а більш жорсткий хвіст - добре вилітати з трампліну і впевнено тримати дугу. 
  
   Ластівчин хвіст »має гострий ніс і роздвоєний хвіст, як у ластівки. Є традиційною для цілинних дощок формою, яка забезпечує легкий вихід на плоске ковзання і хорошу стійкість на курсі. 

  

  All Mountain - ця форма вважається універсальною. Такі сноуборди призначені для катання по будь-яким формам гірського рельєфу, для складних і простих трас, для стилів фрістайл і фрірайд, в снобоурд-парках і в хаф-пайп. Носова й п'яткова частини сноуборда - різні по довжині, жорсткість вигину - невелика, майданчик для кріплень зміщена до хвоста, а виріз симетричний. Подібна форма дошки ідеально підходить новачкам. 

   Радіус бічного вирізу 
  
   Радіус бічного профілю (Sidecut Radius) грає важливу роль для райдера. Це вигин, величина якого впливає на поворот дошки, який коливається від 7 м до 12 м. Вся справа в тому, що, чим менше радіус бічного профілю, тим дошка різкіше повертає на маленькій швидкості і більш стійка на приземленні. А чим радіус більший, тим стабільніше сноуборд веде себе на великій швидкості. Також є сноуборди з прогресивним радіусом, коли бічний профіль складається не з одного радіуса, а з двох і більше. У цьому випадку дошка практично не зривається з дуги в повороті. 

   Жорсткість 

   Чим більш агресивним і професійним райдером Ви є, тим жорсткіше повинна бути Ваша дошка. Зверніть свою увагу і на те, як гнеться дошка, з якої кривої: в ідеалі крива прогину повинна бути близька до кривої бічного профілю. Жорсткість дошки передбачає віддачу, тобто прискорення, яке отримує райдер від дошки після того, як він втисне її в поворот, без якого дошка вважається млявою і невідповідну для досвідченого райдера. 
  «Жорсткими» називають сноуборди для швидкісних стилів катання - слалому, карвінгу або бордеркросу. Це вузькі дошки з directional геометрією: хвіст у них прямий, кріплення - жорсткі (за типом лижних черевиків). Цей борд призначений для любителів швидкості. 
   Для всіх інших стилів катання оптимальні «м'які» дошки, на яких можна здійснювати всі, окрім проходження траси слалому. М'які дошки мають два загнутих кінця, даючи, тим самим, можливість кататися і в «switch» стійці. Розрізняються вони по стилях катання і призначені для тих, хто віддає перевагу різним трюкам і стрибків у сноубордингу. Оптимально підходять для новачків: м'яка дошка більш слухняна і краще поводиться на малих швидкостях. 

   Конструкція 
  
   Купуючи сноуборд, не завадило б дізнатися, з яких матеріалів він зроблений. Найпоширенішою іпопулярной конструкцією є «сендвіч». У такій дошці бокова стінка, що виготовляється здебільшого з матеріалу ABS (ацетілбутадіенстірола), служить сполучною елементом між верхнім покриттям і кантом. Конструкція такої дошки нагадує бутерброд. 

  
  
Інша конструкція сноуборду - «кеп». Вона переважно легше сендвіча », так як не має планки ABS і виготовлена з меншої кількості матеріалу: верхня кришка кепової дошки закриває і сердечник, і боки. Це забезпечує дошці необхідну жорсткість, але таку дошку складніше лагодити. Більш того, при великому навантаженні дошка починає розшаровуватися. 


   Існують і гібридні конструкції, які кожна фірма-виробник називає по-своєму. 

   Матеріал ковзної поверхні (скользячка) 

   У каталогах виробників фігурує величезна кількість назв матеріалів, з яких виготовляється ковзаюча поверхня. Але не дайте ввести себе в оману. Насправді - є всього два типи ковзної: Extruded і Sintered. Просто виробники, залежно від бренду, дають їм різні назви. 

   Extruded - екструдована ковзна поверхня, яка виходить нанесенням розплавленого матеріалу. Вона м'якше, менш стійка до різних ушкоджень, але має непогане ковзання і є кращим вибором для початківця сноубордиста. Таку поверхню легко відновити, і вона не потребує регулярного догляду і досить дешева у виробництві та продажу. 

   Sintered - спечена ковзна поверхня виходить шляхом гарячого пресування. При цьому утворюється багато часу, що добре утримують віск при подальшій обробці. Така поверхня дуже жорстка і більш стійка до пошкоджень, висока щільність матеріалу не допускає проникнення води. Але якщо Ви хочете, щоб Ваша дошка відмінно ковзала - не нехтуйте ретельним доглядом за нею. 
У матеріал обох типів ковзної поверхні сноуборду додається графіт, за рахунок цього знижується електричний заряд поверхні. А це, у свою чергу, покращує ковзання. 
   Розглянувши основні характеристики сноуборду, давайте повернемося до того, з чого ми почали нашу розмову про сноубордах - до стилів катання. Потрібно розуміти, що позначення на дошках - не просто рекомендації виробників, які дотримувати не обов'язково. Дійсно, для кожного стилю - існує своя конфігурація сноуборду, від якої залежить і його ціна. 
   Якщо сноуборд позначений маркуванням FS - то це дошка для фрістайлу, вона легка, гнучка і приблизно на 10 см коротше інших дощок. Така дошка цілком підходить і для спусків з пологих схилів довжиною 200-500 метрів, відрізняється симетричністю (тобто загнута з обох кінців), що дозволяє рухатися, змінюючи стійку. Гнучкість і м'якість дошки роблять її маневреної - вона легко вписується в повороти і пружинить, але не дуже призначена для катання на великій швидкості. Для катання в цьому стилі підбираються м'які черевики і кріплення, що дають більше свободи. Вартість дощок для фрістайлу: від 250 до 500 USD і більше. 
   Дошки з маркуванням FR - відповідно призначені для фрірайду. Вони більш довгі (щоб не дозволити Вам потонути в цілині), зазвичай симетричною або симетрично-спрямованої форми. Ці дошки здатні їздити практично по будь-яких схилах - будь то лід, жорсткий фірн, або ж м'яка цілина. Такі дошки тримають швидкість і поєднуються як з м'якими, так і з жорсткими кріпленнями і черевиками. Ціна від 300 до 500 USD і більше. 
   Дошки для карвінга - вузькі і жорсткі, суворо спрямованої форми з обрізаною п'ятою, що дозволяє легко перекантовуються і контролювати дошку на високих швидкостях. Випускаються з маркуванням Race Carve. Для катання в цьому стилі і на цій дошці вибираються тільки жорсткі кріплення і черевики. Це одні з найдорожчих дощок, оскільки їх створення вимагає дуже міцних матеріалів і постійно удосконалюються технологій. Коштують від 400 до 700 USD і більше. 
   Якщо Ви обмежені в коштах для покупки дошки, у Вас може з'явитися питання: а що якщо придбати сноуборд був у вжитку? 
   Що ж, це теж варіант. Труднощі, правда, в тому, що рідко хто продає за копійки хорошу дошку, але - Вам цілком може пощастити. При покупці такої дошки пам'ятаєте важливі правила: 

- Дошка повинна бути без розшарувань, тріщин, повітряних міхурів між шарами, слідів клею і з цілими кантами; 

- На всьому протязі клина (серцевини дошки) не повинно бути зламів, що можна перевірити, переглянувши всю довжину канта методом прицілу (особливо місця під кріпленнями); 

- Не повинно бути великих «задирів» і подряпин, особливо в районі кантів, оскільки це знижує ковзаючі здібності дошки і спотворює напрямок її руху. 

   Після покупки сноуборду деякі вважають, що на цьому їх сноубордичний спорядження підібрано - і вони глибоко помиляються, тому що забули про кріплення і черевиках. 
   Сьогодні стандарт якості кріплень для сноубордів дуже високий: ергономічні платформи, зручні у використанні застібки і високі стійкі задники, положення яких при установці регулюється. При покупці кріплення обов'язково перевірте його припасування до черевика: п'яткова душа кріплення повинна йти по обводу п'яти черевика, ремінці повинні добре прилягати до черевика - так що краще віддати перевагу більш жорстким і ергономічним. 

   Сноубордичні черевики, як і звичайне взуття, повинні бути зручні і практичні. Практичність їх в сноубордингу полягає в передачі зусилля ніг дошці. Найкраще з цим завданням справляються жорсткі черевики - в них нога «як влита», що необхідно в слаломі. Для інших стилів катання - цілком підійдуть «м'які черевики», що забезпечують комфортне катання, як на цілині, так і на перилах. Правильна підгонка до ноги вкрай важлива при виборі черевик. І в той же час, здійснити це завдання дуже складно. Черевик повинен забезпечувати стійкість і надійну фіксацію п'яти, легко вдягатися і зніматися. Кращі конструкції - це ті, в яких різні зони шнуруються окремо. Черевики повинні зберігати тепло, не допускати вологу і в той же час бути «дихаючими». Ніколи не беріть черевики на виріст, чи розміром трохи більше - «щоб не натирало»: від цього рівень Вашого катання дуже постраждає, а ризик розтягувань і вивихів різко зросте. Але слід враховувати, що м'які черевики зазвичай розношуються, і через три дні черевик, здався спочатку замалим, виявиться саме впору. Якщо у Вас проблеми з ногами - Вам допоможуть внутрішні черевики, форма яких змінюється в залежності від температури. Їх набивання зроблена з спіненого пластику, у місцях, де можуть бути проблеми з підгонкою - в області пальців, на щиколотках і язичку, цьому пластику можна надати потрібну форму шляхом термообробки. Зазвичай це робиться шляхом нагрівання виробу в печі або спеціальним феном, матеріал при такому нагріванні розм'якшується. При охолодженні набивання прийме форму Вашої ноги. 
   У принципі, це практично все, що Вам необхідно знати при купівлі сноуборда. Звичайно, не завадило б звернутися за допомогою до більш досвідчених сноубордистам (до мене наприклад))), але, як то кажуть «знання - сила», а, отже, вся вищевикладена інформація дозволить Вам зробити вибір - більш вірним, а катання - більш цікавим і безпечним. Звичайно, мало мати гарний сноуборд і спорядження - потрібно дійсно полюбити цей вид спорту і віддавати йому максимум можливого часу, щоб досягти певних успіхів. Але як у будь-якій справі потрібен відповідальний і серйозний підхід до будь-яких дрібниць, так і в сноубордингу - вірний вибір дошки забезпечить Вам гарний початок яскравою і повної вражень життя. 

А наступного разу, ми поговоримо про захист, якщо нічого собі не зламаю ... 

Категорія: Зимовий відпочинок в Карпатах | Додав: grunyk (26.01.2011)
Переглядів: 680 | Рейтинг: 0.0/0

Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Котедж "Карпатська тиша"
 

Copyright grunyk.ucoz.ua © 2024 |